Wygląda na to, że dwa ostatnie etapy będą decydujące dla losów 76. edycji Tour de Pologne. Na 6. etapie kolarze przejadą z Zakopanego do Kościeliska.

Dość niedawno organizatorzy byli zmuszeni do zmiany trasy 6. etapu. Meta zlokalizowana została w Kościelisku, a nie w Zakopanem. Start ze stolicy Tatr zaplanowany jest na 14:20. Na kolarzy czeka 160 kilometrów.

Na trasie od razu znajdzie się podjazd, na którym będziemy oglądać walkę o zabranie się w ucieczkę. Na zjeździe kolarze wjadą na pierwsze okrążenie. Do pokonania będzie 5 rund po 28,9 kilometra. Na każdym okrążeniu znajdzie się premia górska pierwszej kategorii na Pitoniówkę. Na rundach zlokalizowane są także 2 lotne premie w Zębie i jedna w Ratułowie.

Potem kolarze pojadą w kierunku Kościeliska. Po drodze czeka na nich 4-kilometrowy podjazd na Gubałówkę. Meta w Kościelisku prowadzić będzie delikatnie pod górę.

Na 5. etapie koszulkę lidera utrzymał Pascal Ackermann. Lider powinien się jednak zmienić. Polscy kibice chcieliby, żeby został nim Rafał Majka. Polski kolarz z Bora-hansgrohe zajmuje 15. miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 24 sekund. Taką samą stratę ma także drugi z liderów Bory, Davide Formolo. W grupie kolarzy, którzy na wszystkich etapach przyjechali w peletonie i nie zdobyli żadnych bonifikat są także m.in.: Ion Izagirre, Miguel Angel Lopez (obaj Astana Pro Team), Diego Ulissi (UAE Team Emirates), Enrico Gasparotto (Dimension Data), Pavel Sivakov, Tao Geoghegan Hart (obaj Team Ineos), Domenico Pozzovivo (Bahrain Merida), James Knox, Bob Jungels (obaj Deceuninck-Quick Step) i Sergio Higuita (EF Education First).

Dzięki bonifikatom podczas pierwszych pięciu dni wyścigu zyskało kilku kolarzy. W dobrej sytuacji jest Eduard Prades. Kolarz Movistaru w generalce jest 4. i traci 18 sekund do Ackermanna. Dwie sekundy straty do Hiszpana ma aktywny wczoraj Matej Mohorić (Bahrain Merida). Sekundę nad rywalami zyskał Pierre Latour (AG2R La Mondiale). W głównych rolach powinniśmy oglądać zawodników walczących o triumf w całym wyścigu.

Zapowiedź wyścigu Tour de Pologne można przeczytać > TUTAJ.

Plan transmisji telewizyjnych znajduje się > TUTAJ.

Oficjalna lista startowa znajduje się > TUTAJ.

Tekstowa relacja na żywo z każdego etapu Tour de Pologne 2019, od startu do mety, na naszej stronie! Zapraszamy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments