fot. Giro d'Italia

Drużyna CCC Team podpisała dwuletni kontrakt na sezon 2020 i 2021 ze zwycięzcą etapowym z Tour de France i Giro d’Italia, Ilnurem Zakarinem.

Polska drużyna potwierdziła dziś transfer Rosjanina, o którym mówiło się już od dawna.

Zakarin, który ukończył wszystkie trzy Wielkie Toury w pierwszej dziesiątce, będzie bardzo ważnym wzmocnieniem CCC Team w kontekście walki o klasyfikację generalną w wyścigach etapowych

– wyjaśnia Dyrektor Generalny CCC Team, Jim Ochowicz.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Ilnur Zakarin dołączy do CCC Team na nadchodzące sezony. Jego obecność w składzie da nam różne opcje w wyścigach etapowych oraz Wielkich Tourach, w których będziemy celowali w generalkę. Widzieliśmy w tegorocznym Giro d’Italia, że stać go również na zwycięstwa etapowe

– tłumaczy Ochowicz.

Ma on na koncie lokaty w czołowej dziesiątce we wszystkich trzytygodniowych wyścigach, a w 2017 stanął na podium Vuelta a España. Ilnur wnosi zatem do zespołu sporo doświadczenia i będzie pełnił ważną rolę w naszych ambicjach związanych z klasyfikacją generalną w etapówkach.

Nasz sponsor tytularny, firma CCC, ma istotny udział na rynku rosyjskim, więc jesteśmy podekscytowani, że do ekipy dołącza rosyjski kolarz takiego kalibru. Skład drużyny na sezon 2020 powoli nabiera kształtów, a po przyjściu Ilnura oraz innych zawodników, których transfery nie zostały jeszcze przez nas oficjalnie ogłoszone, nasz zespół bardzo się wzmacnia na wyścigi rozgrywane w górach.

29-letni Zakarin, który ostatnie pięć lat spędził w Team Katusha Alpecin, z optymizmem patrzy na zbliżający się, następny rozdział swojej kariery, tym razem już w CCC Team.

Kontrakt z CCC Team rozpoczyna nowy rozdział w moim życiu. Pomimo tego, że ten sezon był bardzo intensywny, jestem niezwykle podekscytowany i cieszę się na kolejny rok. Chcę potwierdzić swój potencjał i pokazać na co mnie stać. W 2020 drużyna CCC Team będzie mieć silny skład w górach, a ja postaram się o uzyskanie możliwie najlepszych wyników. Nie wiem co mogę więcej powiedzieć, poza tym, że nie mogę się doczekać drugiej części sezonu i dołączenia potem do CCC Team, by razem rozpocząć 2020 rok. To ekscytujące otworzyć nowy rozdział w karierze i uważam, że CCC Team będzie dla mnie idealnym do tego miejscem

– powiedział Zakarin.

Pięć lat temu dostałem mój pierwszy profesjonalny kontrakt w kolarstwie. Chciałbym podziękować Wiaczesławowi Jekimowowi za to, że dał mi szansę w Team Katusha Alpecin, by się pokazać. Początki były trudne, ale bardzo ważne dla mnie, jako kolarza. Wiele się nauczyłem od Purito, Spilaka, Moreno i Paoliniego, a potem miałem okazję, by jeździć na swój wynik i robiłem wszystko, by ich nie zawieźć. Bardzo chciałbym też podziękować Igorowi Makarowowi za to co robi dla kolarstwa – dla całego sportu oraz dla mnie. Gdy zacząłem myśleć o nowym kontrakcie, był on pierwszą osobą, z którą przedyskutowałem ten temat. Nie ma też słów, które mogłyby wyrazić moją wdzięczność dla całego sztabu oraz wszystkich zawodników z ekipy Katusha, którzy byli ze mną przez te lata. Nie byłbym tym kim jestem bez nich.

Były mistrz Rosji w jeździe indywidualnej na czas ma w swoim kolarskim resume zwycięstwa etapowe w Tour de France, Giro d’Italia i Paris-Nice, a także wygraną w generalce Tour de Romandie w 2015.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments