fot. Vital Concept - B&B Hotels

Bryan Coquard (Vital Concept – B&B Hotels) wygrał finisz ze zredukowanego peletonu o zwycięstwo na czwartym etapie wyścigu 4 Jours de Dunkerque 2019. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Mike Teunissen (Jumbo-Visma). 

Czwarty etap wyścigu Cztery Dni Dunkierki prowadził po pofalowanej trasie z Fort Mahon Plage do Le Portel i liczył 179,8 km. Na zakończenie do pokonania były trzy rundy, a na nich 900-metrowy podjazd Saint Etienne au Mont ze średnim nachyleniem 10,8%.

Ucieczkę dnia stworzyło trzech zawodników: Lionel Taminiaux (Wallonie-Bruxelles), Urko Berarde (Euskadi Basque Country-Murias) oraz Clement Carisey (Israel Cycling Academy).

Uciekinierzy zostali doścignięci 9 km przed metą, w momencie, gdy teren stał się trudniejszy.

Po chwili rozpoczęły się nowe ataki z peletonu – akcję ofensywną, wraz z Amundem Jansenem (Jumbo-Visma) podjął Clement Venturini (AG2R), który wygrał finisz na drugim etapie, ale następnie został relegowany na dalsze miejsce za złamanie przepisów.

Duet ten został doścignięty około sześciu kilometrów przed metą przez większą grupę, która była de facto zredukowanym peletonem. Pagórkowata i wymagająca końcówka sprawiła, że o etapowy triumf nie walczył dzisiaj lider wyścigu i zwycięzca trzech poprzednich etapów Dylan Groenewegen.

Zwycięski okazał się Bryan Coquard, który miał w tej trudnej końcówce zdecydowanie najwięcej mocy w nogach, by wyprzedzić wszystkich rywali.

Wyniki czwartego etapu:

1 COQUARD Bryan Vital Concept – B&B Hotels 20 30 4:37:19
2 VENTURINI Clément AG2R La Mondiale 10 18 ,,
3 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 5 12 ,,
4 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy 7 ,,
5 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal 4 ,,
6 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits 3 ,,
7 DE GENDT Aimé Wanty – Gobert Cycling Team 2 ,,
8 ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 1 ,,
9 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise ,,
10 DELAPLACE Anthony Team Arkéa Samsic ,,
11 TURGIS Anthony Team Total Direct Energie ,,
12 JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma ,,
13 SÁEZ Héctor Euskadi Basque Country – Murias ,,
14 BACKAERT Frederik Wanty – Gobert Cycling Team 0:06
15 JAKIN Alo St Michel – Auber93 0:19
16 NÕMMELA Aksel Wallonie-Bruxelles ,,
17 LE CUNFF Kévin St Michel – Auber93 ,,
18 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise ,,
19 SARREAU Marc Groupama – FDJ ,,
20 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
21 PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles ,,
22 BARTHE Cyril Euskadi Basque Country – Murias ,,
23 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence ,,
24 JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale ,,
25 GENIETS Kevin Groupama – FDJ ,,
26 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,
27 DE BONDT Dries Corendon – Circus ,,
28 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
29 MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 ,,
30 COURTEILLE Arnaud Vital Concept – B&B Hotels ,,
31 JARRIER Benoît Team Arkéa Samsic ,,
32 VAN POUCKE Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
33 JENSEN August Israel Cycling Academy ,,
34 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy ,,
35 DUPONT Timothy Wanty – Gobert Cycling Team 0:47
36 RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy ,,
37 VAN STAEYEN Michael Roompot – Charles ,,
38 TRARIEUX Julien Delko Marseille Provence ,,
39 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ ,,
40 DEWULF Stan Lotto Soudal ,,
41 MERTZ Rémy Lotto Soudal ,,
42 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles ,,
43 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
44 VAN DER POEL David Corendon – Circus ,,
45 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles ,,
46 LEYSEN Senne Roompot – Charles ,,
47 EENKHOORN Pascal Team Jumbo-Visma ,,
48 BARBIER Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
49 PETIT Adrien Team Total Direct Energie ,,
50 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma ,,
51 GREIPEL André Team Arkéa Samsic ,,
52 TOUZE Damien Cofidis, Solutions Crédits ,,
53 VAN DER HOORN Taco Team Jumbo-Visma ,,
54 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise ,,
55 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Gobert Cycling Team ,,
56 MAURELET Flavien St Michel – Auber93 ,,
57 BAGÜES Aritz Euskadi Basque Country – Murias ,,
58 KASPERKIEWICZ Przemysław Delko Marseille Provence ,,
59 PAILLOT Yoann St Michel – Auber93 ,,
60 CAM Maxime Vital Concept – B&B Hotels ,,
61 SWIFT Connor Team Arkéa Samsic ,,
62 REINDERS Elmar Roompot – Charles ,,
63 DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ ,,
64 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles 0:56
65 CARISEY Clément Israel Cycling Academy ,,
66 TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles 0:58
67 VAUGRENARD Benoît Groupama – FDJ 1:00
68 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 1:18
69 RICKAERT Jonas Corendon – Circus 2:16
70 HANSEN Lasse Norman Corendon – Circus ,,
71 DUVAL Julien AG2R La Mondiale ,,
72 KREDER Wesley Wanty – Gobert Cycling Team ,,
73 LEROUX Samuel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
74 LIGTHART Pim Team Total Direct Energie ,,
75 PICHON Laurent Team Arkéa Samsic 0:19
76 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits 4:24
77 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits ,,
78 GODON Dorian AG2R La Mondiale ,,
79 GAUDIN Damien Team Total Direct Energie ,,
80 MORICE Julien Vital Concept – B&B Hotels ,,
81 WYNANTS Maarten Team Jumbo-Visma ,,
82 MARTIN Tony Team Jumbo-Visma ,,
83 RIESEBEEK Oscar Roompot – Charles 0:19
84 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 4:51
85 ARMIRAIL Bruno Groupama – FDJ 4:52
86 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise 6:54
87 DEVRIENDT Tom Wanty – Gobert Cycling Team ,,
88 BERRADE Urko Euskadi Basque Country – Murias 7:03
89 TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie ,,
90 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale 8:29
91 FRISON Frederik Lotto Soudal ,,
92 HOELGAARD Daniel Groupama – FDJ ,,
93 BARBIER Rudy Israel Cycling Academy 12:14
94 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept – B&B Hotels ,,
95 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence ,,
96 VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Charles ,,
97 HUREL Tony St Michel – Auber93 ,,
98 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles ,,
99 MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits ,,
100 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits ,,
101 JANS Roy Corendon – Circus ,,
102 WOUTERS Enzo Lotto Soudal 14:32
103 VAN TRIJP Maarten Corendon – Circus ,,
104 VIEJO José Daniel Euskadi Basque Country – Murias ,,
105 SELLIER Simon Team Total Direct Energie ,,
106 BALDO Nicolas St Michel – Auber93 ,,
107 WELTEN Bram Team Arkéa Samsic ,,
108 DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
109 ERMENAULT Corentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
110 CARDIS Romain Team Total Direct Energie ,,
DNF BRÄNDLE Matthias Israel Cycling Academy
DNF MATHIS Marco Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF WAGNER Robert Team Arkéa Samsic ,,
DNF GHYS Robbe Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF DEHAES Kenny Wallonie-Bruxelles ,,

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie: 

1 4 ▲3 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 5 16:37:23
2 5 ▲3 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal 0:04
3 8 ▲5 TURGIS Anthony Team Total Direct Energie 0:05
4 12 ▲8 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy 0:08
5 15 ▲10 JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma ,,
6 2 ▼4 SARREAU Marc Groupama – FDJ 0:12
7 27 ▲20 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise 0:14
8 38 ▲30 DELAPLACE Anthony Team Arkéa Samsic ,,
9 52 ▲43 DE GENDT Aimé Wanty – Gobert Cycling Team ,,
10 50 ▲40 SÁEZ Héctor Euskadi Basque Country – Murias ,,
11 53 ▲42 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits ,,
12 59 ▲47 ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
13 35 ▲22 BACKAERT Frederik Wanty – Gobert Cycling Team 0:20
14 1 ▼13 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma 0:25
15 16 ▲1 NÕMMELA Aksel Wallonie-Bruxelles 0:27
16 17 ▲1 DE BONDT Dries Corendon – Circus 0:28
17 26 ▲9 BARTHE Cyril Euskadi Basque Country – Murias 0:33
18 33 ▲15 SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise ,,
19 36 ▲17 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
20 34 ▲14 JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale ,,
21 39 ▲18 LE CUNFF Kévin St Michel – Auber93 ,,
22 37 ▲15 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
23 40 ▲17 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,
24 48 ▲24 PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles ,,
25 31 ▲6 RIESEBEEK Oscar Roompot – Charles ,,
26 44 ▲18 VAN POUCKE Aaron Sport Vlaanderen – Baloise ,,
27 49 ▲22 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence ,,
28 54 ▲26 GENIETS Kevin Groupama – FDJ ,,
29 51 ▲22 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy ,,
30 57 ▲27 JAKIN Alo St Michel – Auber93 ,,
31 46 ▲15 PICHON Laurent Team Arkéa Samsic ,,
32 76 ▲44 COQUARD Bryan Vital Concept – B&B Hotels 0:34
33 68 ▲35 COURTEILLE Arnaud Vital Concept – B&B Hotels 0:45
34 3 ▼31 DUPONT Timothy Wanty – Gobert Cycling Team 0:49
35 71 ▲36 MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 0:51
36 10 ▼26 REINDERS Elmar Roompot – Charles 0:54
37 11 ▼26 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
38 13 ▼25 VAN STAEYEN Michael Roompot – Charles 0:55
39 14 ▼25 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise ,,
40 20 ▼20 DEWULF Stan Lotto Soudal 0:59
41 22 ▼19 PAILLOT Yoann St Michel – Auber93 1:00
42 24 ▼18 BARBIER Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 1:01
43 25 ▼18 RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy ,,
44 29 ▼15 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles ,,
45 30 ▼15 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Gobert Cycling Team ,,
46 42 ▼4 LEYSEN Senne Roompot – Charles ,,
47 41 ▼6 TOUZE Damien Cofidis, Solutions Crédits ,,
48 43 ▼5 PETIT Adrien Team Total Direct Energie ,,
49 56 ▲7 MAURELET Flavien St Michel – Auber93 ,,
50 60 ▲10 TRARIEUX Julien Delko Marseille Provence ,,
51 79 ▲28 VENTURINI Clément AG2R La Mondiale 1:02
52 18 ▼34 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles 1:07
53 63 ▲10 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles 1:13
54 64 ▲10 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ ,,
55 66 ▲11 EENKHOORN Pascal Team Jumbo-Visma ,,
56 67 ▲11 VAN DER HOORN Taco Team Jumbo-Visma ,,
57 69 ▲12 KASPERKIEWICZ Przemysław Delko Marseille Provence 1:16
58 72 ▲14 SWIFT Connor Team Arkéa Samsic 1:19
59 81 ▲22 JENSEN August Israel Cycling Academy 1:31
60 78 ▲18 GREIPEL André Team Arkéa Samsic 1:47
61 91 ▲30 JARRIER Benoît Team Arkéa Samsic 1:52
62 80 ▲18 MERTZ Rémy Lotto Soudal 1:56
63 85 ▲22 TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles 2:11
64 87 ▲23 CAM Maxime Vital Concept – B&B Hotels 2:14
65 9 ▼56 HANSEN Lasse Norman Corendon – Circus 2:22
66 19 ▼47 LEROUX Samuel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 2:27
67 23 ▼44 DUVAL Julien AG2R La Mondiale 2:29
68 55 ▼13 LIGTHART Pim Team Total Direct Energie 2:30
69 62 ▼7 RICKAERT Jonas Corendon – Circus 2:42
70 65 ▼5 KREDER Wesley Wanty – Gobert Cycling Team ,,
71 94 ▲23 DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ ,,
72 99 ▲27 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 4:00
73 7 ▼66 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits 4:28
74 21 ▼53 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits 4:36
75 58 ▼17 GAUDIN Damien Team Total Direct Energie 4:38
76 61 ▼15 GODON Dorian AG2R La Mondiale ,,
77 96 ▲19 MORICE Julien Vital Concept – B&B Hotels 6:25
78 109 ▲31 BAGÜES Aritz Euskadi Basque Country – Murias 6:45
79 110 ▲31 VAUGRENARD Benoît Groupama – FDJ 7:22
80 74 ▼6 BERRADE Urko Euskadi Basque Country – Murias 7:31
81 100 ▲19 ARMIRAIL Bruno Groupama – FDJ 7:41
82 102 ▲20 MARTIN Tony Team Jumbo-Visma 7:45
83 83 PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise 8:08
84 103 ▲19 WYNANTS Maarten Team Jumbo-Visma 8:18
85 90 ▲5 DEVRIENDT Tom Wanty – Gobert Cycling Team 8:27
86 89 ▲3 TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie 8:34
87 112 ▲25 VAN DER POEL David Corendon – Circus 8:45
88 84 ▼4 HOELGAARD Daniel Groupama – FDJ 9:45
89 86 ▼3 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale 9:53
90 97 ▲7 FRISON Frederik Lotto Soudal 10:37
91 114 ▲23 CARISEY Clément Israel Cycling Academy 11:15
92 111 ▲19 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 11:51
93 6 ▼87 JANS Roy Corendon – Circus 12:18
94 32 ▼62 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles 12:28
95 45 ▼50 VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Charles ,,
96 47 ▼49 HUREL Tony St Michel – Auber93 ,,
97 73 ▼24 VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept – B&B Hotels 12:46
98 75 ▼23 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 12:48
99 93 ▼6 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits 14:04
100 28 ▼72 WELTEN Bram Team Arkéa Samsic 14:46
101 70 ▼31 WOUTERS Enzo Lotto Soudal 15:04
102 77 ▼25 VAN TRIJP Maarten Corendon – Circus 15:27
103 82 ▼21 ERMENAULT Corentin Vital Concept – B&B Hotels 15:45
104 88 ▼16 CARDIS Romain Team Total Direct Energie 16:01
105 92 ▼13 DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 16:09
106 95 ▼11 VIEJO José Daniel Euskadi Basque Country – Murias 16:30
107 107 MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits 17:39
108 108 BARBIER Rudy Israel Cycling Academy 18:14
109 106 ▼3 BALDO Nicolas St Michel – Auber93 19:51
110 113 ▲3 SELLIER Simon Team Total Direct Energie 24:08