fot. WikiData

Norman Vahtra wygrał w Krośnie ostatni etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Estończyk sięgnął po triumf w klasyfikacji generalnej.

Ostatni etap był zarazem królewskim. Piąty odcinek Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków liczył 182 kilometry. Kolarze wystartowali z Tarnobrzegu. Potem przejechali przez Baranów Sandomierski, Mielec i Sędziszów Małopolski. Po 100 kilometrach zmierzyli się z pierwszą premią górską – Pstrągowa. Po lotnej premii w Strzyżowie zbliżali się do Zamku Kamieniec. Podjazd charakterystyczny dla tego wyścigu kolarze pokonali dwukrotnie na ostatnich kilometrach. Rywalizacja zakończyła się w Krośnie.

W ucieczce dnia jechali: Clint Hendricks (ProTouch), Jelle Bootsveld (Metec-TKH), Aristidas Kelmelis, Rokas Kmieliauskas (obaj Klaipeda Cycling Team), Dusan Kalaba, Vladyslav Pohorelov (Ferei Pro Cycling Team), Jan Ryba (Sparta Praga), Gergo Gonczy (Epronex) i Yahor Shpakouski (Reprezentacja Białorusi). Mieli oni nawet 8 minut przewagi.

Peleton wziął się za pościg i błyskawicznie dogonił czołówkę. Na drugim podjeździe pod Zamek Kamieniec z czołówki odpadł Norman Vahtra. Lider wyścigu zdołał wrócić do głównej grupy.

W końcówce atakowali jeszcze Adam Stachowiak (Voster ATS Team), a także Bartosz Warchoł (Region Dolny Śląsk). Ostatecznie po finiszu z grupy triumfował Norman Vahtra. Kolarz Cycling Tartu został zwycięzcą całego wyścigu. Drugi na etapie był Jason van Dalen, a trzeci Christian Koch. W klasyfikacji generalnej Vahtra wyprzedził Patryka Stosza i van Dalena.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments