fot. Lotto Soudal

Wcześniejsze plotki okazały się prawdziwe. Tiesj Benoot doszedł do porozumienia z ekipą Sunweb, którą będzie reprezentować przez kolejne 2 lata.

O przejściu Benoota do niemieckiego zespołu mówiło się już od kilku miesięcy. Zasadniczo była to jedna z pierwszych plotek transferowych w tym roku, która dziś oficjalnie stała się prawdą. Nowy kontrakt wciąż młodego Belga będzie obowiązywać do końca sezonu 2021.

Na ten moment nie wiadomo, czy Benoot będzie pełnił w nowym zespole określoną rolę. Jego siłą są bowiem zarówno wyścigi po bruku, jak i ściganie w średnich górach. Tym samym jego kariera może wciąż potoczyć się bardzo różnie.

W tym miejscu warto przypomnieć, iż ekipa Sunweb jest jedną z bardziej aktywnych na rynku transferowym. Póki co do zespołu dołączyli już Nico Denz, Jasha Sütterlin, Florian Stork, Mark Donovan, Alberto Dainese i Thymen Arensman.

Poprzedni artykułDroga do chwały – zapowiedź Tour de l’Avenir 2019
Następny artykułRozpoczęto odbudowę zawalonego mostu w Yorkshire
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments