Foto: © Sigrid Eggers | Deceuninck - Quick-Step Cycling Team

To kolejny ciekawy ruch na rynku transferowym. Enric Mas podpisał trzyletni kontrakt z Movistar Team.

Hiszpan jeździł w Deceuninck-Quick Step (wcześniej Quick Step Floors) od początku 2017 roku. Do “Watahy” przeszedł z zespołu Klein Constantia, który jest zapleczem belgijskiej grupy World Touru.

Najlepszym w karierze sezonem Enrica Masa był poprzedni rok. Hiszpan zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta a Espana, wygrywając w Andorze 20. etap. Wcześniej triumfował w klasyfikacji młodzieżowej Tour de Suisse i Itzulia Basque Country, wygrywając etap na Arrate.

Mas dobrze rozpoczął Tour de France, plasując się w czołówce razem z Julianem Alaphilippem. 24-letni kolarz w trakcie wyścigu borykał się z problemami zdrowotnymi. Ostatnio zajął 8. miejsce w Clasica San Sebastian.

Hiszpan nie znalazł się we wstępnym składzie Deceuninck-Quick Step na Vuelta a Espana. Kolejny Wielki Tour pojedzie już w barwach Movistaru. Mas podpisał trzyletni kontrakt z ekipą Eusebio Unzue. To ważny transfer Movistaru, po tym jak z zespołu odszedł Mikel Landa. Do tego Nairo Quintana i Richard Carapaz także mają opuścić hiszpańską drużynę.