Drużyna INEOS potwierdziła, że Michał Kwiatkowski wystartuje w wyścigu jazdy indywidualnej na czas rozgrywanej w ramach mistrzostw Polski 2019, ale nie zobaczymy go podczas rywalizacji ze startu wspólnego, gdzie w ubiegłym roku wywalczył biało-czerwoną koszulkę.

O decyzji popularnego „Kwiatka” w sprawie startu w mistrzostwach Polski poinformował nas rzecznik prasowy Team INEOS. Poprzednio z obozu Brytyjczyków dochodziły informacje, że Kwiatkowski nie przyjedzie w tym roku na krajowe mistrzostwa, ale – jak widać – decyzja uległa zmianie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku (na tej samej trasie wokół Pól Grunwaldzkich, na której „czasówki” zostaną rozegrane również w tym sezonie) Michał Kwiatkowski zajął trzecie miejsce, przegrywając z Maciejem Bodnarem (BORA-hansgrohe) i Marcinem Białobłockim.

Trasa ta jest pofalowana, ale pozbawiona jakiegoś większego podjazdu lub zjazdu. Ponadto czynnikiem utrudniającym rywalizację jest wiejący zazwyczaj w tej okolicy silny wiatr. Dystans, który pokona elita mężczyzn i orlik wynosi 33 km (trzy rundy po 11 km). Ze szczegółami trasy MP 2019 można zapoznać się tutaj.

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski Masters – kolarskie święto w Starachowicach
Następny artykułTour de France 2019: Drużyna Lotto-Soudal jedzie po etapowe zwycięstwa
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.