Na finiszu z peletonu rozegrał się wyścig ze startu wspólnego kobiet do lat 23 na mistrzostwach Europy w Alkmaar. Wygrała Letizia Paternoster, a tuż za Włoszką finiszowała Marta Lach.

Panie w kategorii do lat 23 ścigały się na rundach dookoła Alkmaar. Łączny dystans wynosił 93,5 kilometra. Na każdym z 8 okrążeń znalazł się ponad kilometrowy fragment bruku. W składzie reprezentacji Polski wystartowały: Aurela Nerlo, Agnieszka Skalniak, Marta Jaskulska, Karolina Kumięga, Marta Lach i Kaja Rysz.

Na początku wyścigu żadna z zawodniczek nie mogła odjechać od peletonu. Aktywnie jechały Holenderki i Brytyjki. Od głównej grupy odjechały Karlijn Swinkels i Elizabeth Holden.

Ostatecznie na czele pozostała Holden. Do Brytyjki dojechało kilku zawodniczek, w tym Marta Lach. Na atak zdecydowała się kolejna z reprezentantek Wielkiej Brytanii, Pfeiffer Georgi. Została ona doścignięta na ostatnim okrążeniu. Włoszki i Francuzki robiły wszystko, aby główna grupa jechała razem.

Wszystko rozstrzygnęło się na finiszu z peletonu. Najszybsza była Letizia Paternoster. Włoszka została świetnie rozprowadzona przez koleżanki z zespołu. Druga była Marta Lach. Reprezentantka Polski jechała wysoko podczas wyścigu, a w końcówce skorzystała z rozprowadzenia rywalek. Trzecia była Lonneke Uneken.