Kamil Małecki (CCC Development Team) wygrał czwarty etap Bałtyk-Karkonosze Tour – jazdę indywidualną na czas z metą na przełęczy Okraj. Polak jest również liderem wyścigu.

Wymagająca „czasówka” kończąca się na przełęczy to już mała tradycja wyścigu. Bezlitośnie weryfikuje ona umiejętności zawodników i dla wielu jest końcem marzeń o wysokim miejscu w klasyfikacji generalnej. Tym razem rywalizację zdominowali kolarze CCC Development Team. Aż czterech z nich uplasowało się w czołowej „10”.

Zwycięzcą był Kamil Małecki z CCC, który 11,6-kilometrową trasę pokonał w 25 minut i 29 sekund. Drugie miejsce zajął Frederik Muff (Team Aura-Energi, 25:59) zaś trzecie – inny kolarz CCC, Attila Valter (26:06).

W niedzielę zakończenie rywalizacji – 91-kilometrowy etap z Piechowic do Karpacza.

Pełne wyniki dostępne TUTAJ

Poprzedni artykułCesare Benedetti: „Cztery lata temu myślałem o zakończeniu kariery”
Następny artykułTour of Estonia 2019: Michał Podlaski drugi na drugim etapie