fot. CCC-Liv

Już pojutrze rozpocznie się wyścig Giro d’Italia Internazionale Femminile. W swoim najmocniejszym składzie pojedzie CCC-Liv.

W wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej celuje Ashleigh Moolman. Rok temu po świetnej jeździe zajęła 2. lokatę za Annemiek van Vleuten. Niedawno zakończyła Tour of California na 3. pozycji.

Sprinterki nie będą miały wielu okazji na odniesienie zwycięstwa. Jednak Marianne Vos postara się o kolejne triumfy w tym sezonie dla CCC-Liv. Jedyną Polką w barwach zespołu z naszego kraju będzie Marta Lach. Kilka dni temu na mistrzostwach Polski wywalczyła brązowy medal, a wcześniej pokazała się z dobrej strony na kilku wyścigach.

To będzie trudne Giro Rosa z wieloma podjazdami. Piąty etap z Passo Gavia oraz dziewiąty z Malga Montasio są szczególnie wymagające. Wyścig jest skrojony dla Ashleigh Moolman, która pomimo nieoptymalnego przygotowania jest w dobrej formie. Mamy nadzieję, że pojedzie po kolejne podium. Nasz zespół może dobrze pojechać w drużynowej czasówce na pierwszym etapie. Przewidujemy udane Giro Rosa, także ze zwycięstwem etapowym Marianne Vos

– powiedział w rozmowie dla oficjalnej strony zespołu dyrektor sportowy, Jeroen Bilijevens.

Skład CCC-Liv na Giro Rosa 2019: Marianne Vos, Ashleigh Moolman, Jeanne Korevaar, Marta Lach, Riejanne Markus, Pauliena Rooijakkers.