fot. Cofidis / Mathilde L'Azou

Ekipa Cofidis robi wszystko, by dalej przeć do przodu. Bracia Jesus i Jose Herrada przedłużyli swoje kontrakty z francuskim teamem do końca sezonu 2021.

Dziś już wiemy, że transfer braci Herrada był dla Cofidisu absolutnym strzałem w „10”. Przede wszystkim kapitalne rezultaty odnosi Jesus, który w ostatnich tygodniach wygrał 2 etapy i klasyfikację generalną Tour de Luxembourg oraz Mont Ventoux Denivele Challenge. To oczywiście dało zespołowi wiele cennych punktów, które zimą przydadzą się w czasie przyznawania długich licencji.

Dla nas to kapitalna wiadomość. Jeden z naszych najlepszych zawodników, który konsekwentnie pracował na swój sukces, zostaje z nami. Z pewnością będzie on dla nas ważną kartą przetargową w walce o licencję World Tour

– powiedział Cedric Vasseur, szef zespołu.

Jednocześnie, co ciekawe, przedłużenie umowy z Jose Herradą nie da zespołowi praktycznie żadnych punktów. Mimo to ekipa jest bardzo zadowolona z przedłużenia z nim umowy ze względu pozytywnego wpływu na atmosferę w zespole oraz przydatność jako pomocnik.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments