Alexander Kristoff (UAE-Team Emirates) wygrał po finiszu z peletonu klasyk GP du canton d’Argovie. 

56. edycja GP du canton d’Argovie tradycyjnie rozgrywana była na rundach wokół Leuggern i liczyła 186 kilometrów. Największą trudnością był pokonywany ośmiokrotnie podjazd Schlatt o długości 1800 metrów i średnim nachyleniu 5,4 %.

Mimo ucieczki i ataków na podjazdach po raz kolejny o zwycięstwie w tym wyścigu zadecydował sprint.

Najszybszy okazał się (jak w roku ubiegłym) Alexander Kristoff (UAE-Team Emirates). Kolejne miejsca na podium zajęli Andrea Pasqualon (Wanty-Gobert) i Reinardt Janse van Rensburg (Dimension Data).

Wyniki:

1 KRISTOFF Alexander (UAE Team Emirates) 4:26:57
2 PASQUALON Andrea (Wanty – Gobert Cycling Team) 0:00:00
3 JANSE VAN RENSBURG Reinardt (Team Dimension Data) 0:00:00
4 SCHWARZMANN Michael (Bora – Hansgrohe) 0:00:00
5 VENDRAME Andrea (Androni – Giocattoli – Sidermec) 0:00:00
6 BOUDAT Thomas (Total Direct Energie) 0:00:00
7 LIENHARD Fabian (IAM EXCELSIOR) 0:00:00
8 ZABEL Rick (Team Katusha Alpecin) 0:00:00
9 TIZZA Marco Wilhelm (Amore & Vita – Prodir) 0:00:00
10 ALBASINI Michael (Swiss Cycling Nationalmannschaft) 0:00:00
11 RUEGG Lukas (Swiss Racing Academy) 0:00:00
12 CANOLA Marco (Nippo Vini Fantini – Faizane) 0:00:00
13 DELTOMBE Kevin (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:00
14 VANMARCKE Sep (EF Education First) 0:00:00
15 VAN ROOY Kenneth (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:00
16 DENZ Nico (AG2R La Mondiale) 0:00:00
17 BYSTROM Sven Erik (UAE Team Emirates) 0:00:00
18 KING Ben (Team Dimension Data) 0:00:00
19 VAN POUCKE Aaron (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:00
20 WARBASSE Larry (AG2R La Mondiale) 0:00:00
21 PELLAUD Simon (IAM EXCELSIOR) 0:00:00
22 THALMANN Roland (Team Vorarlberg Santic) 0:00:00
23 BOEV Igor (Gazprom – Rusvelo) 0:00:05
24 CALMEJANE Lilian (Total Direct Energie) 0:00:05
25 TOTO Paolo (Sangemini-Trevigiani-MG.K vis) 0:00:05
26 VAN GESTEL Dries (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:00:05
27 HAAS Nathan (Team Katusha Alpecin) 0:00:08
28 ARSLANOV Ildar (Gazprom – Rusvelo) 0:00:08
29 PUCCIONI Dario (Sangemini-Trevigiani-MG.K vis) 0:00:08
30 FICARA Pierpaolo (Amore & Vita – Prodir) 0:00:08
31 OFFREDO Yoann (Wanty – Gobert Cycling Team) 0:00:08
32 FLÜCKIGER Mathias (Swiss Cycling Nationalmannschaft) 0:00:08
33 SMIT Willem (Team Katusha Alpecin) 0:00:08
34 FRISECKE Gian (Swiss Racing Academy) 0:00:08
35 MEILER Lukas (Team Vorarlberg Santic) 0:00:08
36 CHEVRIER Clement (AG2R La Mondiale) 0:00:08
37 BANZER Gordian (Team Vorarlberg Santic) 0:00:08
38 BADILATTI Matteo (Swiss Cycling Nationalmannschaft) 0:00:08
39 RAPPO Anthony (IAM EXCELSIOR) 0:00:08
40 NYCH Artem (Gazprom – Rusvelo) 0:00:08
41 SCHELLING Patrick (Team Vorarlberg Santic) 0:00:08
42 PAROZ Justin (AKROS – Thömus) 0:00:08
43 BOU Ioan (Nippo Vini Fantini – Faizane) 0:00:14
44 OURSELIN Paul (Total Direct Energie) 0:00:17
45 BOUCHARD Geoffrey (AG2R La Mondiale) 0:00:19
46 KOCHETKOV Pavel (Team Katusha Alpecin) 0:00:19
47 BUSATO Matteo (Androni – Giocattoli – Sidermec) 0:00:19
48 MASNADA Fausto (Androni – Giocattoli – Sidermec) 0:00:19
49 MONTAGUTI Matteo (Androni – Giocattoli – Sidermec) 0:00:19
50 KREUZIGER Roman (Team Dimension Data) 0:00:22
51 PARET PEINTRE Aurelien (AG2R La Mondiale) 0:00:24
52 RIVERA SERRANO Kevin (Androni – Giocattoli – Sidermec) 0:00:25
53 OLIVEIRA Rui (UAE Team Emirates) 0:00:25
54 MCCARTHY Jay (Bora – Hansgrohe) 0:00:32
55 SCHILLINGER Andreas (Bora – Hansgrohe) 0:00:39
56 CIMA Damiano (Nippo Vini Fantini – Faizane) 0:00:47
57 LIGTHART Pim (Total Direct Energie) 0:00:51
58 SICARD Romain (Total Direct Energie) 0:00:57
59 GRELLIER Fabien (Total Direct Energie) 0:00:57
60 VALGREN Michael (Team Dimension Data) 0:01:02
61 CRADDOCK Lawson (EF Education First) 0:01:14
62 CARTHY Hugh (EF Education First) 0:01:14
63 SCULLY Thomas (EF Education First) 0:01:14
64 FABBRO Matteo (Team Katusha Alpecin) 0:01:14
65 DOCKER Mitchel (EF Education First) 0:01:49
66 SLAGTER Tom-Jelte (Team Dimension Data) 0:01:51
67 SCHURTER Nino (Swiss Cycling Nationalmannschaft) 0:02:04
68 COSTA Rui (UAE Team Emirates) 0:02:04
69 LONARDI Giovanni (Nippo Vini Fantini – Faizane) 0:02:04
70 VOISARD Yannis (AKROS – Thömus) 0:02:04
71 LUKSEVICS Viesturs (Amore & Vita – Prodir) 0:02:04
72 PLANCKAERT Emiel (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:02:04
73 KREDER Wesley (Wanty – Gobert Cycling Team) 0:02:04
74 VAN HECKE Preben (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:02:04
75 VALLEE Boris (Wanty – Gobert Cycling Team) 0:02:30
76 CIMA Imerio (Nippo Vini Fantini – Faizane) 0:02:30
77 PAGE Dylan (IAM EXCELSIOR) 0:02:30
78 VANDENBERGH Stijn (AG2R La Mondiale) 0:02:30
79 DUVAL Julien (AG2R La Mondiale) 0:02:30
80 KULIKOV Vladislav (Gazprom – Rusvelo) 0:02:30
81 BASKA Erik (Bora – Hansgrohe) 0:02:30
82 GATTO Oscar (Bora – Hansgrohe) 0:02:30
83 SAGAN Juraj (Bora – Hansgrohe) 0:02:30
84 BONIFAZIO Leonardo (Sangemini-Trevigiani-MG.K vis) 0:02:30
85 REUTIMANN Matthias (Swiss Racing Academy) 0:02:30
86 MÜLLER Patrick (Swiss Cycling Nationalmannschaft) 0:02:30
87 PORSEV Alexander (Gazprom – Rusvelo) 0:02:30
88 SALVIETTI Niccolo (Sangemini-Trevigiani-MG.K vis) 0:02:30
89 STASH Mamyr (Gazprom – Rusvelo) 0:05:33
90 RIABUSHENKO Aleksandr (UAE Team Emirates) 0:05:33
91 KURIYANOV Stephan (Gazprom – Rusvelo) 0:05:33
92 WILLEMS Thimo (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:05:33
93 PÖSTLBERGER Lukas (Bora – Hansgrohe) 0:05:33
94 TANFIELD Harry (Team Katusha Alpecin) 0:05:44
95 THOMSON Jay (Team Dimension Data) 0:05:59
96 FRAPPORTI Mattia (Androni – Giocattoli – Sidermec) 0:05:59
97 PAUMANN Fabian (Swiss Racing Academy) 0:09:31
98 VON BURG Dominic (Swiss Cycling Nationalmannschaft) 0:09:31
99 GUEX Quentin (IAM EXCELSIOR) 0:09:31
100 SCHÄPPI Martin (IAM EXCELSIOR) 0:09:31
101 RÜEGG Timon (Swiss Racing Academy) 0:09:31
102 KRÄHEMANN Raphael (Swiss Racing Academy) 0:09:31
103 MEILER Martin (Team Vorarlberg Santic) 0:09:31
104 GÜLLER Timo (AKROS – Thömus) 0:13:31
105 ANSONS Kristers (Amore & Vita – Prodir) 0:13:31
106 DÖRING Jonas (AKROS – Thömus) 0:13:42
107 DE WINTER Ludwig (Wanty – Gobert Cycling Team) 0:13:42
108 SELENATI Nico (AKROS – Thömus) 0:13:42
109 AMMANN Dominik (Team Vorarlberg Santic) 0:13:42
DNF MORI Manuelle (UAE Team Emirates)
DNF DE DECKER Alfdan (Wanty – Gobert Cycling Team)
DNF MCLAY Daniel (EF Education First)
DNF BERNARDINETTI Marco (Amore & Vita – Prodir)
DNF MADER Gino (Team Dimension Data)
DNF DI SANTE Antonio (Sangemini-Trevigiani-MG.K vis)
DNF FEDERSPIEL Daniel (Team Vorarlberg Santic)
DNF COUSIN Jerome (Total Direct Energie)
DNF SPILAK Simon (Team Katusha Alpecin)
DNF MEUCCI Andrea (Amore & Vita – Prodir)
DNF HISHINUMA Yukinori (Amore & Vita – Prodir)
DNF BOHLI Tom (UAE Team Emirates)
DNS AEBI Antoine (AKROS – Thömus)
DNS ZOBRIST Manuel (AKROS – Thömus)