fot. Twitter

Julian Alaphilippe został zwycięzcą 3. etapu Tour de France. Francuz z Deceuninck-Quick Step zaatakował na Cote de Mutigny, około 15 kilometrów przed metą. Alaphilippe jest nowym liderem wyścigu.

Trzeci etap był belgijsko-francuski, bo po ponad 100 kilometrów peleton wjechał do Francji. Na trasie znalazły się 4 premie górskie w Ardenach, w tym Cote de Mutigny, gdzie na kolarzy czekały bonifikaty sekundowe (8, 5 i 2 sekundy). Ostatnie 500 metrów w Epernay prowadziły pod górę.

Tuż po starcie ostrym od peletonu odjechali: Tim Wellens (Lotto Soudal), Yoann Offredo (Wanty-Gobert Cycling Team), Stephane Rossetto (Cofidis Solutions Credit), Anthony Delaplace (Team Arkea Samsic) i Paul Ourselin (Total Direct Energie).

Czołówka wypracowała sobie maksymalnie ponad 6 minut przewagi. Potem peleton zniwelował różnicę do 3 minut i kontrolował przewagę. Na czele głównej grupy pracowali kolarze Team Jumbo-Visma, przede wszystkim Tony Martin, a także Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick Step). Wirtualnym liderem został Wellens, który przed etapem miał minutę i 9 sekund straty.

W Dizy-le-Gros rozegrano lotny finisz. Z ucieczki wygrał go Paul Ourselin. W walce o 6. miejsce, z peletonu najlepszy okazał się Elia Viviani, który wyprzedził Petera Sagana.

Na niecałe 50 kilometrów przed metą na samotny atak zdecydował się Tim Wellens. Jego przewaga nad peletonem wynosiła ponad 2 minuty. Rozpoczęła się gonitwa za samotnym kolarzem Lotto Soudal. W międzyczasie doścignięci zostali francuscy uciekinierzy.

Wellens wygrał wszystkie premie górskie pomimo problemów technicznych. Cote de Mutigny osiągnął tuż przed Julianem Alaphilippem. Belg został liderem klasyfikacji górskiej, a tuż po szczycie zatrzymał się i czekał na pomoc techniczną.

Na podjazdach odpadli sprinterzy, a także lider Mike Teunissen. Na czele samotnie jechał Alaphilippe, który zaatakował pod koniec Cote de Mutigny. W pogoń za Francuzem ruszyli: Michael Woods (EF Education First), Alexey Lutsenko (Astana Pro Team), Michael Schachmann (Bora-hansgrohe) i Mikel Landa (Movistar Team). Ich akcja została szybko skasowana.

Julian Alaphilippe uzyskał blisko minutę przewagi i zmierzał po etapowy triumf, a także koszulkę lidera. Francuski kolarz jako pierwszy zameldował się na mecie w Epernay. Główna grupa przyjechała ze stratą 26 sekund. Przyprowadził ją Michael Matthews (Team Sunweb). Tym samym Alaphilippe objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Nad drugim Woutem van Aertem ma 20 sekund przewagi. Belg nadal jest liderem klasyfikacji młodzieżowej.

Wyniki 3. etapu:

1  JULIAN ALAPHILIPPE DECEUNINCK – QUICK – STEP 04H 40′ 29”
2  MICHAEL MATTHEWS TEAM SUNWEB + 00H 00′ 26”
3  JASPER STUYVEN TREK – SEGAFREDO + 00H 00′ 26”
4  GREG VAN AVERMAET CCC TEAM + 00H 00′ 26”
5  PETER SAGAN BORA – HANSGROHE + 00H 00′ 26”
6  MATTEO TRENTIN MITCHELTON – SCOTT + 00H 00′ 26”
7  SONNY COLBRELLI BAHRAIN – MERIDA + 00H 00′ 26”
8  XANDRO MEURISSE WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 00′ 26”
9  WOUT VAN AERT TEAM JUMBO – VISMA + 00H 00′ 26”
10  THIBAUT PINOT GROUPAMA – FDJ + 00H 00′ 26”
11  TIESJ BENOOT LOTTO SOUDAL + 00H 00′ 26”
12  EGAN BERNAL TEAM INEOS + 00H 00′ 26”
13  GERAINT THOMAS TEAM INEOS + 00H 00′ 31”
14  JAKOB FUGLSANG ASTANA PRO TEAM + 00H 00′ 31”
15  GUILLAUME MARTIN WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 00′ 31”
16  ROMAIN BARDET AG2R LA MONDIALE + 00H 00′ 31”
17  STEVEN KRUIJSWIJK TEAM JUMBO – VISMA + 00H 00′ 31”
18  ALEXEY LUTSENKO ASTANA PRO TEAM + 00H 00′ 31”
19  RUDY MOLARD GROUPAMA – FDJ + 00H 00′ 31”
20  MICHAEL WOODS EF EDUCATION FIRST + 00H 00′ 31”
21  RIGOBERTO URAN EF EDUCATION FIRST + 00H 00′ 31”
22  GIULIO CICCONE TREK – SEGAFREDO + 00H 00′ 31”
23  VINCENZO NIBALI BAHRAIN – MERIDA + 00H 00′ 31”
24  PATRICK KONRAD BORA – HANSGROHE + 00H 00′ 31”
25  ADAM YATES MITCHELTON – SCOTT + 00H 00′ 31”
26  EDVALD BOASSON HAGEN TEAM DIMENSION DATA + 00H 00′ 31”
27  WILCO KELDERMAN TEAM SUNWEB + 00H 00′ 31”
28  EMANUEL BUCHMANN BORA – HANSGROHE + 00H 00′ 31”
29  MIKEL LANDA MEANA MOVISTAR TEAM + 00H 00′ 31”
30  ALEJANDRO VALVERDE MOVISTAR TEAM + 00H 00′ 31”
31  DANIEL MARTIN UAE TEAM EMIRATES + 00H 00′ 31”
32  ROMAN KREUZIGER TEAM DIMENSION DATA + 00H 00′ 31”
33  WARREN BARGUIL TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 00′ 31”
34  BAUKE MOLLEMA TREK – SEGAFREDO + 00H 00′ 31”
35  NAIRO QUINTANA MOVISTAR TEAM + 00H 00′ 31”
36  FABIO FELLINE TREK – SEGAFREDO + 00H 00′ 31”
37  RICHIE PORTE TREK – SEGAFREDO + 00H 00′ 31”
38  ENRIC MAS DECEUNINCK – QUICK – STEP + 00H 00′ 31”
39  MAXIMILIAN SCHACHMANN BORA – HANSGROHE + 00H 00′ 31”
40  DAVID GAUDU GROUPAMA – FDJ + 00H 00′ 31”
41  RUI COSTA UAE TEAM EMIRATES + 00H 00′ 31”
42  JACK HAIG MITCHELTON – SCOTT + 00H 00′ 31”
43  TEJAY VAN GARDEREN EF EDUCATION FIRST + 00H 00′ 31”
44  NICOLAS ROCHE TEAM SUNWEB + 00H 00′ 31”
45  JESUS HERRADA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 00′ 31”
46  NICOLAS EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 00′ 31”
47  REIN TAARAMÄE TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 00′ 31”
48  ALEXIS VUILLERMOZ AG2R LA MONDIALE + 00H 00′ 31”
49  GREGOR MÜHLBERGER BORA – HANSGROHE + 00H 00′ 31”
50  LUIS LEÓN SANCHEZ ASTANA PRO TEAM + 00H 00′ 31”
51  MARC SOLER MOVISTAR TEAM + 00H 00′ 31”
52  GEORGE BENNETT TEAM JUMBO – VISMA + 00H 00′ 31”
53  PELLO BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA ASTANA PRO TEAM + 00H 00′ 31”
54  DARYL IMPEY MITCHELTON – SCOTT + 00H 00′ 31”
55  SÉBASTIEN REICHENBACH GROUPAMA – FDJ + 00H 00′ 45”
56  ANDREY AMADOR MOVISTAR TEAM + 00H 00′ 49”
57  ALESSANDRO DE MARCHI CCC TEAM + 00H 01′ 01”
58  MICHAEL VALGREN TEAM DIMENSION DATA + 00H 01′ 04”
59  MATHIAS FRANK AG2R LA MONDIALE + 00H 01′ 13”
60  MICHAŁ KWIATKOWSKI TEAM INEOS + 00H 01′ 13”
61  FABIO ARU UAE TEAM EMIRATES + 00H 01′ 22”
62  WOUT POELS TEAM INEOS + 00H 01′ 44”
63  DYLAN TEUNS BAHRAIN – MERIDA + 00H 01′ 44”
64  MIKAEL CHEREL AG2R LA MONDIALE + 00H 01′ 44”
65  GIANNI MOSCON TEAM INEOS + 00H 02′ 19”
66  SIMON GESCHKE CCC TEAM + 00H 02′ 19”
67  SIMON CLARKE EF EDUCATION FIRST + 00H 03′ 18”
68  JONATHAN CASTROVIEJO TEAM INEOS + 00H 03′ 32”
69  JOSEPH ROSSKOPF CCC TEAM + 00H 03′ 42”
70  NILS POLITT TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 03′ 51”
71  ILNUR ZAKARIN TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 03′ 51”
72  JAN TRATNIK BAHRAIN – MERIDA + 00H 03′ 51”
73  TANEL KANGERT EF EDUCATION FIRST + 00H 03′ 51”
74  NATNAEL BERHANE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 03′ 51”
75  ANDREA PASQUALON WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 03′ 51”
76  JULIEN BERNARD TREK – SEGAFREDO + 00H 03′ 51”
77  LAURENS DE PLUS TEAM JUMBO – VISMA + 00H 04′ 09”
78  LENNARD KÄMNA TEAM SUNWEB + 00H 04′ 54”
79  JULIEN SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 04′ 54”
80  MIKE TEUNISSEN TEAM JUMBO – VISMA + 00H 04′ 54”
81  SIMON YATES MITCHELTON – SCOTT + 00H 06′ 23”
82  DRIES DEVENYNS DECEUNINCK – QUICK – STEP + 00H 08′ 28”
83  OMAR FRAILE MATARRANZ ASTANA PRO TEAM + 00H 08′ 28”
84  HUGO HOULE ASTANA PRO TEAM + 00H 08′ 35”
85  STEFAN KÜNG GROUPAMA – FDJ + 00H 08′ 35”
86  TONY GALLOPIN AG2R LA MONDIALE + 00H 08′ 35”
87  MAXIME MONFORT LOTTO SOUDAL + 00H 08′ 35”
88  ELIE GESBERT TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 08′ 35”
89  ROHAN DENNIS BAHRAIN – MERIDA + 00H 08′ 35”
90  SERGIO LUIS HENAO MONTOYA UAE TEAM EMIRATES + 00H 08′ 42”
91  SØREN KRAGH ANDERSEN TEAM SUNWEB + 00H 08′ 43”
92  MATEJ MOHORIC BAHRAIN – MERIDA + 00H 08′ 43”
93  THOMAS DE GENDT LOTTO SOUDAL + 00H 09′ 26”
94  ODD CHRISTIAN EIKING WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 09′ 26”
95  MADS WÜRTZ TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 09′ 26”
96  MAXIME BOUET TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 09′ 26”
97  NELSON OLIVEIRA MOVISTAR TEAM + 00H 09′ 26”
98  LARS BAK YTTING TEAM DIMENSION DATA + 00H 09′ 26”
99  ANTHONY ROUX GROUPAMA – FDJ + 00H 09′ 26”
100  LILIAN CALMEJANE TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 09′ 26”
101  ROMAIN SICARD TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 09′ 26”
102  NIKIAS ARNDT TEAM SUNWEB + 00H 09′ 26”
103  TIM WELLENS LOTTO SOUDAL + 00H 09′ 32”
104  JENS KEUKELEIRE LOTTO SOUDAL + 00H 09′ 32”
105  ANTHONY PEREZ COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 09′ 32”
106  REINARDT JANSE VAN RENSBURG TEAM DIMENSION DATA + 00H 09′ 32”
107  GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI ASTANA PRO TEAM + 00H 09′ 32”
108  PIERRE LUC PERICHON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 09′ 32”
109  YVES LAMPAERT DECEUNINCK – QUICK – STEP + 00H 09′ 38”
110  CHRISTOPHE LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 09′ 43”
111  TOMS SKUJINS TREK – SEGAFREDO + 00H 09′ 43”
112  ELIA VIVIANI DECEUNINCK – QUICK – STEP + 00H 10′ 21”
113  MARCUS BURGHARDT BORA – HANSGROHE + 00H 10′ 21”
114  DANIEL OSS BORA – HANSGROHE + 00H 10′ 21”
115  LUKAS PÖSTLBERGER BORA – HANSGROHE + 00H 10′ 21”
116  JASPER PHILIPSEN UAE TEAM EMIRATES + 00H 11′ 34”
117  JENS DEBUSSCHERE TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 13′ 58”
118  IVAN GARCIA CORTINA BAHRAIN – MERIDA + 00H 13′ 58”
119  YOANN OFFREDO WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 13′ 58”
120  BENJAMIN KING TEAM DIMENSION DATA + 00H 13′ 58”
121  OLIVER NAESEN AG2R LA MONDIALE + 00H 13′ 58”
122  FREDERIK BACKAERT WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 13′ 58”
123  PAUL OURSELIN TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 13′ 58”
124  KOEN DE KORT TREK – SEGAFREDO + 00H 13′ 58”
125  MICHAEL HEPBURN MITCHELTON – SCOTT + 00H 13′ 58”
126  KEVIN VAN MELSEN WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 13′ 58”
127  RICK ZABEL TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 13′ 58”
128  DAMIANO CARUSO BAHRAIN – MERIDA + 00H 13′ 58”
129  MATTHIEU LADAGNOUS GROUPAMA – FDJ + 00H 13′ 58”
130  GIACOMO NIZZOLO TEAM DIMENSION DATA + 00H 13′ 58”
131  PATRICK BEVIN CCC TEAM + 00H 13′ 58”
132  WILLIAM BONNET GROUPAMA – FDJ + 00H 13′ 58”
133  ŁUKASZ WIŚNIOWSKI CCC TEAM + 00H 13′ 58”
134  FABIEN GRELLIER TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 13′ 58”
135  MICHAEL SCHÄR CCC TEAM + 00H 13′ 58”
136  STÉPHANE ROSSETTO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 13′ 58”
137  SERGE PAUWELS CCC TEAM + 00H 13′ 58”
138  CARLOS VERONA QUINTANILLA MOVISTAR TEAM + 00H 13′ 58”
139  LUKE DURBRIDGE MITCHELTON – SCOTT + 00H 13′ 58”
140  IMANOL ERVITI MOVISTAR TEAM + 00H 13′ 58”
141  ALEX DOWSETT TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 13′ 58”
142  MARCO HALLER TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 13′ 58”
143  CHRISTOPHER JUUL JENSEN MITCHELTON – SCOTT + 00H 13′ 58”
144  LUKE ROWE TEAM INEOS + 00H 13′ 58”
145  CALEB EWAN LOTTO SOUDAL + 00H 13′ 58”
146  NIKI TERPSTRA TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 13′ 58”
147  JOSÉ GONÇALVES TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 13′ 58”
148  ALBERTO BETTIOL EF EDUCATION FIRST + 00H 13′ 58”
149  JASPER DE BUYST LOTTO SOUDAL + 00H 13′ 58”
150  SVEN ERIK BYSTRØM UAE TEAM EMIRATES + 00H 13′ 58”
151  CHAD HAGA TEAM SUNWEB + 00H 13′ 58”
152  DYLAN VAN BAARLE TEAM INEOS + 00H 13′ 58”
153  VEGARD STAKE LAENGEN UAE TEAM EMIRATES + 00H 13′ 58”
154  ANTHONY TURGIS TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 13′ 58”
155  FLORIAN VACHON TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 13′ 58”
156  KEVIN LEDANOIS TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 13′ 58”
157  SEBASTIAN LANGEVELD EF EDUCATION FIRST + 00H 13′ 58”
158  ALEXANDER KRISTOFF UAE TEAM EMIRATES + 00H 13′ 58”
159  NICCOLÒ BONIFAZIO TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 13′ 58”
160  AMAEL MOINARD TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 13′ 58”
161  ANDRÉ GREIPEL TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 13′ 58”
162  ALEXIS GOUGEARD AG2R LA MONDIALE + 00H 13′ 58”
163  ANTHONY DELAPLACE TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 13′ 58”
164  DYLAN GROENEWEGEN TEAM JUMBO – VISMA + 00H 13′ 58”
165  TONY MARTIN TEAM JUMBO – VISMA + 00H 13′ 58”
166  MICHAEL MØRKØV DECEUNINCK – QUICK – STEP + 00H 13′ 58”
167  MAGNUS CORT NIELSEN ASTANA PRO TEAM + 00H 13′ 58”
168  AIME DE GENDT WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 13′ 58”
169  MAXIMILIANO RICHEZE DECEUNINCK – QUICK – STEP + 00H 13′ 58”
170  STEPHEN CUMMINGS TEAM DIMENSION DATA + 00H 13′ 58”
171  AMUND JANSEN TEAM JUMBO – VISMA + 00H 13′ 58”
172  BENOIT COSNEFROY AG2R LA MONDIALE + 00H 13′ 58”
173  TOM SCULLY EF EDUCATION FIRST + 00H 13′ 58”
174  ROGER KLUGE LOTTO SOUDAL + 00H 13′ 58”
175  CEES BOL TEAM SUNWEB + 00H 13′ 58”
176  KASPER ASGREEN DECEUNINCK – QUICK – STEP + 00H 20′ 26”

 

Klasyfikacja generalna:

1  JULIAN ALAPHILIPPE DECEUNINCK – QUICK – STEP 09H 32′ 19”
2  WOUT VAN AERT TEAM JUMBO – VISMA + 00H 00′ 20”
3  STEVEN KRUIJSWIJK TEAM JUMBO – VISMA + 00H 00′ 25”
4  GEORGE BENNETT TEAM JUMBO – VISMA + 00H 00′ 25”
5  MICHAEL MATTHEWS TEAM SUNWEB + 00H 00′ 40”
6  EGAN BERNAL TEAM INEOS + 00H 00′ 40”
7  GERAINT THOMAS TEAM INEOS + 00H 00′ 45”
8  ENRIC MAS DECEUNINCK – QUICK – STEP + 00H 00′ 46”
9  GREG VAN AVERMAET CCC TEAM + 00H 00′ 51”
10  WILCO KELDERMAN TEAM SUNWEB + 00H 00′ 51”
11  MICHAEL WOODS EF EDUCATION FIRST + 00H 00′ 51”
12  THIBAUT PINOT GROUPAMA – FDJ + 00H 00′ 52”
13  RIGOBERTO URAN EF EDUCATION FIRST + 00H 00′ 53”
14  TEJAY VAN GARDEREN EF EDUCATION FIRST + 00H 00′ 53”
15  SONNY COLBRELLI BAHRAIN – MERIDA + 00H 00′ 56”
16  RUDY MOLARD GROUPAMA – FDJ + 00H 00′ 57”
17  DAVID GAUDU GROUPAMA – FDJ + 00H 00′ 57”
18  PETER SAGAN BORA – HANSGROHE + 00H 01′ 00”
19  NICOLAS ROCHE TEAM SUNWEB + 00H 01′ 00”
20  MATTEO TRENTIN MITCHELTON – SCOTT + 00H 01′ 01”
21  VINCENZO NIBALI BAHRAIN – MERIDA + 00H 01′ 01”
22  ADAM YATES MITCHELTON – SCOTT + 00H 01′ 06”
23  ALEXEY LUTSENKO ASTANA PRO TEAM + 00H 01′ 06”
24  DARYL IMPEY MITCHELTON – SCOTT + 00H 01′ 06”
25  JAKOB FUGLSANG ASTANA PRO TEAM + 00H 01′ 06”
26  LUIS LEÓN SANCHEZ ASTANA PRO TEAM + 00H 01′ 06”
27  PELLO BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA ASTANA PRO TEAM + 00H 01′ 06”
28  PATRICK KONRAD BORA – HANSGROHE + 00H 01′ 11”
29  MAXIMILIAN SCHACHMANN BORA – HANSGROHE + 00H 01′ 11”
30  GREGOR MÜHLBERGER BORA – HANSGROHE + 00H 01′ 11”
31  SÉBASTIEN REICHENBACH GROUPAMA – FDJ + 00H 01′ 11”
32  EMANUEL BUCHMANN BORA – HANSGROHE + 00H 01′ 11”
33  NICOLAS EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 01′ 18”
34  JESUS HERRADA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 01′ 18”
35  EDVALD BOASSON HAGEN TEAM DIMENSION DATA + 00H 01′ 19”
36  TIESJ BENOOT LOTTO SOUDAL + 00H 01′ 19”
37  ROMAN KREUZIGER TEAM DIMENSION DATA + 00H 01′ 19”
38  DANIEL MARTIN UAE TEAM EMIRATES + 00H 01′ 28”
39  RUI COSTA UAE TEAM EMIRATES + 00H 01′ 28”
40  JACK HAIG MITCHELTON – SCOTT + 00H 01′ 29”
41  NAIRO QUINTANA MOVISTAR TEAM + 00H 01′ 30”
42  ALEJANDRO VALVERDE MOVISTAR TEAM + 00H 01′ 30”
43  MIKEL LANDA MEANA MOVISTAR TEAM + 00H 01′ 30”
44  MARC SOLER MOVISTAR TEAM + 00H 01′ 30”
45  ALESSANDRO DE MARCHI CCC TEAM + 00H 01′ 31”
46  JASPER STUYVEN TREK – SEGAFREDO + 00H 01′ 34”
47  GIULIO CICCONE TREK – SEGAFREDO + 00H 01′ 43”
48  RICHIE PORTE TREK – SEGAFREDO + 00H 01′ 43”
49  FABIO FELLINE TREK – SEGAFREDO + 00H 01′ 43”
50  BAUKE MOLLEMA TREK – SEGAFREDO + 00H 01′ 43”
51  ROMAIN BARDET AG2R LA MONDIALE + 00H 01′ 44”
52  ANDREY AMADOR MOVISTAR TEAM + 00H 01′ 48”
53  MICHAEL VALGREN TEAM DIMENSION DATA + 00H 02′ 00”
54  MICHAŁ KWIATKOWSKI TEAM INEOS + 00H 02′ 02”
55  REIN TAARAMÄE TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 02′ 07”
56  WARREN BARGUIL TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 02′ 16”
57  XANDRO MEURISSE WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 02′ 18”
58  FABIO ARU UAE TEAM EMIRATES + 00H 02′ 19”
59  GUILLAUME MARTIN WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 02′ 23”
60  MATHIAS FRANK AG2R LA MONDIALE + 00H 02′ 26”
61  DYLAN TEUNS BAHRAIN – MERIDA + 00H 02′ 27”
62  ALEXIS VUILLERMOZ AG2R LA MONDIALE + 00H 02′ 30”
63  GIANNI MOSCON TEAM INEOS + 00H 02′ 33”
64  SIMON GESCHKE CCC TEAM + 00H 02′ 44”
65  WOUT POELS TEAM INEOS + 00H 02′ 45”
66  MIKAEL CHEREL AG2R LA MONDIALE + 00H 03′ 43”
67  JOSEPH ROSSKOPF CCC TEAM + 00H 04′ 07”
68  NILS POLITT TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 04′ 11”
69  ILNUR ZAKARIN TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 04′ 11”
70  TANEL KANGERT EF EDUCATION FIRST + 00H 04′ 13”
71  JAN TRATNIK BAHRAIN – MERIDA + 00H 04′ 21”
72  MIKE TEUNISSEN TEAM JUMBO – VISMA + 00H 04′ 38”
73  JULIEN BERNARD TREK – SEGAFREDO + 00H 05′ 03”
74  SIMON CLARKE EF EDUCATION FIRST + 00H 05′ 04”
75  LENNARD KÄMNA TEAM SUNWEB + 00H 05′ 14”
76  NATNAEL BERHANE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 05′ 15”
77  JULIEN SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 05′ 41”
78  ANDREA PASQUALON WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 05′ 43”
79  LAURENS DE PLUS TEAM JUMBO – VISMA + 00H 05′ 48”
80  JONATHAN CASTROVIEJO TEAM INEOS + 00H 07′ 57”
81  STEFAN KÜNG GROUPAMA – FDJ + 00H 09′ 01”
82  OMAR FRAILE MATARRANZ ASTANA PRO TEAM + 00H 09′ 03”
83  SØREN KRAGH ANDERSEN TEAM SUNWEB + 00H 09′ 03”
84  ROHAN DENNIS BAHRAIN – MERIDA + 00H 09′ 05”
85  HUGO HOULE ASTANA PRO TEAM + 00H 09′ 10”
86  MATEJ MOHORIC BAHRAIN – MERIDA + 00H 09′ 13”
87  SERGIO LUIS HENAO MONTOYA UAE TEAM EMIRATES + 00H 09′ 39”
88  MADS WÜRTZ TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 09′ 46”
89  TONY GALLOPIN AG2R LA MONDIALE + 00H 09′ 48”
90  YVES LAMPAERT DECEUNINCK – QUICK – STEP + 00H 09′ 55”
91  SIMON YATES MITCHELTON – SCOTT + 00H 10′ 03”
92  GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI ASTANA PRO TEAM + 00H 10′ 16”
93  TIM WELLENS LOTTO SOUDAL + 00H 10′ 17”
94  ANTHONY PEREZ COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 10′ 19”
95  ANTHONY ROUX GROUPAMA – FDJ + 00H 10′ 20”
96  LARS BAK YTTING TEAM DIMENSION DATA + 00H 10′ 22”
97  PIERRE LUC PERICHON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 10′ 23”
98  NELSON OLIVEIRA MOVISTAR TEAM + 00H 10′ 25”
99  CHRISTOPHE LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 10′ 30”
100  MAXIME MONFORT LOTTO SOUDAL + 00H 10′ 32”
101  ELIA VIVIANI DECEUNINCK – QUICK – STEP + 00H 10′ 36”
102  NIKIAS ARNDT TEAM SUNWEB + 00H 10′ 42”
103  REINARDT JANSE VAN RENSBURG TEAM DIMENSION DATA + 00H 10′ 55”
104  LILIAN CALMEJANE TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 11′ 02”
105  ROMAIN SICARD TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 11′ 02”
106  DANIEL OSS BORA – HANSGROHE + 00H 11′ 08”
107  MAXIME BOUET TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 11′ 11”
108  ODD CHRISTIAN EIKING WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 11′ 18”
109  MARCUS BURGHARDT BORA – HANSGROHE + 00H 12′ 23”
110  THOMAS DE GENDT LOTTO SOUDAL + 00H 12′ 27”
111  JASPER PHILIPSEN UAE TEAM EMIRATES + 00H 12′ 31”
112  JENS KEUKELEIRE LOTTO SOUDAL + 00H 13′ 13”
113  DRIES DEVENYNS DECEUNINCK – QUICK – STEP + 00H 13′ 43”
114  TONY MARTIN TEAM JUMBO – VISMA + 00H 13′ 52”
115  DYLAN VAN BAARLE TEAM INEOS + 00H 14′ 12”
116  RICK ZABEL TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 14′ 18”
117  ALEX DOWSETT TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 14′ 18”
118  ALBERTO BETTIOL EF EDUCATION FIRST + 00H 14′ 20”
119  JOSÉ GONÇALVES TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 14′ 22”
120  PATRICK BEVIN CCC TEAM + 00H 14′ 23”
121  SEBASTIAN LANGEVELD EF EDUCATION FIRST + 00H 14′ 23”
122  DAMIANO CARUSO BAHRAIN – MERIDA + 00H 14′ 28”
123  LUKE DURBRIDGE MITCHELTON – SCOTT + 00H 14′ 33”
124  MAGNUS CORT NIELSEN ASTANA PRO TEAM + 00H 14′ 33”
125  GIACOMO NIZZOLO TEAM DIMENSION DATA + 00H 14′ 46”
126  BENJAMIN KING TEAM DIMENSION DATA + 00H 14′ 46”
127  STEPHEN CUMMINGS TEAM DIMENSION DATA + 00H 14′ 46”
128  JASPER DE BUYST LOTTO SOUDAL + 00H 14′ 51”
129  ROGER KLUGE LOTTO SOUDAL + 00H 14′ 51”
130  ALEXANDER KRISTOFF UAE TEAM EMIRATES + 00H 14′ 55”
131  VEGARD STAKE LAENGEN UAE TEAM EMIRATES + 00H 14′ 55”
132  SVEN ERIK BYSTRØM UAE TEAM EMIRATES + 00H 14′ 55”
133  ALEXIS GOUGEARD AG2R LA MONDIALE + 00H 15′ 11”
134  BENOIT COSNEFROY AG2R LA MONDIALE + 00H 15′ 11”
135  TOM SCULLY EF EDUCATION FIRST + 00H 15′ 14”
136  MARCO HALLER TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 15′ 16”
137  OLIVER NAESEN AG2R LA MONDIALE + 00H 15′ 28”
138  PAUL OURSELIN TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 15′ 34”
139  NIKI TERPSTRA TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 15′ 34”
140  LUKE ROWE TEAM INEOS + 00H 15′ 40”
141  ELIE GESBERT TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 15′ 41”
142  AMAEL MOINARD TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 15′ 43”
143  FLORIAN VACHON TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 15′ 43”
144  ANTHONY TURGIS TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 15′ 51”
145  MICHAEL SCHÄR CCC TEAM + 00H 15′ 52”
146  YOANN OFFREDO WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 15′ 53”
147  FREDERIK BACKAERT WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 15′ 59”
148  LUKAS PÖSTLBERGER BORA – HANSGROHE + 00H 16′ 06”
149  KEVIN VAN MELSEN WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 16′ 10”
150  IMANOL ERVITI MOVISTAR TEAM + 00H 16′ 11”
151  NICCOLÒ BONIFAZIO TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 16′ 16”
152  ŁUKASZ WIŚNIOWSKI CCC TEAM + 00H 16′ 24”
153  ANTHONY DELAPLACE TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 16′ 26”
154  AIME DE GENDT WANTY – GOBERT CYCLING TEAM + 00H 16′ 31”
155  CEES BOL TEAM SUNWEB + 00H 16′ 32”
156  CHAD HAGA TEAM SUNWEB + 00H 16′ 36”
157  WILLIAM BONNET GROUPAMA – FDJ + 00H 16′ 37”
158  FABIEN GRELLIER TOTAL DIRECT ENERGIE + 00H 16′ 37”
159  MATTHIEU LADAGNOUS GROUPAMA – FDJ + 00H 16′ 38”
160  ANDRÉ GREIPEL TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 16′ 53”
161  CARLOS VERONA QUINTANILLA MOVISTAR TEAM + 00H 16′ 55”
162  CALEB EWAN LOTTO SOUDAL + 00H 16′ 57”
163  AMUND JANSEN TEAM JUMBO – VISMA + 00H 17′ 02”
164  CHRISTOPHER JUUL JENSEN MITCHELTON – SCOTT + 00H 17′ 07”
165  TOMS SKUJINS TREK – SEGAFREDO + 00H 17′ 13”
166  MAXIMILIANO RICHEZE DECEUNINCK – QUICK – STEP + 00H 17′ 18”
167  MICHAEL HEPBURN MITCHELTON – SCOTT + 00H 17′ 38”
168  DYLAN GROENEWEGEN TEAM JUMBO – VISMA + 00H 18′ 14”
169  MICHAEL MØRKØV DECEUNINCK – QUICK – STEP + 00H 18′ 15”
170  SERGE PAUWELS CCC TEAM + 00H 18′ 31”
171  KOEN DE KORT TREK – SEGAFREDO + 00H 18′ 39”
172  IVAN GARCIA CORTINA BAHRAIN – MERIDA + 00H 18′ 52”
173  STÉPHANE ROSSETTO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00H 18′ 59”
174  KEVIN LEDANOIS TEAM ARKEA – SAMSIC + 00H 19′ 09”
175  JENS DEBUSSCHERE TEAM KATUSHA ALPECIN + 00H 20′ 21”
176  KASPER ASGREEN DECEUNINCK – QUICK – STEP + 00H 20′ 41”