Foto: Team Wiggins

Ekipa Sunweb ponownie atakuje rynek młodych i gniewnych. Niemiecki team podpisał kontrakty z trzema bardzo obiecującymi zawodnikami.

Pierwszym z młodziutkich talentów jest Thymen Arensman. Zaledwie 19-letni Holender najwięcej szumu wokół swojej osoby zrobił w ubiegłym roku, kiedy to udało mu się zakończyć Tour de l’Avenir na drugim miejscu, tuż za plecami Tadeja Pogacara, który w sezonie 2019 jest już prawdziwą gwiazdą ekipy UAE Team Emirates.

Drugim z mocnych młodzieżowców, którzy zasilą team Sunweb jest Mark Donovan, doskonale znany z jazdy w młodzieżowej ekipie Bradleya Wigginsa. Brytyjczyk także znakomite rezultaty osiągał w ubiegłym roku, kiedy to udało mu się ukończyć Tour de l’Avenir na 11. miejscu oraz wygrać jeden z etapów wyścigu w dolinie Aosty. Nieco wcześniej 20-latek był też liderem młodzieżowego Giro d’Italia.

Trzecią z przyszłych gwiazd, które od sezonu 2020 będą ścigać się w ekipe Sunweb jest Alberto Dainese. Jego konikiem są jednak sprinty, w których już wielokrotnie pokazywał się z doskonałej strony. Idealnym tego przykładem jest tegoroczny Tour de Bretagne, gdzie udało mu się wygrać aż 3 etapy, pokonując takich zawodników jak Wouter Wippert czy Lorenzo Manzin.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments