fot. Itzulia Basque Country

Bora-hansgrohe zaprezentowała skład na Criterium du Dauphine. Liderem zespołu na klasyfikację generalną będzie Emanuel Buchmann.

Buchmann jest awizowany na rolę lidera zespołu na Tour de France. Wyścig w Delfinacie będzie ważnym punktem przygotowań do Wielkiej Pętli. Niemiec w tym sezonie osiągnął wiele dobrych wyników. Wygrał Trofeo Andratx-Lloseta oraz etap na Itzulia Basque Country, gdzie zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Był także 4. na UAE Tour i 7. na Tour de Romandie. Emanuel Buchmann wystartuje w Criterium du Dauphine po raz piąty. Rok temu uplasował się na 6. miejscu, a dwa lata temu był 7., triumfując w klasyfikacji młodzieżowej.

Na dobry wynik w klasyfikacji generalnej może liczyć także Felix Grossschartner. Austriak w tym sezonie wygrał Tour of Turkey, był 4. w Tour de Romandie oraz 8. w Tour of California. Grossschartner zadebiutuje w Criterium du Dauphine.

Cesare Benedetti wystartuje w Delfinacie tydzień po zakończeniu Giro d’Italia. We Włoszech osiągnął życiowy sukces, wygrywając w Pinerolo 12. etap touru. W Dauphine Włoch będzie odpowiedzialny za pomoc Samowi Bennettowi. Sprinter Bora-hansgrohe ostatnio był 10. w Rund um Koln. W tym sezonie Irlandczyk odniósł już 6 zwycięstw i we Francji liczy na kolejne. Podczas jedynego startu w Criterium du Dauphine w 2016 roku Bennett nie wygrał etapu.

Skład Bora-hansgrohe na Criterium du Dauphine 2019: Cesare Benedetti, Emanuel Buchmann, Gregor Muhlberger, Shane Archbold, Sam Bennett, Felix Grossschartner, Christoph Pfingsten.

Poprzedni artykułLista startowa Skoda-Tour de Luxembourg 2019
Następny artykułGeraint Thomas: „Czeka mnie trudniejsze zadanie, niż przed rokiem”
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments