fot. ASO / Alex Broadway

Choć wszyscy są obecnie przejęci mistrzostwami krajowymi, poszczególne ekipy prezentują swoje składy na Tour de France 2019. Jedną z nich jest team Mitchelton – Scott.

Jak można było się spodziewać, australijski team wysyła do Francji bardzo mocny zespół, który ma powalczyć nawet o zwycięstwo w całej imprezie. Liderem zespołu, zgodnie z zapowiedziami, ma być Adam Yates, dla którego sezon 2019 układa się bardzo przyzwoicie. Co ciekawe, jego głównym przybocznym ma być Simon Yates, który ma za sobą dość nieudane Giro d’Italia.

Co ciekawe, jeden z dwójki braci nie jest wcale pełnym zaciągiem z trasy Giro d’Italia. We Francji pojawią się bowiem także Luke Durbridge i Christopher Jull-Jensen, którzy podczas La Corsa Rosa robili wszystko, by jak najlepiej pomóc Yatesowi. Teraz podobne zdanie czeka ich w Grande Boucle.

Pozostała część składu zespołu składać się będzie z zawodników świeżych i doskonale przygotowanych. W górach swoje zrobić ma Jack Haig, a w nieco łatwiejszym terenie, lub w pierwszych częściach etapów na czele widywać będziemy Daryla Impeya, Michaela Hepburna oraz Matteo Trentina.

Skład Mitchelton – Scott na Tour de France 2019: Adam Yates, Simon Yates, Luke Durbidge, Christopher Jull-Jensen, Jack Haig, Daryl Impey. Matteo Trentin, Michael Hepburn.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments