Czwarty rok z rzędu Tissot jest Oficjalnym Chronometrażystą wyścigu Tour de France. Rywalizacja na dystansie 3 460 km podzielona na 21 etapów rozpocznie się już jutro, w sobotę, 6 lipca, w Brukseli.

O kulisach pomiaru czasu przez Tissot przeczytacie > tutaj

W hołdzie dla największego i najważniejszego wydarzenia kolarskiego, a przy tym jednej z najchętniej oglądanych imprez sportowych na świecie, marka Tissot przygotowała specjalną nielimitowaną kolekcję zegarków:

Tissot Chrono XL Tour de France Special Edition 2019

W Tour de France, najważniejszym wyścigu kolarskim na świecie, żółty kolor oznacza doskonałość. Po ukończeniu każdego etapu, lider wyścigu otrzymuje Maillot Jaune – żółtą koszulkę – i nosi ją z dumą, jako honorowe wyróżnienie. Żółta koszulka nie tylko wskazuje lidera, ale także stanowi cel dla reszty peletonu.

W tym roku, żółta koszulka wyścigu Tour de France kończy 100 lat, a marka Tissot przygotowała z tej okazji specjalny zegarek Chrono XL Tour de France Special Edition 2019. Ten kwarcowy chronograf z trzema subtarczami, z których dwie są w jaskrawym żółtym kolorze Tour de France, kontrastującym z czernią pozostałej części tarczy, ma w komplecie dwa skórzane paski: jeden cały czarny, a drugi zdobiony wizerunkiem kultowych żółtych koszulek.

Koperta Chrono XL Tour de France o średnicy 45 mm pokryta jest szarą powłoką PVD, a na deklu wygrawerowano logo Tour de France.

Tissot to Oficjalny Zegarek i Oficjalny Chronometrażysta Tour de France, a ten specjalny chronograf uświetnia partnerstwo, wyścig i niewiarygodną wytrzymałość każdego sportowca startującego w największym wyścigu kolarskim świata.
Niezaprzeczalnie Chrono XL Tour de France Special Edition jest zegarkiem z przesłaniem mówiącym, że dziedzictwo Tour de France pozostaje wciąż żywe. Noś go z dumą, jako wyróżnienie i świętuj z Tissot tegoroczny wyścig!

Tissot T-Race Cycling Tour de France Special Edition 2019

Za końcową linią, po ponad 21 dniach ekscytującej rywalizacji, zwycięzca jest tylko jeden.
Tour de France jest największym i najważniejszym wydarzeniem kolarskim, a przy tym jedną z najchętniej oglądanych imprez sportowych na świecie. Fani na wszystkich kontynentach szaleją na punkcie tego wyścigu, a Tissot T-Race Cycling Tour de France to zegarek dla właśnie nich.

T-Race Cycling jest utrzymany w kolorach czarnym i żółtym, oficjalnych barwach „Le Tour”. Inspiracją dla zegarka jest rower wyścigowy — jego elementy są widoczne w kształcie zegarka: uszy koperty i wskazówki nawiązują do widelca roweru szosowego, przyciski przypominają dźwignie hamulca, pierścień tachometru osadzony na silikonowym pierścieniu przywodzi na myśl koło, kaseta widoczna jest na deklu i koronce, a tył bransolety zaprojektowano na wzór łańcucha rowerów wyczynowych.

Tissot to Oficjalny Zegarek i Oficjalny Chronometrażysta Tour de France, a model T-Race Cycling powstał dla uczczenia partnerstwa, wyścigu i kolarstwa na całym świecie.
The Tissot T-Race Cycling Tour de France Special Edition cechuje aerodynamiczna i ergonomiczna stylistyka. Dzięki dużym wskazówkom łatwo odczytać godzinę nawet podczas jazdy na rowerze. Tarcza o sportowym charakterze ma trzy liczniki na czarnym tle o fakturze asfaltu, symbolizującym trasę wyścigu Tour de France. Wskazówka sekundnika o dważnym żółtym kolorze znakomicie ułatwia sprawdzanie upływu czasu, a skala tachometryczna na aluminiowym pierścieniu lunety umożliwia określenie prędkości na ustalonym dystansie w km lub milach na godzinę.

Koperta ze stali szlachetnej 316L o średnicy 44,5 mm ma szarą i czarną powłokę PVD i jest wodoszczelna do 10 barów (100 m/330 stóp). Żółto-czarny silikonowy pasek uzupełnia kolorystykę Tour de France. Dekiel Tissot T-Race Cycling Tour de France Special Edition ozdobiony został specjalnym grawerunkiem Tour de France.

Jeżeli jesteś fanem wyścigu Tour de France, to zegarek dla Ciebie! Możesz teraz zabierać cząstkę legendy „Le Tour” wszędzie ze sobą.

Tissot T-Touch Tour de France Special Edition 2019

Tissot T-Touch Expert Solar Tour de France 2019 wyróżnia się tytanową kopertą z powłoką PVD w kolorze różowego złota. Pozostałe komponenty i detale są czarne. Tytanowy pierścień z zaznaczoną różą wiatrów ułatwia nawigację. Rowkowane przyciski chronografu usprawniają obsługę. Czarny antypoślizgowy kauczukowy pasek zapewnia większy komfort noszenia. Ukryte na tarczy ogniwa fotowoltaiczne zapewniają ciągłe doładowanie i autonomiczne działanie, dla którego jedynym ograniczeniem jest długość życia akumulatora.

Wszystkie szczególne cechy T-Touch Expert Solar są skrojone pod szosowy wyścig. Zegarek waży jedynie 79 gramów, jest lekki dzięki zastosowaniu tytanu. Odczyt jest łatwy dzięki 45 mm średnicy i analogowo-cyfrowym wskazaniom. Czarny kauczukowy pasek wytłaczany po wewnętrznej stronie nie przesuwa się na nadgarstku. Dzięki nakładkom chroniącym przyciski chronografu przycisk/koronka umieszczona na godz. 3 nie uciska nadgarstka. Liczne funkcje kolekcji T-Touch sprawiają, że jest narzędziem niezbędnym dla osób sprawdzających ciśnienie atmosferyczne, różnicę przewyższeń, czas przejazdu lub okrążenia. Wszystkie te dane są konieczne do amatorskiego czy też zawodowego uprawiania kolarstwa.

T-Touch marki Tissot, ikona szwajcarskiej sztuki zegarmistrzowskiej, świętuje swoje 20 urodziny. Ten elektroniczny, dotykowy i wielofunkcyjny zegarek na rękę ciągle się zmienia i nieustająco podbija serca użytkowników na całym świecie. Intuicyjny system interakcji. Zakres funkcji. Różnorodność zastosowań. Niezwykła prostota użytkowania dzięki zaawansowanej ergonomii. Te liczne atuty sprawiają, że T-Touch jest najważniejszym zegarkiem początku XXI wieku i nieustającym bestsellerem Tissot od 1999 roku.


Nieprzerwanie trwa popularność wyścigów kolarskich. Tissot, jako partner mistrzostw świata organizowanych przez Międzynarodową Unię Kolarską, partner Tour de France, czy Tour de Pologne, oficjalny chronometrażysta Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym, torowym, górskim i BMX, jest związany z tym sportem od ponad 50 lat. Ta niezwykle popularna dyscyplina sportu łączy fanów na całym świecie. Stała się wręcz prestiżowa zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Doskonała jako ćwiczenie kardio czy wytrzymałościowe, jazda na rowerze jest zjawiskiem społecznym, zbiorowym a także towarzyskim.

Jazda na rowerze zdobywa kolejnych miłośników i gruntownie zmienia przestrzenne zagospodarowanie naszych miast. Niezwykle proste i uniwersalne dwa kółka są w pełni zgodne ze sposobem w jaki Tissot określa swój stosunek do świata, miasta i człowieka. Rower zmienił swój status. Wraz z rozwojem postaw ekologicznych i działań na rzecz środowiska miejskiego stał się uosobieniem swobody i niezależności i szacunku dla planety.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments