fot. AG2R La Mondiale

Kierownictwo francuskiej drużyny AG2R La Mondiale wyselekcjonowało siedmiu zawodników, którzy wystartują w tegorocznej edycji Tour de France. Nazwisko ósmego kolarza poznamy po mistrzostwach Francji.

Bezdyskusyjnym liderem francuskiej drużyny będzie 28-letni Francuz Romain Bardet. W przeszłości stawał już na podium klasyfikacji generalnej – w 2016 roku był drugi, zaś rok później trzeci. Ponadto ma na koncie trzy zwycięstwa etapowe. W ubiegłym roku ukończył Wielką Pętlę na szóstym miejscu.

– Musimy sprostać oczekiwaniom kibiców, mediów i naszych sponsorów, którzy chcą widzieć francuską drużynę błyszczącą w Tour de France. W niedalekiej przeszłości byliśmy w stanie pokazać, że potrafimy odgrywać wiodącą rolę w tym wyścigu, zdobywając trzy miejsca na podium, zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej i młodzieżowej, etapowe oraz wielokrotnie przeprowadzając akcje ofensywne. Zbudowaliśmy silny, zmotywowany i dynamiczny zespół wokół naszego lidera Romaina Bardeta. Podchodzimy do tego wyścigu z pokorą, ale jednocześnie z ambicjami i z powagą. Miejmy nadzieję, że będziemy mieli także więcej szczęścia, ponieważ w 2018 roku już po kilku dniach straciliśmy trzech kolarzy z powodu kontuzji

– powiedział szef drużyny AG2R Vincent Lavenu.

Siedmiu kolarzy AG2R, którzy wystartują w Tour de France 2019: Romain Bardet, Mikaël Cherel, Benoît Cosnefroy, Mathias Frank, Tony Gallopin, Pierre Latour oraz Oliver Naesen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments