fot. Team Sunweb

Sprinterskim finiszem w Sacramento zakończył się pierwszy etap Tour of California. Trzecie miejsce zajął Max Walscheid. Co powiedział niemiecki sprinter z Team Sunweb?

Walscheid finiszował za Peterem Saganem i Travisem McCabem. Niemiec po raz drugi startuje w Kalifornii. Rok temu na ostatnim etapie zajął 2. miejsce za Fernando Gavirią. Na inaugurację tegorocznego wyścigu był blisko powtórzenia tego rezultatu.

Jestem bardzo zadowolony z początku Tour of California, a także z pracy zespołu. Myślę, że jechaliśmy z dużą pewnością siebie i kontrolą na ostatnich rundach. Bardzo dobrze poszło mi na ostatnim kilometrze, ale wziąłem na siebie za dużo wiatru. Trochę za długo zastanawiałem się, za kim pojechać i przez to naraziłem się na podmuchy. Technicznie nie pojechałem perfekcyjnego sprintu, ale jestem zadowolony, że skończyłem na 3. miejscu

– powiedział Walscheid w rozmowie dla oficjalnej strony Team Sunweb.

25-letni Niemiec liczy na kolejne dobre wyniki na Tour of California. W tym sezonie sprinter Team Sunweb jeszcze nię odniósł zwycięstwa. Był drugi na Scheldeprijs i na pierwszym etapie Santos Tour Down Under.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments