Foto: Equipe Arkéa Samsic

Warren Barguil (Team Arkéa Samsic) w ładnym stylu wywalczył złoty medal mistrzostw Francji w wyścigu ze startu wspólnego. Teraz w koszulce mistrza kraju zaprezentuje się podczas Tour de France.

Bardzo emocjonujący, pełen wielu ataków był wyścig o złoto we Francji. Zwycięsko wyszedł z niego Barguil, który na mecie nie krył łez wzruszenia:

Nie czuję, żeby to był swego rodzaju rewanż. Zazwyczaj miałem formę, ale czegoś brakowało. Teraz wszystko zagrało jak trzeba. Jestem bardzo szczęśliwy, że koszulkę mistrza Francji założę już za kilka dni w Brukseli na pierwszym etapie Tour de France.

Barguil jeśli już coś wygrywa, to są to znaczące sukcesy. Oprócz mistrza kraju ma w swoim dorobku po dwa triumfy etapowe na Tour de France i hiszpańskiej Vuelcie. Zawodnik Arkéa Samsic powiedział dziennikarzom także o sytuacji sprzed kilku lat:

Kilka razy w ciągu mojej kariery myślałem o jej zakończeniu. Na szczęście była przy mnie żona i cała moja rodzina, której pragnę podziękować. Dzięki nim nie poddałem się i wiem, że w kolarstwie jak w życiu: raz są złe, raz dobre chwile. Teraz przeżywam te wspaniałe.