fot. Astana Pro Team

Na dość niespodziewany ruch zdecydowała się dziś ekipa Mitchelton – Scott. Australijczycy podpisali bowiem kontrakt z Andeyem Zeitsem.

Zeits to bardzo doświadczony, 32-letni kolarz, który od 2008 roku reprezentował barwy ekipy Astana. W międzyczasie dał się poznać jako bardzo solidny góral, którego stać nawet na niezłe miejsca w dużych wyścigach (jak np. 26 lokata w tegorocznym Giro d’Italia), lecz jego największą umiejętnością jest pomoc liderom. Także w takim celu Kazach został ściągnięty do Mitchelton – Scott.

Byłem częścią ekipy Astana od samego początku, czyli 2008 roku. Spędziłem tam 12 lat, jeżdżąc z takimi zawodnikami jak Alberto Contador, Vincenzo Nibali, Fabio Aru czy Miguel Angel Lopez. U ich boku przejechałem aż 18 Wielkich Tourów, podczas których starałem się im jak najlepiej pomóc. Teraz przyszedł czas na podzielenie się moją wiedzą z kolejnymi zawodnikami w ekipie Mitchelton – Scott

– powiedział doświadczony zawodnik.

Jak wiadomo, w australijskim teamie głównymi liderami na najważniejsze etapówki są bracia Yates, którzy co jakiś czas są wspierani przez Estebna Chavesa lub Jacka Haiga. To właśnie dla nich kolejnym pomocnikiem będzie Zeits.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments