Ethan Hayter (Wielka Brytania) wygrał prolog i został pierwszym liderem młodzieżowego Giro d’Italia.

Prologiem w Riccione rozpoczęła się dziś kolejna edycja Giro Ciclistico d’Italia w kategorii orlików. Na płaskiej jak stół trasie młodzieżowcy mieli do przejechania 3300 metrów.

Najlepszy czas wykręcił Brytyjczyk Ethan Hayter – 3’55”34. Niespełna pół sekundy stracił do niego Kaden Groves (Australia). Trzecie miejsce wywalczył Maikel Zijlaard (Holandia) – 3’56”60.

Jedyny Polak w stawce, Krzysztof Domin (Sangemini – Trevigiani – MG.Kvis) przejechał prolog w czasie 4’25”86.

Wyniki prologu:

1 HAYTER ETHAN (GBR) GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 0:03:55,34
2 GROVES KADEN (AUS) SEG RACING ACADEMY 0:00:00,43
3 ZIJLAARD MAIKEL (NED) HAGENS BERMAN AXEON 0:00:01,26
4 QUARTERMAN CHARLIE (GBR) HOLDSWORTH-ZAPPI 0:00:01,86
5 DALLA VALLE NICOLAS (ITA) TIROL KTM CYCLING TEAM 0:00:01,97
6 BRUNEL ALEXYS (FRA) GROUPAMA-FDJ 0:00:02,92
7 SCHELLING IDE (NED) SEG RACING ACADEMY 0:00:03,19
8 DI FELICE FRANCESCO (ITA) GENERAL STORE -ESSEGIBI-F.LLI CURIA 0:00:03,43
9 STEWART JAKE (GBR) GROUPAMA-FDJ 0:00:03,67
10 SOBRERO MATTEO (ITA) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA 0:00:04,27
11 KONYCHEV ALEXANDER (ITA) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA 0:00:04,70
12 NONNEZ THEO (FRA) GROUPAMA-FDJ 0:00:04,75
13 WRIGHT FRED (GBR) GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 0:00:05,71
14 GRIDCHIN MAXIM (KAZ) ASTANA CITY 0:00:05,75
15 BRITTON RHYS (GBR) GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 0:00:05,96
16 GUGLIELMI SIMON (FRA) GROUPAMA-FDJ 0:00:06,20
17 WALLS MATTHEW (GBR) GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 0:00:06,24
18 SCARONI CHRISTIAN (ITA) GROUPAMA-FDJ 0:00:06,26
19 JACOBS JOHAN (SUI) LOTTO SOUDAL U23 0:00:06,46
20 SCOTT ROBERT (GBR) TEAM WIGGINS LECOL 0:00:06,56
21 ARENSMAN THYMEN (NED) SEG RACING ACADEMY 0:00:06,93
22 TULETT DANIEL (GBR) TEAM WIGGINS LECOL 0:00:07,09
23 PEAK BARNABAS (HUN) SEG RACING ACADEMY 0:00:07,18
24 STOJNIC VELJKO (SRB) TEAM FRANCO BALLERINI 0:00:07,22
25 FERRI GREGORIO (ITA) ZALF EUROMOBIL DESIREE FIOR 0:00:07,67
26 SAUVAGNARGUES JACQUES (GBR) TEAM WIGGINS LECOL 0:00:08,22
27 ADRIA ROGER (ESP) LIZARTE 0:00:08,46
28 VERMAERKE KEVIN (USA) HAGENS BERMAN AXEON 0:00:08,62
29 MAZZUCCO FABIO (ITA) SANGEMINI – TREVIGIANI 0:00:08,64
30 GAMPER PATRICK (AUT) TIROL KTM CYCLING TEAM 0:00:08,65
31 CARVALHO ANDR (POR) HAGENS BERMAN AXEON 0:00:08,75
32 ELOSEGUI I¥IGO (ESP) LIZARTE 0:00:08,92
33 BAGIOLI ANDREA (ITA) TEAM COLPACK 0:00:09,12
34 MILAN JONATHAN (ITA) CYCLING TEAM FRIULI 0:00:09,32
35 MORO RICCARDO (ITA) VIRIS VIGEVANO 0:00:09,37
36 TOSIN RICCARDO (ITA) GENERAL STORE -ESSEGIBI-F.LLI CURIA 0:00:09,39
37 BAYER TOBIAS (AUT) TIROL KTM CYCLING TEAM 0:00:09,45
38 SEAN QUINN (USA) HAGENS BERMAN AXEON 0:00:09,51
39 WILDAUER MARKUS (AUT) TIROL KTM CYCLING TEAM 0:00:09,53
40 BARTOLOZZI ANDREA (ITA) VIRIS VIGEVANO 0:00:09,66
41 MAGLI FILIPPO (ITA) MASTROMARCO SENSI FC NIBALI 0:00:09,78
42 RIGATTI TOMMASO (ITA) GENERAL STORE -ESSEGIBI-F.LLI CURIA 0:00:09,83
43 MERTENS JULIAN (BEL) LOTTO SOUDAL U23 0:00:10,12
44 COATI LUCA (ITA) CASILLO – MASERATI 0:00:10,17
45 BROWN CONNOR (RSA) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA 0:00:10,57
46 PIETROBON ANDREA (ITA) ZALF EUROMOBIL DESIREE FIOR 0:00:10,61
47 GALVAN FRANCISCO (ESP) LIZARTE 0:00:10,64
48 DONOVAN MARK (GBR) TEAM WIGGINS LECOL 0:00:11,02
49 ZANA FILIPPO (ITA) SANGEMINI – TREVIGIANI 0:00:11,28
50 REVARD THOMAS (USA) HAGENS BERMAN AXEON 0:00:11,31
51 VERSCHAEVE VIKTOR (BEL) LOTTO SOUDAL U23 0:00:11,31
52 INKELAAR KEVIN (NED) GROUPAMA-FDJ 0:00:11,32
53 PICCOT MICHEL (ITA) BIESSE CARRERA ASD 0:00:11,40
54 COVI ALESSANDRO (ITA) TEAM COLPACK 0:00:11,41
55 JENNER SAMUEL (AUS) TEAM WIGGINS LECOL 0:00:11,83
56 ALEOTTI GIOVANNI (ITA) CYCLING TEAM FRIULI 0:00:11,93
57 FARESIN EDOARDO FRANCESCO (ITA) ZALF EUROMOBIL DESIREE FIOR 0:00:11,99
58 NAVARRO CORRENTIN (ESP) TEAM WIGGINS LECOL 0:00:12,01
59 MURGANO MARCO (ITA) CASILLO – MASERATI 0:00:12,15
60 BATTISTELLA SAMUELE (ITA) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA 0:00:12,17
61 BERTONE FILIPPO (ITA) ISEO RIME CARNOVALI 0:00:12,31
62 NESI NICOLAS (ITA) INTERREGIONALE 0:00:12,77
63 BALDO MATTIA (ITA) ISEO RIME CARNOVALI 0:00:12,85
64 NEKRASOV DENIS (RUS) NAZIONALE RUSSA 0:00:12,94
65 CASSAERT LORAN (BEL) LOTTO SOUDAL U23 0:00:12,96
66 CHOKRI EL MEHDI (MAR) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA 0:00:13,05
67 LUCCA RICCARDO (ITA) INTERREGIONALE 0:00:13,05
68 SMARZARO DANIEL (ITA) GENERAL STORE -ESSEGIBI-F.LLI CURIA 0:00:13,06
69 QUINCEY SCOTT (SUI) IAM EXCELSIOR 0:00:13,16
70 TIDBALL WILLIAM (GBR) GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 0:00:13,45
71 MASOTTO GIULIO (ITA) TEAM COLPACK 0:00:13,64
72 VTIURIN ANTON (RUS) NAZIONALE RUSSA 0:00:13,69
73 RIKUNOV PETR (RUS) NAZIONALE RUSSA 0:00:14,00
74 RASTELLI LUCA (ITA) GALLINA COLOSIO EUROFEED 0:00:14,01
75 POPOV ANTON (RUS) VELO RACING PALAZZAGO 0:00:14,14
76 MASI DAVIDE (ITA) MASTROMARCO SENSI FC NIBALI 0:00:14,15
77 VAKEC KAREL (CZE) HAGENS BERMAN AXEON 0:00:14,36
78 BEVILACQUA MATTIA (ITA) TEAM FRANCO BALLERINI 0:00:14,42
79 MENEGOTTO JACOPO (ITA) BIESSE CARRERA ASD 0:00:14,59
80 ZAMBELLI SAMUELE (ITA) ISEO RIME CARNOVALI 0:00:15,16
81 CAIATI ALDO (ITA) ZALF EUROMOBIL DESIREE FIOR 0:00:15,28
82 BELLERI MICHAEL (ITA) VIRIS VIGEVANO 0:00:15,67
83 BUSTAMANTE ADRIAN (COL) SELECCION COLOMBIA 0:00:15,68
84 BOBBO RICCARDO (ITA) GALLINA COLOSIO EUROFEED 0:00:15,68
85 DEBONS ANTOINE (SUI) IAM EXCELSIOR 0:00:15,91
86 FERRARI ANDREA (ITA) ISEO RIME CARNOVALI 0:00:15,92
87 PESENTI THOMAS (ITA) BELTRAMITSA HOPPLA’ PETROLI FIRENZE 0:00:15,93
88 MOZZATO LUCA (ITA) DIMENSION DATA FOR QHUBEKA 0:00:15,98
89 BAUCE DAVIDE (ITA) GALLINA COLOSIO EUROFEED 0:00:16,06
90 CONCA FILIPPO (ITA) BIESSE CARRERA ASD 0:00:16,09
91 FRIEDRICH MARCO (AUT) TIROL KTM CYCLING TEAM 0:00:16,10
92 FIASCHI TOMMASO (ITA) BELTRAMITSA HOPPLA’ PETROLI FIRENZE 0:00:16,30
93 VANDENABEELE HENRI (BEL) LOTTO SOUDAL U23 0:00:16,56
94 BAIS DAVIDE (ITA) CYCLING TEAM FRIULI 0:00:16,62
95 IACCHI ALESSANDRO (ITA) TEAM FRANCO BALLERINI 0:00:16,70
96 RUBIO REYES EINER AUGUSTO (COL) ARAN CUCINE VEJUS 0:00:16,82
97 VEREECKEN THOMAS (BEL) LOTTO SOUDAL U23 0:00:17,59
98 ORLANDI MASSIMO (ITA) CYCLING TEAM FRIULI 0:00:17,72
99 BELLIA MATTEO (ITA) BIESSE CARRERA ASD 0:00:17,85
100 RIGOLLET LAURENT (ITA) CASILLO – MASERATI 0:00:17,98
101 LOPEZ JORDI (ESP) LIZARTE 0:00:18,26
102 JAMES TIM (GBR) HOLDSWORTH-ZAPPI 0:00:18,27
103 RINALDI NICHOLAS (ITA) ISEO RIME CARNOVALI 0:00:18,34
104 CASTANO MUNOZ SEBASTIAN ALEXANDER (COL) BELTRAMITSA HOPPLA’ PETROLI FIRENZE 0:00:18,38
105 VENCHIARUTTI NICOLA (ITA) CYCLING TEAM FRIULI 0:00:18,39
106 BALLABIO GIACOMO (ITA) IAM EXCELSIOR 0:00:18,57
107 BALDACCINI DAVIDE (ITA) TEAM COLPACK 0:00:18,69
108 COLLEONI KEVIN (ITA) BIESSE CARRERA ASD 0:00:18,69
109 COLNAGHI ANDREA (ITA) INTERREGIONALE 0:00:18,71
110 HOLLYMAN MASON (GBR) HOLDSWORTH-ZAPPI 0:00:18,94
111 MARTYNOV NIKITA (RUS) NAZIONALE RUSSA 0:00:19,19
112 RIVA LUCA (ITA) VELO RACING PALAZZAGO 0:00:19,23
113 PUGI GIANNI (ITA) SANGEMINI – TREVIGIANI 0:00:19,27
114 BAYEMBAYEV OLZHAS (KAZ) ASTANA CITY 0:00:19,33
115 ZANONCELLO ENRICO (ITA) ZALF EUROMOBIL DESIREE FIOR 0:00:19,85
116 CALLE JUAN FERNANDO (COL) SELECCION COLOMBIA 0:00:20,11
117 MARCELLUSI MARTIN (ITA) VELO RACING PALAZZAGO 0:00:20,38
118 PE¥A JIMENEZ JESUS DAVID (COL) SELECCION COLOMBIA 0:00:20,39
119 MANTOVANI SEBASTIANO (ITA) VIRIS VIGEVANO 0:00:20,48
120 ARDILA ANDRES CAMILO (COL) SELECCION COLOMBIA 0:00:20,59
121 ULYSBAYEV DINMUKHAMMED (KAZ) ASTANA CITY 0:00:20,61
122 ZIMMERMANN GEORG (GER) TIROL KTM CYCLING TEAM 0:00:21,06
123 CAPRON RMI (FRA) IAM EXCELSIOR 0:00:21,12
124 BOTTA DAVIDE (ITA) TEAM COLPACK 0:00:21,19
125 BALFOUR STUART (GBR) GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM 0:00:21,46
126 ARU EMANUELE (ITA) ARAN CUCINE VEJUS 0:00:21,48
127 RUIZ IBON (ESP) LIZARTE 0:00:21,65
128 MONACO ALESSANDRO TEODORO (ITA) CASILLO – MASERATI 0:00:21,83
129 ALLORI MANUEL (ITA) TEAM FRANCO BALLERINI 0:00:21,88
130 ROSATI FEDERICO (ITA) MASTROMARCO SENSI FC NIBALI 0:00:21,92
131 CERVELLERA ANDREA (ITA) CASILLO – MASERATI 0:00:21,94
132 AMADIO EMANUELE (ITA) CYCLING TEAM FRIULI 0:00:22,05
133 FERRARI DAVIDE (ITA) BELTRAMITSA HOPPLA’ PETROLI FIRENZE 0:00:22,18
134 PELLIZZER MATTIA (ITA) CASILLO – MASERATI 0:00:22,47
135 ZANDOMENEGHI SIMONE (ITA) ISEO RIME CARNOVALI 0:00:22,84
136 GINESTRA LORENZO (ITA) ARAN CUCINE VEJUS 0:00:22,84
137 LOSEV ILIA (RUS) NAZIONALE RUSSA 0:00:22,96
138 PARRA JOSE FELIX (ESP) LIZARTE 0:00:23,31
139 KULIKOVSKIY ALEXANDR (RUS) NAZIONALE RUSSA 0:00:23,53
140 EVANS ALEXANDER (AUS) SEG RACING ACADEMY 0:00:23,62
141 CECCHINI MARCO (ITA) SANGEMINI – TREVIGIANI 0:00:24,07
142 TAROZZI MANUELE (ITA) INTERREGIONALE 0:00:24,20
143 NIYAZOV BOLAT (KAZ) ASTANA CITY 0:00:24,22
144 ALBA JUAN DIEGO (COL) SELECCION COLOMBIA 0:00:24,49
145 JOHNSTON CALLUM (GBR) HOLDSWORTH-ZAPPI 0:00:24,60
146 NINCI GABRIELE (ITA) MASTROMARCO SENSI FC NIBALI 0:00:24,62
147 SOPRANA MATTIA (ITA) GALLINA COLOSIO EUROFEED 0:00:24,71
148 PORTA GABRIELE (ITA) GALLINA COLOSIO EUROFEED 0:00:25,02
149 LOLLI MARCO (ITA) ARAN CUCINE VEJUS 0:00:25,04
150 GARCIA PIERNA CARLOS (ESP) KOMETA CYCLING TEAM 0:00:25,12
151 LANCIA GABRIELE (ITA) TEAM FRANCO BALLERINI 0:00:25,19
152 GARCIA GONZALEZ SERGIO (ESP) KOMETA CYCLING TEAM 0:00:25,22
153 NURLYKHASSYM NURBERGEN (KAZ) ASTANA CITY 0:00:25,49
154 SCHNEITER JOAB (SUI) IAM EXCELSIOR 0:00:25,58
155 BARISON EMANUELE (ITA) INTERREGIONALE 0:00:25,63
156 RAMIREZ MUNOZ JOHN (COL) KOMETA CYCLING TEAM 0:00:26,73
157 GRAVALOS LOPEZ ARTURO (ESP) KOMETA CYCLING TEAM 0:00:26,77
158 MARUKHIN DANIIL (KAZ) ASTANA CITY 0:00:27,24
159 DORIGONI JAKOB (ITA) TEAM COLPACK 0:00:28,11
160 LARGO LARGO DANIEL ALEJANDRO (COL) GENERAL STORE -ESSEGIBI-F.LLI CURIA 0:00:28,27
161 CASSAR· GIACOMO (ITA) VELO RACING PALAZZAGO 0:00:28,61
162 CONSOLARO CHRISTOPHER (ITA) GALLINA COLOSIO EUROFEED 0:00:28,98
163 PEREZ LANDALUCE EDUARDO (ESP) KOMETA CYCLING TEAM 0:00:29,13
164 HARTLEY ADAM (GBR) SEG RACING ACADEMY 0:00:29,30
165 DOMIN KRZYSZTOF (POL) SANGEMINI – TREVIGIANI 0:00:30,52
166 TAGLIETTI STEFANO (ITA) BIESSE CARRERA ASD 0:00:31,30
167 GARIBBO NICOLã (ITA) VELO RACING PALAZZAGO 0:00:31,81
168 DOMENICALI MATTEO (ITA) BELTRAMITSA HOPPLA’ PETROLI FIRENZE 0:00:33,38
169 CASAROTTO DAVIDE (ITA) GENERAL STORE -ESSEGIBI-F.LLI CURIA 0:00:33,87
170 SUSCO ALESSANDRO (ITA) ARAN CUCINE VEJUS 0:00:33,99
171 LA TERRA PIRRÔ GIUSEPPE (ITA) MASTROMARCO SENSI FC NIBALI 0:00:34,13
172 VERZA RICCARDO (ITA) ZALF EUROMOBIL DESIREE FIOR 0:00:34,17
173 SALTZMAN JASON (USA) HOLDSWORTH-ZAPPI 0:00:38,43
174 GRADASSI ALESSIO (ITA) TEAM FRANCO BALLERINI 0:00:41,05