Andreas Kron (Dania) wygrał drugi etap Orlen Wyścigu Narodów. Generalka dla Nicolasa Prodhomme (Francja).

Drugi i ostatni etap Orlen Wyścigu Narodów 2019 liczył 113 km. Na ten dystans składały się dwie rundy po 56,5 km wokół Bukowiny Tatrzańskiej.

Od samego startu w akcję zabrało się dwóch Duńczyków: Niklas Larsen i Mathias Norsgaard Jørgensen, ale już na Ścianie Harnaś zostali wchłonięci przez peleton. Kolejnym śmiałkiem okazał się Stefan Bissegger (Szwajcaria).

Praca Włochów i Francuzów spowodowała, że Szwajcar został wchłonięty na 87 kilometrów przed metą. Przed Gliczarowem peleton mocno się naciągnął. Tempo dyktowali przede wszystkim Duńczycy.

Ściana Bukovina spowodowała, że duża grupa bardzo się podzieliła i na czele było około 30 kolarzy. 68 kilometrów przed metą zaatakował Joey Walker (Wielka Brytania), a po chwili dojechał do niego Szymon Krawczyk (Polska).

Drugą rundę prowadząca dwójka rozpoczęła 40 sekund przed peletonem. O wiele lepiej zjeżdżał Krawczyk i Polak został Brytyjczyka na 50 kilometrów przed metą. Do Walkera po chwili dojechał reprezentujący Włochy Alexander Konychev.

Pięknie jechał Szymon, który doskonale opanował technikę zjazdową. 37 kilometrów przed metą do Polaka dojechał Włoch. Dwójka miała około 40 sekund przewagi nad peletonem prowadzonym przez Francuzów.

25 kilometrów przed metą z dość wolno jadącego peletonu skontrowali dwaj Słoweńcy: Nik Cemazar i Aljaz Jarc. Na początku podjazdu pod ścianę Bukovina duża grupa skasowała wszystkie odjazdy.

Mocno kręcił na podjeździe Karel Vacek (Czechy), ale cały czas z przodu trzymał się lider wyścigu. Tuż przed szczytem z grupki faworytów odjechał Brytyjczyk, ale 10 kilometrów przed metą został doścignięty.

6 kilometrów przed metą defekt miał lider Clément Champoussin. Sytuację skrzętnie wykorzystał Andreas Kron (Duńczyk), który zaatakował na ostatnim podjeździe. Za nim kręcili Nicolas Prodhomme (Francja) i Belg Mauri Vansevenant.

Kron świetnie kręcił  i samotnie wpadł na metę w Bukowinie Tatrzańskiej. Uzyskana przewaga nie pozwoliła mu jednak na zwycięstwo w generalce.

Drugi był Ethan Hayter (Wielka Brytania), a trzeci Ilan van Wilder (Belgia). Klasyfikacja generalna dla Nicolasa Prodhomme.

Pełne wyniki > TUTAJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments