fot. Deceuninck-Quick Step / Getty Sport

Drużyna Deceuninck-Quick Step potwierdziła, że Julian Alaphilippe, który ma za sobą fantastyczny wyścig Tour de France, stanie na starcie jedynego hiszpańskiego wyścigu jednodniowego rangi World Tour i będzie bronił tytułu zwycięzcy.

Clasica San Sebastian to bardzo interesujący i zawsze pełen emocji prestiżowy hiszpański klasyk. Jego dystans w tegorocznej, trzydziestej dziewiątej edycji wynosi 226 km, a o losach wyścigu jak zwykle zadecydują strome i wymagające podjazdy faworyzujące tak zwanych puncheurs i górali – Jaizkibel (8,3 km; 5,3%), Erlaitz (3,8 km; 10,6%) oraz Murgil Tontorra (1,8 km; 11,5%).

Alaphilippe, podobnie jak w poprzednim roku, ma nadzieję podtrzymać bardzo wysoką dyspozycję z Wielkiej Pętli i powalczyć o obronę tytułu zwycięzcy. Przypomnijmy, że na francuskich szosach zdobył dwa etapowe zwycięstwa, przez czternaście dni jechał w maillot jaune i zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

– Clasica San Sebastian to zawsze sympatyczny i ekscytujący wyścig z bardzo trudną końcówką. Fakt, że następuje zaraz po Tourze, oznacza, że wielu kolarzy jest jeszcze w dobrej formie i może celować w zwycięstwo. My mamy silną i zmotywowaną drużynę. Będziemy mieli możliwość gry wieloma kartami. Nasz plan jest taki, aby podchodzić do tego wyścigu krok po kroku, zobaczyć jak się rozwinie i miejmy nadzieję, że ostatecznie zdobędziemy dobry rezultat

– powiedział Wilfried Peeters, dyrektor sportowy w drużynie Deceuninck-Quick Step.

Pełny skład drużyny Deceuninck-Quick Step na Clasica San Sebastian 2019: Julian Alaphilippe (ukończony Tour de France), Eros Capecchi, Tim Declercq, Dries Devenyns (ukończony Tour de France), Remco Evenepoel, Mikkel Honoré oraz Enric Mas (ukończony Tour de France).