1 maja firma Wahoo oficjalnie zaprezentowała swój nowy produkt – komputer ELEMNT ROAM. Kolorowy wyświetlacz i rozszerzone możliwości nawigacyjne to dwie najważniejsze, choć nie jedyne nowości względem poprzednich produktów marki.

Jak informuje producent, ELEMNT ROAM został stworzony dla tych, „którzy każdą jazdę traktują jak nową przygodę”. Wyświetlacz komputerka, o przekątnej 2.7” chroniony jest szkłem Gorilla Glass i wyposażony w czujnik światła, który automatycznie dopasowuje jasność ekranu do panujących warunków. Wyświetlanie obrazu w kolorze to spore ułatwienie przy śledzeniu stref tętna czy nawigacji. Zauważyć jednak trzeba, że produkt Wahoo barw używa dość oszczędnie (właśnie przy okazji prezentacji wspomnianych stref czy kluczowych dróg), co jest rozwiązaniem bardzo praktycznym – zbyt duże ich nagromadzenie powodować mogłoby chaos i uczynić sprzęt nieczytelnym.

ELEMNT ROAM oferuje bardzo szerokie możliwości nawigacyjne, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Najważniejsze z nich to: „Back On Track” – umożliwiający powrót na zaplanowaną trasę po zgubieniu kursu, „Route To Start” – powrót najkrótszą drogą do punktu startu, „Retrace Your Route” – powrót tą samą trasą oraz „Take Me To” – tworzenie tras w trakcie jazdy. Naturalnie, możliwy jest również, dzięki opcji live trackingu, podgląd danych w czasie rzeczywistym. To wszystko sprawia, że nawigowanie w terenie staje się jeszcze prostsze, w czym pomaga również intuicyjny, łatwy do opanowania interfejs.

Obok tych opcji, w urządzeniu znajdziemy też dobrze znane, programowane diody LED i aktywny zoom. Współpracuje ono z wszystkimi najpopularniejszymi aplikacjami treningowymi i – co dla wielu może odgrywać bardzo istotną rolę – z systemem Strava Live Segments oraz trenażerem KICKR Smart. Dzięki tym udogodnieniom możliwe jest jeszcze lepsza dopasowanie urządzenia do naszych potrzeb i efektywne wykorzystanie go, zarówno podczas rekreacyjnych wycieczek, jak i treningów (zarówno w terenie, jak i na sprzęcie stacjonarnym).

Urządzenie znakomicie współpracuje z dedykowaną aplikacją ELEMNT, dzięki której można w prosty sposób dokonać konfiguracji, zaktualizować własne dane czy zsynchronizować czujniki. Sam komputer oferuje łączność bezprzewodową za pośrednictwem Bluetooth, WiFi lub ANT+.

Produkt dostępny będzie w sprzedaży w drugiej połowie maja.

ZAMÓW JUŻ DZIŚ > TUTAJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments