fot. Astana Pro Team

Na dość niespodziewany ruch zdecydowała się dziś ekipa Mitchelton – Scott. Australijczycy podpisali bowiem kontrakt z Andeyem Zeitsem.

Zeits to bardzo doświadczony, 32-letni kolarz, który od 2008 roku reprezentował barwy ekipy Astana. W międzyczasie dał się poznać jako bardzo solidny góral, którego stać nawet na niezłe miejsca w dużych wyścigach (jak np. 26 lokata w tegorocznym Giro d’Italia), lecz jego największą umiejętnością jest pomoc liderom. Także w takim celu Kazach został ściągnięty do Mitchelton – Scott.

Byłem częścią ekipy Astana od samego początku, czyli 2008 roku. Spędziłem tam 12 lat, jeżdżąc z takimi zawodnikami jak Alberto Contador, Vincenzo Nibali, Fabio Aru czy Miguel Angel Lopez. U ich boku przejechałem aż 18 Wielkich Tourów, podczas których starałem się im jak najlepiej pomóc. Teraz przyszedł czas na podzielenie się moją wiedzą z kolejnymi zawodnikami w ekipie Mitchelton – Scott

– powiedział doświadczony zawodnik.

Jak wiadomo, w australijskim teamie głównymi liderami na najważniejsze etapówki są bracia Yates, którzy co jakiś czas są wspierani przez Estebna Chavesa lub Jacka Haiga. To właśnie dla nich kolejnym pomocnikiem będzie Zeits.