Aurela Nerlo zajęła 4. miejsce w jeździe indywidualnej na czas do lat 23 na mistrzostwach Europy w Alkmaar. Zdecydowanie wygrała Hannah Ludwig.

Rywalizacja odbyła się na znanej trasie w Alkmaar o długości 22,4 kilometra. Polskę reprezentowały Aurela Nerlo i Agnieszka Skalniak.

Pierwsza z Polek na trasę wyruszyła Agnieszka Skalniak. Reprezentantka Polski uzyskała czas 30:13 i objęła prowadzenie na mecie. Bardzo szybko wyprzedziła ją Brytyjka Elizabeth Holden. Potem fenomenalny rezultat – 29:20 – uzyskała Hannah Ludwig. Okazało się, że żadna z zawodniczek nie zbliżyła się nawet do wyniku Niemki.

Świetnie pojechała Aurela Nerlo. Polka była wolniejsza od Ludwig o 42 sekundy, ale na kolejnych pozycjach różnice były niewielkie. Nerlo zajęła 4. miejsce z takim samym wynikiem jak piąta Emma Jorgensen. Do trzeciej Eleny Pirrone Polka straciła dwie sekundy, a do drugiej Marii Novolodskayi 4 sekundy.