fot. Wyścig mjr. Hubala / Facebook

Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) wygrał ostatni etap i klasyfikację generalną Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala – Sante Tour. 

Trzeci i zarazem ostatni etap tegorocznej edycji Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala – Sante Tour liczył 154 kilometry i prowadził z Radoszyc do Końskich.

Na pierwszej lotnej premii trzy sekundy zgarnął Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R), dwie Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx 7R), a jedną Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team). Tym samym Stępniak powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Po premii z peletonu zaatakowali: Mateusz Grabis (Voster ATS Team), Artur Detko (Team Hurom) i Stephen Bradbury (SwiftCarbon Pro Cycling). Niestety chwilę po tym w dużej grupie doszło do sporej kraksy.

Na kolejnych górskich premiach z dużej grupy odpadali kolejni kolarze, a harcownicy mieli dwie minuty przewagi. Po czwartym podjeździe z peletonu próbował odjechać Patryk Stosz (CCC Development Team), ale duża grupa nie pozwoliła mu na tę akcję.

40 kilometrów przed metą ucieczka została wchłonięta. Na rundach w Końskich niewiele się zmieniło i o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz.

Najszybszy okazał się po raz kolejny Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R). Niestety na ostatniej rundzie defekt miał Grzegorz Stępniak, który stracił zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, ale na szczęście na rzecz swojego kolegi z zespołu.

Pełne wyniki znajdują się tutaj.

Poprzedni artykułTour du Pays de Vaud 2019: dominacja Marco Brennera
Następny artykułOrlen Nations GP 2019: Kron wygrywa etap, Prodhomme cały wyścig
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments