fot. Astana Pro Team

Andrey Zeits wraca do ekipy Astana Qazaqstan Team, w której spędził całą swoją karierę, za wyjątkiem ostatnich dwóch sezonów. Minione dwa lata były krótkim epizodem w australijskiej formacji – Team BikeExchange. 

Doświadczony Kazach jest cenionym pomocnikiem, przez 14 lat swojej zawodowej kariery przejechał aż 19 Wielkich Tourów. Indywidualnych osiągnięć nie ma wiele, jedynym jego triumfem jest etap chińskiego Tour of Hainan. Oto co sam zainteresowany miał do powiedzenia o swoim ruchu:

Cieszę się, że wracam. Spędziłem w tej drużynie wiele lat i czuję się tu jak w domu. Powrót to dla mnie nowy zastrzyk motywacji, nowe cele. Bardzo dobrze znam naszych liderów, myślę że to pomoże w naszej współpracy. Również chcę dzielić się moim doświadczeniem z młodymi zawodnikami, jestem przekonany, iż mogą się ode mnie wiele nauczyć.

Zeits to 29 zawodnik Astany na przyszły sezon, więc nadal ekipie pozostało kilka wolnych miejsc na przyszły rok. Andrey jest już trzynastym nowym wzmocnieniem drużyny Alexandera Vinokourova, ale podobnie jak np. Miguel Angel Lopez czy Vincenzo Nibali reprezentował już wcześniej błękitne barwy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments