fot. Metec TKH

Zwycięstwem Arvida De Kleijna (Metec TKH) zakończył się pierwszy etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Holender został też pierwszym liderem całej imprezy.

Pierwszy etap kolejnego z polskich wyścigów etapowych należał raczej do tych stosunkowo łatwych. Kolarze mieli do pokonania 213 kilometrów płaskiej trasy z Łodzi do Sieradza. Przeszkadzać im mógł więc jedynie silny wiatr, który w tych regionach występuje całkiem często.

Jak można było się spodziewać, stosunkowo szybko uformowała się ucieczka dnia. Dziś znaleźli się w niej Venantas Lasinis (Klaipeda), Rostyslav Zhukovskyi (Ferei), Aleksander Nikiel (KS Pogoń Puławy), Denis Rugovac (Tufo Pardus Prostejov) oraz Immanuel Stark (P&S Metalltechnick). Ich przewaga ani przez moment nie była jednak duża ze względu na intensywną pracę kolarzy Voster – ATS oraz Metec TKH. Przez to też 30 kilometrów przed metą rozpoczęły się kolejne akcje, które jednak nie przyniosły skutku.

O zwycięstwie zadecydował więc sprint z peletonu. W nim najlepszy okazał się Arvid De Klejn (Metec TKH), który pokonał Patryka Stosza (CCC Devo) i faworyta miejscowych, Pawła Franczaka (Voster – ATS). Triumfator etapu, co naturalne, został też pierwszym liderem wyścigu.

Pełne wyniki > TUTAJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments