Fot. Młoda Photography / naszosie.pl

Po zaciętej walce z Michałem Gałką (UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń) Dominik Górak (Warszawski Klub Kolarski) o sekundę został mistrzem Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas. 

Juniorzy ścigali się na dystansie 22 km (dwie rundy po 11 km). Wystartowało czterdziestu pięciu zawodników podzielonych na trzy grupy.

W momencie, gdy rywalizację ukończyło dwudziestu jeden zawodników, czyli dwie grupy, na czele klasyfikacji znajdował się Adam Woźniak z UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń. Jego czas to 29 minut i 34 sekundy.

Jednak, gdy tylko na pomiarze czasu pojawił się Kacper Majewski (Kolarski Klub Sportowy Gostyń) stało się jasne, że czas Woźniaka zostanie poprawiony. Majewski, dla którego jest to pierwszy rok w kategorii juniora, pojechał znakomicie ustanawiając czas 28 minut i 48 sekund.

Pierwszym, który pobił czas Kacpra Majewskiego był Dominik Górak (Warszawski Klub Kolarski), który pokonał trasę w czasie 28 minut i 46 sekund. Okazało się, że jest to rezultat na miarę mistrzostwa kraju.

Majewski powiedział na mecie, że pomylił się robiąc nawrót, tracą ok. 5-6 sekund. Ten błąd niestety kosztował biało-czerwoną koszulkę.

Pełne wyniki znajdują się tutaj.

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski – Ostróda 2019: Relacja na żywo z indywidualnej jazdy na czas
Następny artykułMP 2019: Anna Plichta mistrzynią Polski w jeździe indywidualnej na czas
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments