fot. Dimension Data

Mark Cavendish (Dimension Data) znalazł się w składzie swojego zespołu na wyścig Tour of Slovenia (19-23 czerwca). Ta interesująca „etapówka” będzie dla Brytyjczyka częścią przygotowań do Tour de France. 

W ciągu ostatnich dwóch sezonów Cavendish zmagał się z wirusem Epsteina-Barra, nazywanego inaczej mononukleozą. Uniemożliwiło mu to osiągnięcie dobrej dyspozycji fizycznej, a nawet wykonywanie zwyczajnych, codziennych czynności.

Ostatnio Brytyjczyk poinformował, że najnowsze badania krwi wykazały, że wszelkie oznaki choroby zniknęły, a jego samopoczucie wróciło do normalności. Numer startowy do koszulki miał przypięty w maju, w wyścigu Tour of California, lecz nie ukończył rywalizacji.

Cavendish ma na koncie trzydzieści etapowych zwycięstw w Wielkiej Pętli, co oznacza, że do wyrównania rekordu wszech czasów należącego do Eddy’ego Merckxa brakuje mu tylko czterech.

Pełny skład drużyny Dimension Data na Tour of Slovenia 2019: Mark Cavendish, Giacomo Nizzolo, Mark Renshaw, Bernhard Eisel, Jay Robert Thomson, Lars Bak, Jacques Janse Van Rensburg.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments