for. Corendon-Circus Cycling Team

Uprawiający z powodzeniem kilka kolarskich dyscyplin Mathieu van der Poel postanowił nie wystartować w mistrzostwach świata w MTB, a w zamian za to skoncentrować się na przygotowaniach do szosowego czempionatu, który w tym roku zostanie rozegrany w Yorkshire. 

Dla Van der Poela nie do pogodzenia są te dwie bardzo ważne kolarskie imprezy. Wyścig ze startu wspólnego o tęczową koszulkę w Yorkshire zaplanowano na 29 września, tymczasem MŚ w kolarstwie górskim odbędą się 31 sierpnia, a ostatnie zawody Pucharu Świata MTB odbędą się 7 i 8 września. Te są istotne w kontekście uzyskania kwalifikacji na IO w Tokio, w których Van der Poel ma zamiar wziąć udział jako kolarz górski.

– Oczywiście – żałuję, że nie będę mógł rywalizować w mistrzostwach świata MTB, ale trasa szosowego czempionatu w Yorkshire mi odpowiada i dlatego właśnie koncentruję się na tej imprezie

– uzasadnił Mathieu Van der Poel.

Drużyna Corendon-Circus, której barwy Mathieu van der Poel reprezentuje na co dzień, napisała na swojej stronie internetowej, że starty Holendra w wyścigu o mistrzostwo świata oraz następnie (4 października) w próbie przedolimpijskiej na trasie MTB są korzystniejsze zarówno dla samego zawodnika, jak i dla całego zespołu.

Jeśli idzie o szosę, to Mathieu van der Poela zobaczymy w lukratywny kryteriach rozgrywanych po Tour de France w Antwerpii i w Roosendaal, a także w Arctic Race of Norway (15-18 sierpnia) oraz w OVO Energy Tour of Britain (8-15 września).