fot. Tour de l'Avenir

Mathias Norsgaard Jorgensen po samotnym ataku z ucieczki dnia wygrał pierwszy etap Tour de l’Avenir. Duńczyk został pierwszym liderem wyścigu.

Tegoroczna edycja Tour de l’Avenir rozpoczęła się w Marmande. Dookoła tej miejscowości rozegrano pierwszy etap młodzieżowego Tour de France. Trasa liczyła niecałe 129 kilometrów i znalazło się na niej kilka krótkich podjazdów.

W ucieczce jechali Ziga Horvat (Słowenia) i Mathias Norsgaard Jorgensen (Dania). Przewaga czołowej dwójki wynosiła nawet ponad 5 minut. Na około 30 kilometrów przed metą Duńczyk zdecydował się na solowy atak.

Samotny Norsgaard utrzymywał 2 minuty przewagi nad peletonem. Ostatecznie reprezentant Danii mógł cieszyć się w Marmande z pięknego zwycięstwa z ucieczki. Norsgaard Jorgensen wyprzedził peleton o prawie minutę. Główną grupę przyprowadzili Brytyjczycy – Ethan Hayter i Thomas Pidcock.

Klasyfikacja etapu :
1 JØRGENSEN Mathias Norsgaard DANEMARK DEN 2h58’49”
2 HAYTER Ethan GRANDE BRETAGNE GBR 52”
3 PIDCOCK Thomas GRANDE BRETAGNE GBR ‘
4 MÄRKL Niklas ALLEMAGNE GER ‘
5 BISSEGGER Stefan SUISSE SUI ‘
6 EEKHOFF Nils PAYS-BAS NED ‘
7 GROVES Kaden AUSTRALIE AUS ‘
8 HERNANDEZ Michael ETATS-UNIS USA ‘
9 SLEEN Torjus NORVEGE NOR ‘
10 BAYER Tobias AUTRICHE AUT ‘
11 HEIDERSCHEID Colin LUXEMBOURG LUX ‘
12 FINKŠT Tilen SLOVENIE SLO ‘
13 KELEMEN Petr CENTRE MONDIAL DU CYCLI CZE ‘
14 LAPIERRE Louis NOUVELLE AQUITAINE FRA ‘
15 VAN TRICHT Stan BELGIQUE BEL ‘
16 PEÁK Barnabás HONGRIE HUN ‘
17 FETTER Erik HONGRIE HUN ‘
18 FOSS Tobias S. NORVEGE NOR ‘
19 JORGENSON Mattéo ETATS-UNIS USA ‘
20 GIRMAY HAILU Biniam ERYTHREE ERI ‘
21 TEJADA CANACUE Harold Alfonso COLOMBIE COL ‘
22 ZUKOWSKY Nickolas CANADA CAN ‘
23 REYNDERS Jens BELGIQUE BEL ‘
24 RONDEAU Fabien AUVERGNE RHONE-ALPES FRA ‘
25 HECHT Gage ETATS-UNIS USA ‘
26 BOILEAU Alan FRANCE FRA ‘
27 VANSEVENANT Mauri BELGIQUE BEL ‘
28 HOLSTAD Ludvik Aspelund NORVEGE NOR ‘
29 ACOSTA Thomas AUVERGNE RHONE-ALPES FRA ‘
30 LÜSCHER Damian SUISSE SUI ‘
31 GAMPER Patrick AUTRICHE AUT ‘
32 HALLER Patrick ALLEMAGNE GER ‘
33 SCHELLING Ide PAYS-BAS NED ‘
34 OLDANI Stefano ITALIE ITA ‘
35 KLUCKERS Arthur LUXEMBOURG LUX ‘
36 BAGIOLI Andrea ITALIE ITA ‘
37 BATTISTELLA Samuele ITALIE ITA ‘
38 CONCA Filippo ITALIE ITA ‘
39 RUTSCH Jonas ALLEMAGNE GER ‘
40 CHAMPOUSSIN Clément FRANCE FRA ‘
41 LOUVET Louis AUVERGNE RHONE-ALPES FRA ‘
42 GUGLIELMI Simon FRANCE FRA ‘
43 BURGAUDEAU Mathieu FRANCE FRA ‘
44 EVANS Alexander AUSTRALIE AUS ‘
45 FATKULLIN Valerii RUSSIE RUS ‘
46 ARENSMAN Thymen PAYS-BAS NED ‘
47 TORO CAICEDO Cristian Alexander EQUATEUR ECU ‘
48 BERRADE FERNANDEZ Urko ESPAGNE ESP ‘
49 GARCIA SOSA Jhojan Orlando COLOMBIE COL ‘
50 FOULON Dorian NOUVELLE AQUITAINE FRA ‘
51 CARVALHO Gonçalo PORTUGAL POR ‘
52 SAROKA Aliaksandr BIELORUSSIE BLR ‘
53 DEBESAY Yacob ERYTHREE ERI ‘
54 CEMAŽAR Nik SLOVENIE SLO ‘
55 PRIES Cédric LUXEMBOURG LUX ‘
56 ROSSINI Quentin NOUVELLE AQUITAINE FRA ‘
57 RIES Michel LUXEMBOURG LUX ‘
58 MONIQUET Sylvain BELGIQUE BEL ‘
59 DOLEATTO Aurélien FRANCE FRA ‘
60 PARRA CUERDA Jose Felix ESPAGNE ESP ‘
61 ALBA BOLIVAR Juan Diego COLOMBIE COL ‘
62 CEPEDA Jefferson EQUATEUR ECU ‘
63 HARO Wilson EQUATEUR ECU ‘
64 CAÑELLAS SANCHEZ Xavier ESPAGNE ESP ‘
65 LALBA Clement NOUVELLE AQUITAINE FRA ‘
66 MAGENNIS Liam AUSTRALIE AUS ‘
67 SCOTT Robert GRANDE BRETAGNE GBR ‘
68 QUINTEROS Alexis EQUATEUR ECU ‘
69 GUILLOT Jocelyn AUVERGNE RHONE-ALPES FRA ‘
70 FRIEDRICH Marco AUTRICHE AUT ‘
71 JARNET Maxime AUVERGNE RHONE-ALPES FRA ‘
72 BROWN Jim GRANDE BRETAGNE GBR ‘
73 SEDLÁCEK Vojtech CENTRE MONDIAL DU CYCLI CZE ‘
74 SHPAKOUSKI Yahor BIELORUSSIE BLR ‘
75 BALFOUR Stuart GRANDE BRETAGNE GBR ‘
76 HAIDET Lance ETATS-UNIS USA ‘
77 LEBRETON Jacques AUVERGNE RHONE-ALPES FRA ‘
78 JARC Aljaž SLOVENIE SLO ‘
79 MARCHUK Dzianis BIELORUSSIE BLR ‘
80 PEÑA JIMENEZ Jesus David COLOMBIE COL ‘
81 AGIRRE EGAÑA Jon ESPAGNE ESP ‘
82 VOLKAU Ilya BIELORUSSIE BLR ‘
83 HEALY Ben CENTRE MONDIAL DU CYCLI IRL ‘
84 MAGALHÃES Jorge PORTUGAL POR ‘
85 SEKKAK Imad CENTRE MONDIAL DU CYCLI MAR ‘
86 VOIGT Eric ETATS-UNIS USA ‘
87 ROBERGE Adam CANADA CAN ‘
88 GALL Felix AUTRICHE AUT ‘
89 ELOSEGUI MOMEÑE Iñigo ESPAGNE ESP ‘
90 MONTENEGRO Santiago EQUATEUR ECU ‘
91 DINA Dániel HONGRIE HUN ‘
92 SHAUCHENKA Siarhei BIELORUSSIE BLR ‘
93 VALTER Attila HONGRIE HUN ‘
94 ANDERSEN Idar NORVEGE NOR ‘
95 DEBONS Antoine SUISSE SUI ‘
96 HOCEVAR Kristjan SLOVENIE SLO ‘
97 TSIMOSHYK Uladzislau BIELORUSSIE BLR ‘
98 POTTER Michael AUSTRALIE AUS ‘
99 VERMEULEN Moran AUTRICHE AUT ‘
100 LAZKANO LOPEZ Oier ESPAGNE ESP ‘
101 HEINSCHKE Leon ALLEMAGNE GER ‘
102 JENNER Samuel AUSTRALIE AUS ‘
103 WÆRENSKJOLD Søren NORVEGE NOR ‘
104 SUTER Joel SUISSE SUI ‘
105 FOKIN Mikhail RUSSIE RUS 03’56”
106 VAN WILDER Ilan BELGIQUE BEL 52”
107 PRODHOMME Nicolas FRANCE FRA ‘
108 NEKRASOV Denis RUSSIE RUS ‘
109 ALEOTTI Giovanni ITALIE ITA ‘
110 COVI Alessandro ITALIE ITA ‘
111 HOOLE Daan PAYS-BAS NED ‘
112 PRIMOŽIC Jaka SLOVENIE SLO ‘
113 TEWELDE Robel ERYTHREE ERI ‘
114 RUBIO REYES Einer Augusto COLOMBIE COL ‘
115 ZIMMERMANN Georg ALLEMAGNE GER ‘
116 HULGAARD Morten DANEMARK DEN ‘
117 WILDAUER Markus AUTRICHE AUT ‘
118 KRON Andreas Lorentz DANEMARK DEN ‘
119 VERSCHAEVE Viktor BELGIQUE BEL ‘
120 VAN DEN BERG Lars NED ‘
121 JACOBS Johan SUISSE SUI ‘
122 KATERBERG Ben CANADA CAN ‘
123 SIDOROV Igor RUSSIE RUS 05’37”
124 WRIGHT Fred GRANDE BRETAGNE GBR 52”
125 AGUT Maxime NOUVELLE AQUITAINE FRA 05’37”
126 PRICE-PEJTERSEN Johan DANEMARK DEN 52”
127 NIELSEN Andreas DANEMARK DEN ‘
128 URIANSTAD Martin Bugge NORVEGE NOR 06’19”
129 WHITE Nicholas AUSTRALIE AUS 52”
130 SHEEHAN Riley ETATS-UNIS USA 06’19”
131 FROIDEVAUX Robin SUISSE SUI 52”
132 INKELAAR Kevin PAYS-BAS NED ‘
133 SHERSTNEV Timofei RUSSIE RUS 08’03”
134 GERVAIS Laurent CANADA CAN 08’16”
135 COTE Pier Andre CANADA CAN 52”
136 CHRETIEN Charles-Etienne CANADA CAN 08’16”
137 HEIDEMANN Miguel ALLEMAGNE GER 08’30”
138 HINDSGAUL MADSEN Jacob DANEMARK DEN 08’56”
139 HORVAT Žiga SLOVENIE SLO ‘
140 CAMPOS Francisco PORTUGAL POR ‘
141 SILVA Afonso PORTUGAL POR 52”
142 MULUEBERHAN Henok ERYTHREE ERI 09’46”
143 WEYRICH Maxime LUXEMBOURG LUX 10’50”
144 VAS Balázs HONGRIE HUN ‘
145 LANGELLA Lilian NOUVELLE AQUITAINE FRA ‘
146 SAMUDIO Carlos CENTRE MONDIAL DU CYCLI PAN ‘
147 CONTER Ken LUXEMBOURG LUX 10’54”
148 KARL Ádám HONGRIE HUN 52”
149 MOTA Guilherme PORTUGAL POR ‘
150 LOPEZ GRANIZO Harold Martin EQUATEUR ECU 15’17”
151 O’MAHONY Daragh CENTRE MONDIAL DU CYCLI IRL 16’13”
152 TESFAZION Natnael ERYTHREE ERI 52”
153 SALVADOR Marcelo PORTUGAL POR ‘
154 BUSTAMANTE RUDA Adrian Camilo COLOMBIE COL ‘