Fot. Bahrain-Merida

Drużyna Bahrain-Merida poinformowała oficjalnie, że od 1 października br. jej nowym szefem będzie Rod Ellingworth, który obecnie pracuje w Team INEOS. 

Rod Ellingoworth zastąpi na tym stanowisku Brenta Copelanda, który pozostanie w zespole, ale będzie pracował na niższym stanowisku, obok Brytyjczyka.

– Cieszę się, że dołączę do drużyny Bahrain-Merida na stanowisko jej szefa. Od 2017 roku jestem zaskoczony jej jakością. Fakt, że współwłaścicielem jest firma McLaren zapewni jej możliwość poprawy w każdym kolarskim aspekcie i ja uznaję to za wielką zaletę. Jestem podekscytowany także tym, że będę mógł podzielić się swoją wiedzą i pomysłami

– powiedział Ellingworth w oficjalnym oświadczeniu prasowym drużyny Bahrain-Merida.

Według informacji portalu Cyclingnews to firma McLaren zabiegała o to, aby Rod Ellingoworth objął stanowisko szefa drużyny Bahrain-Merida, a negocjacje w tej sprawie miały trwać kilka miesięcy. Brytyjska firma samochodowa podjęła współpracę z drużyną z Bahrajnu na początku bieżącego roku, a od 2020 roku McLaren będzie jednym ze sponsorów tytularnych.

Rod Ellingworth jest członkiem sztabu szkoleniowego Team INEOS od początku istnienia drużyny, czyli od 2010 roku, kiedy rozpoczęła działalność pod nazwą Sky Procycling. Ponadto piastował on kilka stanowisk w British Cycling, w tym funkcję trenera narodowej drużyny do marca 2018 roku.