fot. EF Education First-Drapac

Rigoberto Uran, zgodnie z zapowiedziami, planuje na dniach wrócić do ścigania. Kolumbijczyka zobaczymy na trasie Amgen Tour of California.

Póki co, doświadczony lider ekipy EF Education First ma.. cichy sezon. Wszystko ze względu na kraksę na drugim etapie Paryż – Roubaix, która na dobre wykluczyła go z rywalizacji w marcu i kwietniu. Należy jednak pamiętać, że udało mu się zająć 6. miejsce w wyścigu Oro y Paz, a przerwa w startach nie powinna negatywnie wpłynąć na jego przygotowania do Tour de France.

Mogę już potwierdzić, że wrócę do ścigania w Amgen Tour of California. Moim celem pozostaje jednak zbudowanie formy na Tour de France. Jakiś czas temu, podczas wizyty lekarskiej usłyszałem, że mogę już myśleć o powrocie do peletonu. Nie czekałem więc długo, spakowałem walizki i czekałem na hasło. Z moim ramieniem jest już wszystko w porządku, dlaczego więc miałbym siedzieć w domu?

– powiedział Uran.

Dla 32-letniego zawodnika, ściganie w Stanach Zjednoczonych z pewnością nie będzie testem możliwości. Można się wręcz spodziewać, że będziemy go raczej oglądać w ogonach peletonu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments