fot. Vuelta a Colombia

Po czterech miesiącach spędzonych w ekipie Fundacion Euskadi, Sergio Higuita oficjalnie został zawodnikiem EF Education First. Jego debiutu w nowych barwach możemy spodziewać się podczas Amgen Tour of California.

Higuita, jak samo nazwisko wskazuje, jest kolejnym z Kolumbijczyków młodego pokolenia, który w najbliższych latach może podbić światowe kolarstwo. Kibice w Europie poznali go szerzej szczególnie podczas lutowych Vuelta a la Comunitat Valenciana i Vuelta a Andalucia, gdzie nie tylko był blisko etapowego triumfu, ale także notował bardzo solidne wyniki w klasyfikacji generalnej. Teraz przed nim, mimo zaledwie 21 lat, nowe wyzwanie – jazda w ekipie World Tour.

Sergio to niezwykły talent. Każdy wyścig czy etap kończący się na podjeździe był dla niego okazją do zmieszczenia się w czołowej “10”. Jesteśmy szczęśliwi, że UCI pozwoliła nam ściągnąć go do siebie nieco przed czasem

– powiedział Jonathan Vaughters.

Nie umiem opisać tego, jak bardzo jestem szczęśliwy. Muszę teraz wciąż przeć naprzód. Ciężko było znaleźć się w tym miejscu, lecz teraz będzie już tylko trudniej. Nie mogę się doczekać debiutu podczas Tour of California i pomocy takim zawodnikom jak Tejay van Garderen czy Rigoberto Uran. Poniekąd wzorowałem się na nich za dziecka. Jazda razem z nimi jest dla mnie olbrzymią motywacją

– powiedział sam zainteresowany.

Znając Jonathana Vaughtersa, niewykluczone, że Higuita dostanie już w tym roku szansę startu w Wielkim Tourze. Bardziej prawdopodobny wydaje się jego udział w Vuelta a Espana.