Foto: Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa / Course de la Paix U23

Holender Nils Eekhoff wygrał prolog i został pierwszym liderem Course de la Paix Grand Prix Priessnitz spa. Czwarte miejsce wywalczył Marceli Bogusławski!

Krnov był areną prologu rozpoczynającego zmagania w Wyścigu Pokoju orlików, czyli Course de la Paix Grand Prix Priessnitz spa. Młodzi kolarze mieli do pokonania 2000 metrów po płaskiej trasie.

W wyścigu brała udział reprezentacja Polski w składzie: Mateusz Kostański, Marceli Bogusławski, Piotr Pękala, Szymon Tracz i Jakub Murias.

Najszybszy okazał się Nils Eekhoff (Holandia), który o trzy sekund wyprzedził Brytyjczyka Ethana Vernona i Włocha Nicolasa Dalla Valle. Tuż za podium uplasował się Marceli Bogusławski!

Wyniki:

1 EEKHOFF Nils (NED) 0:02:11,94
2 VERNON Ethan (GBR) 0:00:02,27
3 DALLA VALLE Nicolas (ITA) 0:00:02,46
4 BOGUSŁAWSKI Marceli (POL) 0:00:03,32
5 BJERG Mikkel (DEN) 0:00:03,59
6 BISSEGGER Stefan (SUI) 0:00:03,60
7 LEKNESSUND Andreas (NOR) 0:00:03,70
8 HOOLE Daan (NED) 0:00:04,37
9 GAMPER Patrick (AUT) 0:00:04,47
10 ALMEIDA Joao (POR) 0:00:04,57
11 BOSTOCK Matthew (GBR) 0:00:05,14
12 JORGENSEN Mathias Norsgaa (DEN) 0:00:05,39
13 NIELSEN Stokbro Andreas (DEN) 0:00:05,71
14 CHAMPOUSSIN Clément (FRA) 0:00:06,22
15 FROLDEVAUX Robin (SUI) 0:00:06,31
16 KRON Andreas Lorentz (DEN) 0:00:06,42
17 FOSS Tobias (NOR) 0:00:06,63
18 CALVERT Charley (GBR) 0:00:06,89
19 FINKST Tilen (SLO) 0:00:06,91
19 VAN WILDER Ilan (BEL) 0:00:06,91
21 VAN DEN BERG Marijn (NED) 0:00:06,94
22 HEIDEMANN Miguel (GER) 0:00:07,74
23 TRACZ Szymon (POL) 0:00:07,76
24 VAN DEN BERG Lars (NED) 0:00:07,93
25 HULGAARD Morten (DEN) 0:00:08,02
26 MONIQUET Sylvain (BEL) 0:00:08,03
27 PALLESEN Jeppe Aaskov (DEN) 0:00:08,18
28 GALL Felix (AUT) 0:00:08,24
29 SMARZARO Daniel (ITA) 0:00:08,59
30 SLEEN Torjus (NOR) 0:00:08,61
31 WALKER Joey (GBR) 0:00:08,78
32 OTRUBA Jakub (CZE) 0:00:08,92
33 THIEBAUD Valere (SUI) 0:00:08,96
34 DE PLUS Jasper (BEL) 0:00:08,98
35 EGGENBERG Roben (SUI) 0:00:09,18
36 KELEMEN Petr (CZE) 0:00:09,44
37 ANDERSEN Idar (NOR) 0:00:09,55
38 O LOUGHLIN Michael (IRL) 0:00:09,58
39 PRIMOZIC Jaka (SLO) 0:00:09,70
40 FLYNN Sean (GBR) 0:00:09,75
41 GRIDCHIN Maxim (KAZ) 0:00:09,83
42 O MAHONY Darragh (IRL) 0:00:09,89
43 JERMAN Ziga (SLO) 0:00:09,91
44 PAKALSKI Henrik (GER) 0:00:10,10
45 GAMPER Florian (AUT) 0:00:10,29
46 URIANSTAD Martin Bugge (NOR) 0:00:10,69
47 GRAY Jake (IRL) 0:00:10,83
48 LOUVEL Matis (FRA) 0:00:10,84
49 CORKERY Dillon (IRL) 0:00:10,90
50 HODAPP Johannes (GER) 0:00:11,03
51 VAN DER BEKEN Aaron (BEL) 0:00:11,08
52 MOBACH Jarno (NED) 0:00:11,09
53 VERMEULEN Moran (AUT) 0:00:11,42
54 MAGALHAES Jorge (POR) 0:00:11,43
55 BALFOUR Stuart (GBR) 0:00:11,60
56 BERRADE FERNANDEZ Urko (ESP) 0:00:11,62
57 ROMANO Francesco (ITA) 0:00:11,65
58 HONSA František (CZR) 0:00:11,77
59 BAYEMBAYEV Olzhas (KAZ) 0:00:11,96
60 RONDEAU Fabien (FRA) 0:00:11,99
61 COLNAGHI Luca (ITA) 0:00:12,15
62 VAN DER TUUK Danny (NED) 0:00:12,37
63 SAVINI Daniel (ITA) 0:00:12,40
64 CEMAZAR Nik (SLO) 0:00:12,42
65 KIERNER Florian (AUT) 0:00:12,57
66 ROPERO MOLINA Alejandro (ESP) 0:00:12,58
67 HVIDEBERG Jonas (NOR) 0:00:12,88
68 PRODHOMME Nicolas (FRA) 0:00:13,27
69 VANSEVENANT Mauri (BEL) 0:00:13,30
70 TYRPEKL Karel (CZR) 0:00:13,42
71 PETER Jannis (GER) 0:00:13,44
72 MOTA Guilherme (POR) 0:00:13,48
73 BOILEAU Alan (FRA) 0:00:13,53
74 MURIAS Jakub (POL) 0:00:13,54
74 CAMPOS Francisco (POR) 0:00:13,54
76 ŘEPA Vojtěch (CZR) 0:00:13,62
77 GAMPER Mario (AUT) 0:00:13,71
78 STEPANOV Andrei (RUS) 0:00:13,74
79 AEBI Antoine (SUI) 0:00:13,76
80 MARUKHIN Daniil (KAZ) 0:00:13,86
81 DOLEŽAL Adam (CZR) 0:00:13,96
82 GEßNER Jakob (GER) 0:00:14,07
83 DOLEATTO Aurélien (FRA) 0:00:14,09
84 JAKOUBEK Tomáš (CZE) 0:00:14,27
85 PĘKALA Piotr (POL) 0:00:14,42
86 ULYSBAYEV Dinmukhammed (KAZ) 0:00:14,44
87 MCDUNPHY Conn (IRL) 0:00:14,56
88 KOSTAŃSKI Mateusz (POL) 0:00:14,71
89 CARVALHO Gonçalo (POR) 0:00:14,80
90 ADAMIETZ Johannes (GER) 0:00:14,82
91 ETXEBERRIA ZAFRA Asier (ESP) 0:00:14,87
92 VACEK Karel (CZE) 0:00:14,96
93 STENSON Adam (IRL) 0:00:15,32
94 PROCHÁZKA Michal (CZR) 0:00:15,55
95 SEDLÁČEK Vojtěch (CZE) 0:00:15,77
96 SHERSTNEV Timofei (RUS) 0:00:16,00
97 KUGAEVSKI Gleb (RUS) 0:00:16,32
98 PRAH Aljaž (SLO) 0:00:16,56
99 BÖGLI Jonathan (SUI) 0:00:16,81
100 HOCEVAR Kristjan (SLO) 0:00:16,91
101 KAZANOV Evgeny (RUS) 0:00:16,99
102 KAŠPAR Jan (CZE) 0:00:17,58
103 SILVA Afonso (POR) 0:00:17,80
104 MONACO Alessandro (ITA) 0:00:18,09
105 NIYAZOV Bolat (KAZ) 0:00:18,21
105 NURLYKHASSYM Nurbergen (KAZ) 0:00:18,21
107 THOMAS Nicolas (BEL) 0:00:18,49
108 AGIRRE EGANA Jon (ESP) 0:00:19,11
109 SIDOROV Igor (RUS) 0:00:19,21
110 FOKIN Mikhail (RUS) 0:00:20,50
111 CUADRADO RUIZ DE GAUNA Un (ESP) 0:00:20,92
112 ROTTER Michal (CZR) 0:00:21,04
113 SERRANO ALVAREZ Alberto (ESP) 0:00:26,09
114 HASEK (CZE) 0:00:49,71