fot. Parkhotel Valkenburg

Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg) wygrała pierwszy etap Tour of Chongming Island. W sprinterskim pojedynku Holenderka okazała się lepsza od Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies) i Niny Kessler (TIBCO-SVB).

Trzyetapowy wyścig mimo, iż zaliczany jest do cyklu kobiecego World Touru, nie przyciągnął na start nazwisk, o których zazwyczaj przy okazji tego typu imprez jest głośno. Wobec absencji największych gwiazd, szansę na pokazanie swoich możliwości miały zawodniczki, które zazwyczaj stoją w drugim szeregu.

Pierwszy etap zmagań liczył 103 kilometry, ze startem i metą w New Park City. Profil rywalizacji był niemal zupełnie płaski, a runda, na której toczyła się rywalizacja – pozbawiona większych, technicznych trudności, co zwiastowało, że losy rywalizacji rozstrzygnie sprint.

źr. La Flamme Rouge

Co ciekawe (i dość nietypowe, zwłaszcza w kolarstwie kobiet), nie doczekaliśmy się ucieczki dnia. Peleton przez pierwsze 70 kilometrów jechał razem, nie pozwalając na akcje zaczepne. Pierwszą, 35 kilometrów przed metą przeprowadziła dopiero Tatiana Szarakowa (Minsk Cycling Club), lecz szybko została dogoniona. Na kolejne ataki czekać musieliśmy do finałowych kilometrów. Mimo licznych prób, także one spaliły na panewce. O wszystkim rozstrzygnął sprint.

W nim najlepsza okazała się Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg), dla której to już czwarta wygrana w obecnym sezonie. Drugie miejsce zajęła Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies), zaś trzecie – Nina Kessler (TIBCO-SVB).

W wyścigu nie startuje żadna Polka.

Czołówka I etapu:

1. Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg) – 2:29:29
2. Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies)
3. Nina Kessler (TIBCO-SVB)
4. Lucy Garner (Hitec Products)
5. Marta Tagliaferro (Hitec Products)
6. Sarah Roy (Mitchelton-Scott)
7. Tatiana Szarakowa (Mińsk Cycling Club)
8. Saartje Vandenbroucke (Doltcini)
9. Demi De Jong (Lotto Soudal Ladies)
10. Waleria Kononoenko (Lwów Cycling Team) – wszystkie ten sam czas

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments