Reprezentant Szwajcarii Stefan Bissegger wygrał pierwszy etap Wyścigu Pokoju orlików 2019 z metą w Rymarov. 

Pierwszy etap Course de la Paix Grand Prix Priessnitz spa prowadził po trasie Jeseník – Rýmařov (134,2 km).

Jako pierwsi w ataku znaleźli się Nik Čemažar (Słowenia) oraz Conn McDuphy (Irlandia), ale już po pierwszej górskiej premii wrócili do peletonu.

Następnie zawiązała się nowa ucieczka dnia w składzie: Jakub Otruba (Czechy), Mathias Norsgaard (Dania), Stefan Bissegger (Szwajcaria), Marijn van den Berg (Holandia), Francisco Campos (Portugalia), Martin Bugge Urianstad (Norwegia) oraz Patrick Gamper (Austria). Po przejechaniu 40 km przewaga uciekinierów wynosiła półtorej minuty i mniej więcej na takim poziomie utrzymywała się, gdy docierali oni do mety.

Pośród atakujących najwyżej sklasyfikowanym kolarzem po prologu był Stefan Bissegger, który tracił do lidera Nilsa Eeekhoffa (Holandia) 4 sekundy. Pomimo prób odjazdów od prowadzącej grupy o losach etapu rozstrzygnął finisz, w którym zgodnie z oczekiwaniami najszybszy był Stefan Bissegger.

Wyniki pierwszego etapu:

1 BISSEGGER Stefan 12 5 3:10:13
2 VAN DEN BERG Marijn 8 2 ,,
3 CAMPOS Francisco 4 1 ,,
4 URIANSTAD Martin ,,
5 GAMPER Patrick ,,
6 OTRUBA Jakub 0:05
7 EEKHOFF Nils 1:09
8 BOSTOCK Matthew ,,
9 GAMPER Florian ,,
10 DALLA VALLE Nicolas ,,
11 STOKBRO Andreas ,,
12 FROIDEVAUX Robin ,,
13 HODAPP Johannes ,,
14 COLNAGHI Luca ,,
15 ROMANO Francesco ,,
16 MURIAS Jakub ,,
17 FINKŠT Tilen ,,
18 GAMPER Mario ,,
19 PRIMOŽIČ Jaka ,,
20 VERNON Ethan ,,
21 JERMAN Žiga ,,
22 FOSS Tobias ,,
23 SAVINI Daniel ,,
24 ROPERO Alejandro ,,
25 TRACZ Szymon ,,
26 PAKALSKI Henrik ,,
27 MOTA Guilherme ,,
28 TYRPEKL Karel ,,
29 KELEMEN Petr ,,
30 ANDERSEN Idar ,,
31 KUGAEVSKI Gleb ,,
32 VAN DER BEKEN Aaron ,,
33 CORKERY Dillon ,,
34 O’MAHONY Daragh ,,
35 LEKNESSUND Andreas ,,
36 HEIDEMANN Miguel ,,
37 O’LOUGHLIN Michael ,,
38 BOGLI Jonathan ,,
39 FLYNN Sean ,,
40 GRIDCHIN Maxim ,,
41 CUADRADO Unai ,,
42 CARVALHO Gonçalo ,,
43 EGGENBERG Ruben ,,
44 ETXEBERRIA Asier ,,
45 BJERG Mikkel ,,
46 HVIDEBERG Jonas Iversby ,,
47 SLEEN Torjus ,,
48 PEKALA Piotr ,,
49 VACEK Karel ,,
50 ROTTER Michal ,,
51 CEMAZAR Nik ,,
52 PRAH Aljaž ,,
53 HONSA Frantisek ,,
54 MONACO Alessandro ,,
55 VAN WILDER Ilan ,,
56 PRODHOMME Nicolas ,,
57 PROCHAZKA Michal ,,
58 ALMEIDA João ,,
59 GALL Felix ,,
60 VANSEVENANT Mauri ,,
61 MONIQUET Sylvain ,,
62 NIYAZOV Bolat ,,
63 HOČEVAR Kristjan ,,
64 AGIRRE Jon ,,
65 CHAMPOUSSIN Clément ,,
66 KRON Andreas ,,
67 BALFOUR Stuart ,,
68 MCDUNPHY Conn ,,
69 BERRADE Urko ,,
70 NURLYKHASSYM Nurbergen ,,
71 BOILEAU Alan ,,
72 KAZANOV Evgenii ,,
73 MOBACH Jarno ,,
74 REPA Vojtech ,,
75 WALKER Joey ,,
76 SHERSTNEV Timofei ,,
77 AASKOV Jeppe ,,
78 DOLEATTO Aurélien ,,
79 VERMEULEN Moran ,,
80 THIÉBAUD Valère ,,
81 SILVA Afonso ,,
82 ADAMIETZ Johannes ,,
83 RONDEAU Fabien ,,
84 HULGAARD Morten ,,
85 VAN DEN BERG Lars ,,
86 JAKOUBEK Tomas ,,
87 ULYSBAYEV Dinmukhammed ,,
88 KASPAR Jan ,,
89 MAGALHÃES Jorge ,,
90 HOOLE Daan ,,
91 STEPANOV Andrei ,,
92 DE PLUS Jasper ,,
93 BAYEMBAYEV Olzhas ,,
94 MARUKHIN Daniil ,,
95 GESSNER Jakob ,,
96 VAN DER TUUK Danny ,,
97 THOMAS Nicolas ,,
98 PETER Janis ,,
99 KIERNER Florian ,,
100 STENSON Adam ,,
101 FOKIN Mikhail ,,
102 SEDLACEK Vojtěch 1:25
103 NORSGAARD JØRGENSEN Mathias 1:29
104 DOLEZAL Adam ,,
105 SMARZARO Daniel 1:40
106 LOUVEL Matis 3:40
107 BOGUSLAWSKI Marceli 3:47
108 KOSTANSKI Mateusz 4:41
109 SIDOROV Igor 5:07
110 AEBI Antoine 7:31
111 SERRANO Alberto 16:05
112 CALVERT Charley ,,
DNF GRAY Jake

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie: 

1 6 ▲5 BISSEGGER Stefan 1 3:12:16
2 9 ▲7 GAMPER Patrick 0:07
3 21 ▲18 VAN DEN BERG Marijn 0:09
4 75 ▲71 CAMPOS Francisco 0:17
5 46 ▲41 URIANSTAD Martin 0:18
6 32 ▲26 OTRUBA Jakub 0:20
7 1 ▼6 EEKHOFF Nils 1:17
8 2 ▼6 VERNON Ethan 1:20
9 3 ▼6 DALLA VALLE Nicolas ,,
10 5 ▼5 BJERG Mikkel 1:21
11 7 ▼4 LEKNESSUND Andreas ,,
12 8 ▼4 HOOLE Daan 1:22
13 10 ▼3 ALMEIDA João ,,
14 11 ▼3 BOSTOCK Matthew 1:23
15 13 ▼2 STOKBRO Andreas ,,
16 14 ▼2 CHAMPOUSSIN Clément 1:24
17 15 ▼2 FROIDEVAUX Robin ,,
18 16 ▼2 KRON Andreas ,,
19 17 ▼2 FOSS Tobias ,,
20 20 FINKŠT Tilen ,,
21 19 ▼2 VAN WILDER Ilan ,,
22 22 HEIDEMANN Miguel 1:25
23 23 TRACZ Szymon ,,
24 24 VAN DEN BERG Lars ,,
25 25 HULGAARD Morten ,,
26 26 MONIQUET Sylvain ,,
27 27 AASKOV Jeppe 1:26
28 28 GALL Felix ,,
29 30 ▲1 SLEEN Torjus ,,
30 31 ▲1 WALKER Joey ,,
31 33 ▲2 THIÉBAUD Valère ,,
32 34 ▲2 DE PLUS Jasper ,,
33 35 ▲2 EGGENBERG Ruben 1:27
34 36 ▲2 KELEMEN Petr ,,
35 37 ▲2 ANDERSEN Idar ,,
36 38 ▲2 O’LOUGHLIN Michael ,,
37 39 ▲2 PRIMOŽIČ Jaka ,,
38 40 ▲2 FLYNN Sean ,,
39 41 ▲2 GRIDCHIN Maxim ,,
40 42 ▲2 O’MAHONY Daragh ,,
41 43 ▲2 JERMAN Žiga ,,
42 44 ▲2 PAKALSKI Henrik 1:28
43 45 ▲2 GAMPER Florian ,,
44 49 ▲5 CORKERY Dillon ,,
45 50 ▲5 HODAPP Johannes ,,
46 51 ▲5 VAN DER BEKEN Aaron 1:29
47 52 ▲5 MOBACH Jarno ,,
48 53 ▲5 VERMEULEN Moran ,,
49 54 ▲5 MAGALHÃES Jorge ,,
50 55 ▲5 BALFOUR Stuart ,,
51 56 ▲5 BERRADE Urko ,,
52 57 ▲5 ROMANO Francesco ,,
53 58 ▲5 HONSA Frantisek ,,
54 59 ▲5 BAYEMBAYEV Olzhas ,,
55 60 ▲5 RONDEAU Fabien ,,
56 61 ▲5 COLNAGHI Luca 1:30
57 62 ▲5 VAN DER TUUK Danny ,,
58 63 ▲5 SAVINI Daniel ,,
59 64 ▲5 CEMAZAR Nik ,,
60 65 ▲5 KIERNER Florian ,,
61 66 ▲5 ROPERO Alejandro ,,
62 67 ▲5 HVIDEBERG Jonas Iversby ,,
63 68 ▲5 PRODHOMME Nicolas 1:31
64 69 ▲5 VANSEVENANT Mauri ,,
65 70 ▲5 TYRPEKL Karel ,,
66 71 ▲5 PETER Janis ,,
67 72 ▲5 MOTA Guilherme ,,
68 73 ▲5 BOILEAU Alan ,,
69 74 ▲5 MURIAS Jakub ,,
70 76 ▲6 REPA Vojtech ,,
71 77 ▲6 GAMPER Mario ,,
72 78 ▲6 STEPANOV Andrei ,,
73 80 ▲7 MARUKHIN Daniil ,,
74 82 ▲8 GESSNER Jakob 1:32
75 83 ▲8 DOLEATTO Aurélien ,,
76 84 ▲8 JAKOUBEK Tomas ,,
77 85 ▲8 PEKALA Piotr ,,
78 86 ▲8 ULYSBAYEV Dinmukhammed ,,
79 87 ▲8 MCDUNPHY Conn ,,
80 89 ▲9 CARVALHO Gonçalo ,,
81 90 ▲9 ADAMIETZ Johannes ,,
82 91 ▲9 ETXEBERRIA Asier ,,
83 92 ▲9 VACEK Karel ,,
84 93 ▲9 STENSON Adam 1:33
85 94 ▲9 PROCHAZKA Michal ,,
86 96 ▲10 SHERSTNEV Timofei ,,
87 97 ▲10 KUGAEVSKI Gleb 1:34
88 98 ▲10 PRAH Aljaž ,,
89 99 ▲10 BOGLI Jonathan ,,
90 100 ▲10 HOČEVAR Kristjan ,,
91 101 ▲10 KAZANOV Evgenii ,,
92 102 ▲10 KASPAR Jan 1:35
93 103 ▲10 SILVA Afonso ,,
94 104 ▲10 MONACO Alessandro 1:36
95 105 ▲10 NIYAZOV Bolat ,,
96 106 ▲10 NURLYKHASSYM Nurbergen ,,
97 107 ▲10 THOMAS Nicolas ,,
98 108 ▲10 AGIRRE Jon 1:37
99 110 ▲11 FOKIN Mikhail 1:38
100 111 ▲11 CUADRADO Unai ,,
101 112 ▲11 ROTTER Michal ,,
102 12 ▼90 NORSGAARD JØRGENSEN Mathias 1:43
103 95 ▼8 SEDLACEK Vojtěch 1:49
104 81 ▼23 DOLEZAL Adam 1:51
105 29 ▼76 SMARZARO Daniel 1:57
106 4 ▼102 BOGUSLAWSKI Marceli 3:59
107 48 ▼59 LOUVEL Matis ,,
108 88 ▼20 KOSTANSKI Mateusz 5:04
109 109 SIDOROV Igor 5:35
110 79 ▼31 AEBI Antoine 7:53
111 18 ▼93 CALVERT Charley 16:20
112 113 ▲1 SERRANO Alberto 16:40