fot. Movistar

Richard Carapaz (Movistar) wygrał drugi etap i został nowym liderem hiszpańskiego wyścigu.

Drugi etap Vuelta Asturias prowadził z Soto de Ribera do Cangas del Narcea i liczył ponad 171 kilometrów. Po drodze kolarze musieli zmierzyć się z trzema podjazdami, w tym z Alto del Acebo (9,5 km długości; średnie nachylenie 8,1 %).

Ucieczkę dnia utworzyli dziś: Joel Nicolau (Caja Rural – Seguros RGA), Daniel Turek (Israel Cycling Academy), Antonio Jesus Soto (Fundación Euskadi) i Francisco Mancebo (Matrix Powertag).

Czwórka dobrze współpracowała i na 50 kilometrów przed metą miała prawie trzy minuty przewagi, ale przed sobą jeszcze podjazd pod Alto del Acebo (9,5 km długości; średnie nachylenie 8,1 %).

Peleton mocno naciskał i dogonił ucieczkę na 28 kilometrów przed metą. Chwilę później na atak zdecydowali się Mikel Landa i Richard Carapaz (Movistar). Za dwójką z Movistaru jechali: Mikel Bizkarra (Euskadi Basque Country – Murias), David Rodrigues (Radio Popular Boavista), Aleksander Vlasov (Gazprom-RusVelo) i Krists Neilands (Israel Cycling Academy).

Landa i Carapaz ładnie współpracowali i konkurentom nie udało się już ich dogonić. Na metę wjechali razem, ale zwyciężył ostatecznie Richard Carapaz. Został on także nowym liderem wyścigu. Drugi był Landa, a trzeci Neilands.

Wyniki drugiego etapu:

1    1    CARAPAZ    Richard    ECU    MOVISTAR TEAM    26            4:26:44

2    2    LANDA MEANA    Mikel    ESP    MOVISTAR TEAM    30            4:26:44

3    43    NEILANDS    Krists    LAT    ISRAEL CYCLING ACADEMY    25            4:28:34

4    52    VLASOV    Aleksandr    RUS    GAZPROM – RUSVELO    23            4:28:34

5    91    GARCIA DE MATEOS RUBIO    Vicente    ESP    AVILUDO – LOULETANO    31            4:29:18

6    51    NYCH    Artem    RUS    GAZPROM – RUSVELO    24            4:29:18

7    105    RODRIGUES    David    POR    RADIO POPULAR – BOAVISTA    28            4:29:19

8    126    PINTO    Edgar    POR    W52 / FC PORTO    34            4:29:27

9    23    BIZKARRA ETXEGIBEL    Mikel    ESP    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    30            4:29:27

10    13    LASTRA MARTINEZ    Jonathan    ESP    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    26            4:29:27

11    11    RODRIGUEZ MARTIN    Cristian    ESP    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    24            4:30:19

12    96    FERNANDES    Luís    POR    AVILUDO – LOULETANO    32            4:30:21

13    137    QUIROZ AYALA    Oscar Adalberto    COL    COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN    25            4:30:21

14    86    CUADRADO RUIZ DE GAUNA    Unai    ESP    EQUIPO EUSKADI    22            4:30:21

15    67    GARCIA SOSA    Jhojan Orlando    COL    MANZANA POSTOBON TEAM    21            4:30:21

16    121    SILVA    Joaquim    POR    W52 / FC PORTO    27            4:30:21

17    32    MADRAZO RUIZ    Angel    ESP    BURGOS – BH    31            4:30:21

18    102    GOMEZ DE LA TORRE    Antonio    ESP    RADIO POPULAR – BOAVISTA    24            4:30:21

19    101    BONILLA    Pablo    ESP    RADIO POPULAR – BOAVISTA    27            4:30:21

20    22    BRAVO OIARBIDE    Garikoitz    ESP    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    30            4:30:21

21    56    RYBALKIN    Aleksei    RUS    GAZPROM – RUSVELO    26            4:30:21

22    21    RODRIGUEZ GARAICOECHEA    Oscar    ESP    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    24            4:30:21

23    7    PEDRERO    Antonio    ESP    MOVISTAR TEAM    28            4:30:28

24    131    CAÑAVERAL VARGAS    Johnatan    COL    COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN    23            4:32:02

25    3    ROJAS    José    ESP    MOVISTAR TEAM    34            4:32:02

26    153    VDOVIN    Alexander    RUS    LOKOSPHINX    26            4:32:02

27    106    GOMES    Luís    POR    RADIO POPULAR – BOAVISTA    25            4:32:02

28    25    ITURRIA SEGUROLA    Mikel    ESP    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    27            4:32:16

29    83    MARTIN SANZ    Gotzon    ESP    EQUIPO EUSKADI    23            4:32:16

30    37    CABEDO CARDA    Oscar    ESP    BURGOS – BH    25            4:32:16

31    66    REYES ORTEGA    Aldemar    COL    MANZANA POSTOBON TEAM    24            4:33:20

32    151    NOVIKOV    Savva    RUS    LOKOSPHINX    20            4:34:51

33    65    QUINTERO NOREÑA    Carlos Julian    COL    MANZANA POSTOBON TEAM    33            4:34:51

34    33    VILELA    Ricardo    POR    BURGOS – BH    32            4:34:51

35    16    IRISARRI RICON    Jon    ESP    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    24            4:34:51

36        ENGER    Sandro Holst    NOR    ISRAEL CYCLING ACADEMY                4:35:38

37    162    AULAR    Orluis    VEN    MATRIX POWERTAG    23            4:35:56

38    35    MITRI    James    NZL    BURGOS – BH    20            4:35:57

39    41    AVILA VANEGAS    Edwin Alcibiades    COL    ISRAEL CYCLING ACADEMY    30            4:35:57

40    103    SILVA    Afonso    POR    RADIO POPULAR – BOAVISTA    19            4:35:57

41    163    TORIBIO ALCOLEA    Jose Vicente    ESP    MATRIX POWERTAG    34            4:35:57

42    125    MESTRE    Ricardo    POR    W52 / FC PORTO    36            4:37:22

43    122    CARVALHO    António    POR    W52 / FC PORTO    30            4:37:22

44    63    SAENZ BALLESTEROS    Nicolas    COL    MANZANA POSTOBON TEAM    22            4:37:22

45    75    CANTON SERRANO    Isaac    ESP    KOMETA CYCLING TEAM    23            4:38:34

46    141    GUTIERREZ REVUELTA    Jose Manuel    ESP    GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO    31            4:41:45

47    134    HERNANDEZ GOMEZ    Brayan    COL    COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN    22            4:41:45

48    142    MILTIADIS    Andreas    CYP    GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO    23            4:41:45

49    94    HERNANDEZ MARTINEZ    Oscar    ESP    AVILUDO – LOULETANO    27            4:41:45

50    55    ROVNY    Ivan    RUS    GAZPROM – RUSVELO    32            4:41:45

51    81    JUARISTI ARRIETA    Txomin    ESP    EQUIPO EUSKADI    24            4:41:45

52    44    SAGIV    Guy    ISR    ISRAEL CYCLING ACADEMY    25            4:42:54

53    45    VAN WINDEN    Dennis    NED    ISRAEL CYCLING ACADEMY    32            4:43:00

54    47    TUREK    Daniel    CZE    ISRAEL CYCLING ACADEMY    26            4:43:00

55    34    SESSLER    Nicolas    BRA    BURGOS – BH    25            4:43:00

56    104    NUNES    Hugo    POR    RADIO POPULAR – BOAVISTA    23            4:43:00

57    143    UGARTE GAMBOA    Mikel    ESP    GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO    37            4:43:00

58    73    RUBINO    Samuele    ITA    KOMETA CYCLING TEAM    19            4:43:00

59    17    NICOLAU BELTRAN    Joel    ESP    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    22            4:43:00

60    161    MANCEBO PEREZ    Francisco    ESP    MATRIX POWERTAG    43            4:43:00

61    53    NEKRASOV    Denis    RUS    GAZPROM – RUSVELO    22            4:43:00

62    12    CHERNETSKII    Sergei    RUS    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    29            4:43:00

63    62    SIERRA SANCHEZ    Yecid Arturo    COL    MANZANA POSTOBON TEAM    25            4:45:50

64    61    MENDOZA CARDONA    Omar Alberto    COL    MANZANA POSTOBON TEAM    30            4:45:50

65    132    CANO MALAVER    Diego Fernando    COL    COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN    25            4:46:10

66    57    VOROBYEV    Anton    RUS    GAZPROM – RUSVELO    29            4:49:07

67    54    KOBERNYAK    Evgeny    RUS    GAZPROM – RUSVELO    24            4:49:07

68    87    ZHYHUNOU    Dzmitry    BLR    EQUIPO EUSKADI    23            4:49:07

69    31    CUBERO GALVEZ    Jorge    ESP    BURGOS – BH    27            4:49:07

70    85    GOIKOETXEA GOIOGANA    Peio    ESP    EQUIPO EUSKADI    27            4:49:07

71    71    CAMACHO DEL FRESNO    Juan    ESP    KOMETA CYCLING TEAM    24            4:49:07

72    64    AMADOR CASTAÑO    Juan Jose    COL    MANZANA POSTOBON TEAM    21            4:49:07

73    74    OLDANI    Stefano    ITA    KOMETA CYCLING TEAM    21            4:49:07

74    76    VIEGAS    Daniel    POR    KOMETA CYCLING TEAM    21            4:49:07

75    36    FERNANDES    José    POR    BURGOS – BH    24            4:49:07

76    133    ESTRADA CELIS    Eduardo    COL    COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN    24            4:49:07

77    77    SEVILLA LOPEZ    Diego Pablo    ESP    KOMETA CYCLING TEAM    23            4:49:07

78    84    SOTO GUIRAO    Antonio Jesus    ESP    EQUIPO EUSKADI    25            4:49:07

79    136    MUÑOZ PEREZ    William David    COL    COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN    25            4:49:07

80    152    SMIRNOV    Alexandr    RUS    LOKOSPHINX    21            4:49:07

81    165    YASUHARA    Daiki    JPN    MATRIX POWERTAG    28            4:49:07

82    5    CARRETERO    Hector    ESP    MOVISTAR TEAM    24            4:49:07

83    6    MAS BONET    Luis Guillermo    ESP    MOVISTAR TEAM    30            4:49:07

84    14    MOREIRA    Mauricio    URU    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    24            4:49:07

85    124    SANCHEZ REBOLLIDO    Angel Lorenzo    ESP    W52 / FC PORTO    26            4:49:07

86    26    GONZALEZ SALAS    Mario    ESP    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    27            4:49:07

87    27    VIEJO REDONDO    Jose Daniel    ESP    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    22            4:49:07

88    46    SCHREURS    Hamish    NZL    ISRAEL CYCLING ACADEMY    25            4:49:07

89    97    PEREZ MARTIN    Juan Ignacio    POR    AVILUDO – LOULETANO    29            4:55:50

123    VINHAS    Rui    POR    W52 / FC PORTO    33                DNS

82    AZURMENDI SAGASTIBELTZA    Ibai    ESP    EQUIPO EUSKADI    23                DNF

135    CALA CALA    Aristobulo    COL    COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN    29                DNF

15    CUADROS MORATA    Alvaro    ESP    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    24                DNF

93    EVANGELISTA    André    POR    AVILUDO – LOULETANO    23                DNF

95    GARCIA RUS    Francisco    ESP    AVILUDO – LOULETANO    27                DNF

24    INTXAUSTI ELORRIAGA    Beñat    ESP    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    33                DNF

164    KOMORI    Ryohei    JPN    MATRIX POWERTAG    31                DNF

145    LOPES GONZALEZ    Fernando    ESP    GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO    26                DNF

154    NIKIFOROV    Arseny    RUS    LOKOSPHINX    21                DNF

72    RIES    Michel    LUX    KOMETA CYCLING TEAM    21                DNF

146    SILVA    Paulo    POR    GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO    24                DNF

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1    1    CARAPAZ    Richard    ECU    MOVISTAR TEAM    26            8:43:21

2    2    LANDA MEANA    Mikel    ESP    MOVISTAR TEAM    30            8:43:29

3    43    NEILANDS    Krists    LAT    ISRAEL CYCLING ACADEMY    25            8:45:21

4    52    VLASOV    Aleksandr    RUS    GAZPROM – RUSVELO    23            8:45:25

5    91    GARCIA DE MATEOS RUBIO    Vicente    ESP    AVILUDO – LOULETANO    31            8:46:09

6    51    NYCH    Artem    RUS    GAZPROM – RUSVELO    24            8:46:09

7    105    RODRIGUES    David    POR    RADIO POPULAR – BOAVISTA    28            8:46:10

8    126    PINTO    Edgar    POR    W52 / FC PORTO    34            8:46:18

9    13    LASTRA MARTINEZ    Jonathan    ESP    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    26            8:46:18

10    23    BIZKARRA ETXEGIBEL    Mikel    ESP    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    30            8:46:18

11    11    RODRIGUEZ MARTIN    Cristian    ESP    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    24            8:47:10

12    96    FERNANDES    Luís    POR    AVILUDO – LOULETANO    32            8:47:12

13    67    GARCIA SOSA    Jhojan Orlando    COL    MANZANA POSTOBON TEAM    21            8:47:12

14    86    CUADRADO RUIZ DE GAUNA    Unai    ESP    EQUIPO EUSKADI    22            8:47:12

15    32    MADRAZO RUIZ    Angel    ESP    BURGOS – BH    31            8:47:12

16    22    BRAVO OIARBIDE    Garikoitz    ESP    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    30            8:47:12

17    121    SILVA    Joaquim    POR    W52 / FC PORTO    27            8:47:12

18    102    GOMEZ DE LA TORRE    Antonio    ESP    RADIO POPULAR – BOAVISTA    24            8:47:12

19    21    RODRIGUEZ GARAICOECHEA    Oscar    ESP    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    24            8:47:12

20    137    QUIROZ AYALA    Oscar Adalberto    COL    COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN    25            8:47:46

21    56    RYBALKIN    Aleksei    RUS    GAZPROM – RUSVELO    26            8:47:51

22    101    BONILLA    Pablo    ESP    RADIO POPULAR – BOAVISTA    27            8:48:03

23    7    PEDRERO    Antonio    ESP    MOVISTAR TEAM    28            8:48:39

24    3    ROJAS    José    ESP    MOVISTAR TEAM    34            8:48:51

25    131    CAÑAVERAL VARGAS    Johnatan    COL    COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN    23            8:48:53

26    106    GOMES    Luís    POR    RADIO POPULAR – BOAVISTA    25            8:48:53

27    25    ITURRIA SEGUROLA    Mikel    ESP    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    27            8:49:07

28    66    REYES ORTEGA    Aldemar    COL    MANZANA POSTOBON TEAM    24            8:50:11

29    153    VDOVIN    Alexander    RUS    LOKOSPHINX    26            8:50:13

30    83    MARTIN SANZ    Gotzon    ESP    EQUIPO EUSKADI    23            8:50:27

31    37    CABEDO CARDA    Oscar    ESP    BURGOS – BH    25            8:50:27

32    65    QUINTERO NOREÑA    Carlos Julian    COL    MANZANA POSTOBON TEAM    33            8:51:32

33    33    VILELA    Ricardo    POR    BURGOS – BH    32            8:52:16

34    151    NOVIKOV    Savva    RUS    LOKOSPHINX    20            8:52:21

35    162    AULAR    Orluis    VEN    MATRIX POWERTAG    23            8:52:41

36    41    AVILA VANEGAS    Edwin Alcibiades    COL    ISRAEL CYCLING ACADEMY    30            8:53:27

37        ENGER    Sandro Holst    NOR    ISRAEL CYCLING ACADEMY                8:53:49

38    35    MITRI    James    NZL    BURGOS – BH    20            8:54:08

39    103    SILVA    Afonso    POR    RADIO POPULAR – BOAVISTA    19            8:54:08

40    163    TORIBIO ALCOLEA    Jose Vicente    ESP    MATRIX POWERTAG    34            8:54:28

41    125    MESTRE    Ricardo    POR    W52 / FC PORTO    36            8:54:52

42    63    SAENZ BALLESTEROS    Nicolas    COL    MANZANA POSTOBON TEAM    22            8:55:33

43    75    CANTON SERRANO    Isaac    ESP    KOMETA CYCLING TEAM    23            8:56:04

44    122    CARVALHO    António    POR    W52 / FC PORTO    30            8:57:21

45    16    IRISARRI RICON    Jon    ESP    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    24            8:57:56

46    81    JUARISTI ARRIETA    Txomin    ESP    EQUIPO EUSKADI    24            8:59:15

47    134    HERNANDEZ GOMEZ    Brayan    COL    COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN    22            8:59:15

48    55    ROVNY    Ivan    RUS    GAZPROM – RUSVELO    32            8:59:20

49    141    GUTIERREZ REVUELTA    Jose Manuel    ESP    GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO    31            8:59:56

50    94    HERNANDEZ MARTINEZ    Oscar    ESP    AVILUDO – LOULETANO    27            8:59:56

51    17    NICOLAU BELTRAN    Joel    ESP    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    22            9:00:21

52    104    NUNES    Hugo    POR    RADIO POPULAR – BOAVISTA    23            9:01:11

53    53    NEKRASOV    Denis    RUS    GAZPROM – RUSVELO    22            9:01:11

54    142    MILTIADIS    Andreas    CYP    GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO    23            9:01:16

55    143    UGARTE GAMBOA    Mikel    ESP    GUERCIOTTI -KIWI ATLANTICO    37            9:01:53

56    161    MANCEBO PEREZ    Francisco    ESP    MATRIX POWERTAG    43            9:02:44

57    47    TUREK    Daniel    CZE    ISRAEL CYCLING ACADEMY    26            9:02:53

58    45    VAN WINDEN    Dennis    NED    ISRAEL CYCLING ACADEMY    32            9:02:59

59    34    SESSLER    Nicolas    BRA    BURGOS – BH    25            9:02:59

60    62    SIERRA SANCHEZ    Yecid Arturo    COL    MANZANA POSTOBON TEAM    25            9:03:35

61    44    SAGIV    Guy    ISR    ISRAEL CYCLING ACADEMY    25            9:04:17

62    132    CANO MALAVER    Diego Fernando    COL    COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN    25            9:04:21

63    73    RUBINO    Samuele    ITA    KOMETA CYCLING TEAM    19            9:04:51

64    26    GONZALEZ SALAS    Mario    ESP    EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS    27            9:05:57

65    12    CHERNETSKII    Sergei    RUS    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    29            9:06:05

66    74    OLDANI    Stefano    ITA    KOMETA CYCLING TEAM    21            9:06:32

67    84    SOTO GUIRAO    Antonio Jesus    ESP    EQUIPO EUSKADI    25            9:06:35

68    61    MENDOZA CARDONA    Omar Alberto    COL    MANZANA POSTOBON TEAM    30            9:07:11

69    36    FERNANDES    José    POR    BURGOS – BH    24            9:07:18

70    64    AMADOR CASTAÑO    Juan Jose    COL    MANZANA POSTOBON TEAM    21            9:09:06

71    165    YASUHARA    Daiki    JPN    MATRIX POWERTAG    28            9:09:06

72    124    SANCHEZ REBOLLIDO    Angel Lorenzo    ESP    W52 / FC PORTO    26            9:09:06

73    152    SMIRNOV    Alexandr    RUS    LOKOSPHINX    21            9:09:38

74    87    ZHYHUNOU    Dzmitry    BLR    EQUIPO EUSKADI    23            9:10:30

75    31    CUBERO GALVEZ    Jorge    ESP    BURGOS – BH    27            9:10:58

76    71    CAMACHO DEL FRESNO    Juan    ESP    KOMETA CYCLING TEAM    24            9:12:12

77    54    KOBERNYAK    Evgeny    RUS    GAZPROM – RUSVELO    24            9:12:12

78    76    VIEGAS    Daniel    POR    KOMETA CYCLING TEAM    21            9:12:12

79    133    ESTRADA CELIS    Eduardo    COL    COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN    24            9:12:12

80    77    SEVILLA LOPEZ    Diego Pablo    ESP    KOMETA CYCLING TEAM    23            9:12:12

81    136    MUÑOZ PEREZ    William David    COL    COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN    25            9:12:12

82    14    MOREIRA    Mauricio    URU    CAJA RURAL – SEGUROS RGA    24            9:12:12

83    46    SCHREURS    Hamish    NZL    ISRAEL CYCLING ACADEMY    25            9:12:12

84    57    VOROBYEV    Anton    RUS    GAZPROM – RUSVELO    29            9:14:28

85    97    PEREZ MARTIN    Juan Ignacio    POR    AVILUDO – LOULETANO    29            9:16:21