Foto: FREDDY GUÉRIN - DIRECTVELO

Alexander Konychev (Włochy) był najszybszy na trasie L’Etoile d’Or.

Francuski wyścig L’Etoile d’Or to kolejna impreza z cyklu Pucharu Narodów dla orlików. Klasyk liczył 180 kilometrów i prowadził po bardzo pagórkowatej trasie.

Po kilku nieudanych atakach wreszcie uformowała się ucieczka w składzie: Valentin Ferron, Maxence Moncassin i Théo Nonnez (wszyscy Francja), Pirmin Benz (Niemcy), Sander Andersen (Dania), Lars Saugstad (Norwegia), Joël Suter (Szwajcaria) i Gregorio Ferri (Włochy).

Uzyskali oni maksymalnie niespełna dwie minuty przewagi. 70 kilometrów przed metą dojechali do nich Fred Wright (Wielka Brytania) i Jonas Rutsch (Niemcy). Tempa czołówki jako pierwsi nie wytrzymali Benz, Suter i Moncassin.

Peleton mocno naciskał i szybko niwelował straty. Mimo wielkich ambicji uciekinierów wszystko zjechało się na ostatnich kilometrach. Długi finisz zaprezentował Alexander Konychev (Włochy), który wjechał na metę kilka metrów przed konkurentami.

Kolejne miejsca zajęli Marten Kooistra (Holandia) i Michele Gazzoli (Włochy).

Wyniki:

1. KONYCHEV Alexander ITA
2. KOOISTRA Marten NED +1.528
3. GAZZOLI Michele ITA +1.578
4. DAINESE Alberto ITA +2.237
5. JERMAN Žiga SLO +2.465
6. LAUK Karl Patrick EST +3.026
7. HALLER Patrick GER +4.412
8. CAÑELLAS SANCHEZ Xavier ESP +5.102
9. VTIURIN Anton RUS +5.635
10. PUPPIO Antonio ITA +5.666
11. CARVALHO André POR +8.151
12. OLOUGHLIN Michael IRE +12.116
13. ELOSEGUI MOMEÑE Iñigo ESP +13.406
14. SCHELLING Ide NED +15.094
15. BOSTOCK Matthew GBR +15.512
16. BOUVIER Léo BFRC +15.646
17. VAN TRICHT Stan BEL +15.937
18. OREEL Lars NED +16.072
19. RUTSCH Jonas GER +16.596
20. LEKNESSUND Andreas NOR +16.698
21. HEIDUK Kim Alexander GER +16.881
22. FROIDEVAUX Robin SUI +17.469
23. ROSSINI Quentin NOAQ +18.473
24. DURY Luc AURA +18.806
25. WATANABE AYUMU JAP +18.824
26. FINKŠT Tilen SLO +19.173
27. GRIDCHIN Maxim KAZ +19.337
28. ARANBURU ARRUTI Jokin ESP +19.444
29. HEALY Ben IRE +19.689
30. SLEEN Torjus NOR +19.734
31. MC DUNPHY Conn IRE +19.736
32. KISKONEN Siim EST +19.810
33. LOSEV Ilya RUS +20.076
34. TESSON JASON FRA +20.263
35. MIKAYILZADE Musa CMC +20.291
36. MARTYNOV Nikita RUS +20.304
37. JACOBS Johan SUI +20.459
38. NONNEZ Théo FRA +20.644
39. THOMAS NICOLAS BEL +20.931
40. DELACROIX Théo BFRC +20.985
41. AALRUST Håkon Lunder NOR +21.041
42. WRIGHT Fred GBR +21.615
43. RIKUNOV Petr RUS +24.005
44. PRIES Cédric LUX +28.604
45. HANNINEN Jaakko CMC +28.694
46. STENSON Adam IRE +29.479
47. VERNON Ethan GBR +30.439
48. NIYAZOV Bolat KAZ +31.566
49. GILBERT Aurélien BRET +31.859
50. THIÉBAUD Valère SUI +31.937
51. COVI Alessandro ITA +33.505
52. VAN BELLE Bas NED +34.573
53. DA SILVA Tiago LUX +34.715
54. WEYRICH Maxime LUX +39.336
55. DUJARDIN Sandy AURA +41.028
56. CAMPOS Francisco POR +41.474
57. DEBEAUMARCHE Nicolas BFRC +46.466
58. FERRON VALENTIN FRA +46.543
59. BISSEGGER Stefan SUI +50.765
60. VAN DER BEKEN Aaron BEL +52.502
61. REYNDERS Jens BEL +52.559
62. AGIRRE EGAÑA Jon ESP +53.470
63. SKAARSETH Iver NOR +1:16.113
64. PALLESEN Jeppe Aaskov DEN +1:16.318
65. HOLLMANN Juri GER +1:28.710
66. MULUEBERHAN Henok CMC +1:30.749
67. SEKKAK Imad CMC +1:44.094
68. SUTER Joel SUI +2:05.501
69. FERRI Gregorio ITA +2:08.490
70. LARSEN Mathias Alexander E. DEN +2:11.212
71. BERRADE FERNANDEZ Urko ESP +2:11.848
72. MÄRKL Niklas GER +2:22.979
73. RONDEAU Fabien AURA +3:00.253
74. SAUGSTAD Lars NOR +3:21.897
75. MENANT THEO FRA +3:35.865
76. KELEMEN Petr CMC +5:25.180
77. OMAHONY Daragh IRE +5:50.305
78. ARM Rait EST +6:02.108
79. VAN WILDER Ilan BEL +6:36.423
80. ANDERSEN Sander DEN +6:36.759
81. CORKERY Dillon IRE +10:03.687
82. MARUKHIN Daniil KAZ +10:03.895
83. DORENBOS Yanne NED +10:36.535
84. SCHMID Mauro SUI +13:40.785
85. TIKHONIN Evgenii RUS +13:41.104
86. ISHIHARA Yuki JAP +18:05.200