fot. Tour of Slovenia

Zwycięstwem Luki Mezgeca zakończył się 2. etap Tour of Slovenia. Słoweniec został nowym liderem wyścigu.

Drugi etap Wyścigu dookoła Słowenii to przeprawa z Mariboru do Celje na dystansie 146,3 km. Na trasie znajdowały się dwie oznaczone górskie premie. Dość blisko mety usytuowany był podjazd drugiej kategorii – Svetina (5,5 km; śr. nach. 7,4%). Stamtąd do mety pozostawało 23 kilometry zjazdu i płaskiego terenu.

W ucieczce dnia znaleźli się: David Per (Adria Mobil), Rok Korosec (Ljubljana Gusto Santic) i Lorenzo Fortunato (Neri Sottoli). Uciekinierzy mieli maksymalnie blisko 5 minut przewagi nad peletonem.

Prawdziwa walka rozpoczęła się na podjeździe na Svetinę. Peleton się podzielił na grupy, a najmocniejsi byli: Diego Ulissi (UAE Team Emirates), Aleksandr Vlasov (Gazprom-Rusvelo), Ben Hermans (Israel Cycling Academy), Esteban Chaves (Mitchelton-Scott) i Giovanni Visconti (Neri Sottoli), którzy stworzyli czołówkę.

Premię górską wygrał Vlasov. Potem rozpoczął się zjazd. Był on bardzo nieudany dla Chavesa. Kolumbijczyk zaliczył upadek, wrócił do czołówki i ponownie się przewrócił. Ostatecznie jednak zdołał dołączyć do pierwszej grupy.

Czołówka miała niewielką przewagę nad dużą grupą pościgową. Pogoń trwała do samego końca. Uciekinierzy zaczęli się czarować i zostali doścignięci na ostatnim kilometrze. Po zwycięstwo sięgnął Luka Mezgec. Słoweniec z Mitchelton-Scott został nowym liderem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments