fot. Tour de Pologne

Dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang wyraził pełne zrozumienie dla decyzji Michała Kwiatkowskiego (Team INEOS) co do wycofania się ze startu w tegorocznej edycji wyścigu. – W pełni rozumiemy i szanujemy decyzję Michała – powiedział Lang.

Przypomnijmy – we wtorek 30 lipca Michał Kwiatkowski poinformował, że nie przystąpi do obrony tytułu zwycięzcy wyścigu Tour de Pologne. Jego plany zweryfikował Tour de France. “Kwiato” w dość obszernym poście w mediach społecznościowych napisał, ze przyczyną tej decyzji jest potrzeba odpoczynku i regeneracji. Odpoczynku zarówno tego mentalnego, jak i fizycznego.

Ruch, jaki wykonał były mistrz świata w pełni poparł i zrozumiał szef Wyścigu dookoła Polski – Czesław Lang.

W pełni rozumiemy i szanujemy decyzję Michała. Jako kolarz doskonale wiem co to znaczy być zmęczonym po trzytygodniowym wysiłku, a do tego nie czuć się w pełni formy. Uważam, że w tej sytuacji to słuszna decyzja. Michał to znakomity kolarz, który wiele razy pokazał się z fantastycznej strony w Tour de Pologne. Pamiętamy doskonale jak walczył w 2012 roku z Moreno Moserem, kiedy zajął drugie miejsce i jak w wielkim stylu wygrał jubileuszowy 75. Tour de Pologne przed rokiem. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz Michał Kwiatkowski zaprezentuje się przed polskimi kibicami i dostarczy nam wielu emocji i wzruszeń. Michał, zapraszamy Cię na tegoroczny wyścig w roli gościa, jesteśmy z Tobą, nabieraj sił, trzymamy kciuki i mam nadzieję, że zobaczymy Cię w kolejnych Tour de Pologne w peletonie

– powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne oficjalnej stronie internetowej wyścigu.

Tekstowa relacja na żywo z każdego etapu Tour de Pologne 2019, od startu do mety, na naszej stronie! Zapraszamy!