fot. Bahrain-Merida

W składzie Bahrain-Merida na “Wielką Pętlę” znalazł się między innymi Vincenzo Nibali.

Już w sobotę w Brukseli rozpocznie się 106. edycja Tour de France. Swoją ósemkę na wyścig awizowała właśnie drużyna Bahrain-Merida.

Znalazł się w niej oczywiście Vincenzo Nibali, który ma w nogach włoskie Giro. Tam “Nibs” musiał uznać wyższość Richarda Carapaza. Teraz chce się skupić raczej na etapach, ale jak sam mówi:

Zobaczę jak mój organizm zareaguje w pierwszym tygodniu. Mądrzejszy będę po etapie kończącym się na La Planche des Belles Filles. Wtedy będę wiedział w jakiej jestem dyspozycji. Odpocząłem po Giro i wraz z Damiano Caruso byliśmy na obozie wysokogórskim. Jak zawsze trasa Tour de France jest wymagająca i ciężko powiedzieć, kto może wygrać.

Silnymi punktami drużyny powinni być Rohan Dennis i Dylan Teuns. Australijczyk ma za sobą świetne Tour de Suisse, gdzie uplasował się na drugim miejscu w generalce. Natomiast Belg zadebiutuje w “Wielkiej Pętli”, ale on doskonale wie w jaki sposób wygrywać etapy na ważnych wyścigach. Ostatnio taki skalp “zebrał” na Critérium du Dauphiné.

Skład Bahrain-Merida na Tour de France 2019:

Vincenzo Nibali, Damiano Caruso, Matej Mohoric, Ivan Garcia Cortina, Sonny Colbrelli, Dylan Teuns, Rohan Dennis i Jan Tratnik