fot. Deceuninck - Quick Step

Pierwsza transferowa niewiadoma tego sezonu rozwiązana. Julian Alaphilippe zdecydował się przedłużyć kontrakt z ekipą Deceuninck – Quick Step.

W ostatnim czasie bardzo dużo mówiło się o możliwym odejściu Alaphilippe’a z ekipy prowadzonej przez Patricka Lefevere’a. Francuz był bowiem kuszony dużymi pieniędzmi przez ekipę Total Direct Energie, która ma zamiar wejść do grona ekip World Tour. Ostatecznie jednak postanowił pozostać wierny, podpisując nowy, dwuletni kontrakt z ekipą Deceuninck – Quick Step.

Mój dotychczasowy pracodawca to team, który pozwolił mi zostać zawodowcem, ukształtował mnie i w którym czuję się jak w domu. To moja druga rodzina i nie wyobrażam sobie opuścić Watahy. Oczywiście miałem też inne oferty, lecz moim priorytetem było dogadać się z Deceuninck – Quick Step i tak też zrobiłem

– powiedział Alaphilippe.

Co ciekawe, podobnie jak przed rokiem, Patrick Lefevere mówi znów o potencjalnych brakach w drużynowej kasie. Niewykluczone więc, że nowy kontrakt Alaphilippe’a zamknie drzwi dla Elii Vivianiego, któremu także kończy się dotychczasowa umowa.