Kevin Vermaerke (Hagens Berman Axeon) był najlepszy na trasie młodzieżowego Liège-Bastogne-Liège.

171 kilometrów po wymagających pagórkach mieli do pokonania orlicy na trasie Liège-Bastogne-Liège. Organizatorzy na odcinku z Bastogne do Blegny przygotowali dla nich osiem oznakowanych podjazdów, ale nie były to jedyne trudności w dzisiejszym dniu.

Dopiero po osiemdziesięciu kilometrach z peletonu udało się odjechać grupce, w której kręcili: Sylvain Moniquet (Wallonie-Bruxelles Development Team), Nicolas Verougstraete (GM Recycling), Kamiel Bonneu (Home Solution-Soenens), Jérémy Bellicaud (CC Etupes), Simon Guglielmi i Théo Nonnez (obaj Groupama-FDJ Continental), Adam Hartley (SEG Racing), Robin Froidevaux (Akros-Thömus), Jonas Iversby Hvideberg (Uno-X Norwegian Development Team), Ian Garrison (Hagens Berman Axeon), Jacob Hindsgaul Madsen (Team ColoQuick) oraz Marius Mayrhofer (Development Team Sunweb).

Ich maksymalna przewaga wyniosła tylko trzy minuty. Mimo dobrej współpracy kolejne trudne podjazdy spowodowały, że ucieczka kilka razy się dzieliła. Po legendarnym Côte de la Redoute na czele zostali tylko Moniquet, Nonnez, Garrison i Madsen, ale z tyłu mocno pracowali kolarze Uno-X Norwegian Development Team.

Grupy zjechały się na 16 kilometrów przed metą i wtedy zaatakowali: Tobias Foss (Uno-X Norwegian Development Team), Viktor Verschaeve (Lotto-Soudal U23), a na ich kole utrzymał się Nonnez (Groupama-FDJ Continental).

Zmęczony Nonnez musiał odpuścić, ale do prowadzącego duetu dojechał Amerykanin Kevin Vermaerke (Hagens Berman Axeon). W sprincie z tej trójki najszybszy okazał się właśnie Vermaerke, a kolejne miejsca zajęli Verschaeve i Foss.

Wyniki:

1 Kevin Vermaerke (USA) Hagens Berman Axeon 4:12:03
2 Viktor Verschaeve (Bel) Lotto-Soudal U23 0:00:00
3 Tobias Svendsen Foss (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:01
4 Théo Nonnez (Fra) Groupama – FDJ Continental Team 0:00:07
5 André Carvalho (Por) Hagens Berman Axeon 0:00:15
6 Yarno Vandenbroeck (Bel) Home Solution-Soenens 0:00:15
7 Julian Mertens (Bel) Lotto-Soudal U23 0:00:15
8 Kaden Groves (Aus) SEG Racing Academy 0:00:15
9 Théo Delacroix (Fra) CC Etupes 0:00:15
10 Stan Van Tricht (Bel) GM Recycling 0:00:15
11 Jacob Hindsgaul Madsen (Den) Team ColoQuick 0:00:15
12 Cristian Scaroni (Ita) Groupama – FDJ Continental Team 0:00:15
13 Mauri Vansevenant (Bel) EFC-L&R-Vulsteke 0:00:15
14 Ilan Van Wilder (Bel) Lotto-Soudal U23 0:00:17
15 Robin Froidevaux (SUI) Akros – Thömus 0:00:17
16 Lothar Verhulst (Bel) EFC-L&R-Vulsteke 0:00:17
17 Laurens Huys (Bel) Lotto-Soudal U23 0:00:17
18 Valentin Ferron (Fra) Vendée U 0:00:17
19 Ian Garrison (USA) Hagens Berman Axeon 0:00:17
20 João Almeida (Por) Hagens Berman Axeon 0:00:17
21 Brent Van Moer (Bel) Lotto-Soudal U23 0:00:17
22 Sylvain Moniquet (Bel) Wallonie Bruxelles Development Team 0:00:17
23 Felix Gall (AUT) Development Team Sunweb 0:00:17
24 Nicolas Verougstraete (Bel) GM Recycling 0:00:17
25 Jérémy Bellicaud (Fra) CC Etupes 0:00:17
26 Thomas Pidcock (GBr) Team Wiggins LeCol 0:00:17
27 Karel Vacek (Cze) Hagens Berman Axeon 0:00:17
28 Andreas Leknessund (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:17
29 Leon Heinschke (GER) Development Team Sunweb 0:00:17
30 Jaron Wydooghe (Bel) GM Recycling 0:00:17
31 Jeppe Aaskov Pallesen (Den) Team ColoQuick 0:00:47
32 Jens Reynders (Bel) Wallonie Bruxelles Development Team 0:00:56
33 Joel Suter (SUI) Akros – Thömus 0:01:43
34 Maxim Van Gils (Bel) Lotto-Soudal U23 0:02:49
35 Ide Schelling (Ned) SEG Racing Academy 0:03:06
36 Thymen Arensman (Ned) SEG Racing Academy 0:03:06
37 Jake Stewart (GBr) Groupama – FDJ Continental Team 0:03:22
38 Kamiel Bonneu (Bel) Home Solution-Soenens 0:03:38
39 Axel Zingle (Fra) CC Etupes 0:03:52
40 Lars Put (Bel) Stageco CT 0:03:52
41 Aaron Van Der Beken (Bel) EFC-L&R-Vulsteke 0:03:54
42 Elias Van Landeghem (Bel) Davo United CT 0:03:55
43 Wesley Mol (Ned) Team Differdange – GeBa 0:04:03
44 Kevin Inkelaar (Ned) Groupama – FDJ Continental Team 0:04:17
45 Marius Mayrhofer (GER) Development Team Sunweb 0:04:28
46 Thomas Devaux (Fra) CC Etupes 0:04:43
47 Adam Hartley (GBr) SEG Racing Academy 0:06:31
48 Barnabás Peák (Hun) SEG Racing Academy 0:06:45
49 Joren Thys (Bel) Davo United CT 0:10:47
50 Alexys Brunel (Fra) Groupama – FDJ Continental Team 0:11:46
51 Torjus Sleen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:11:46
52 Edward Anderson (USA) Hagens Berman Axeon 0:11:46
53 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:11:46
54 Sindre Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:11:46
55 Vojtec Sedlacek (Fra) CC Etupes 0:13:20
56 Oier Ibarguren Echeverria (Esp) Baqué-Ideus-BH Team 0:13:28
57 Jon Agirre Egaña (Esp) Baqué-Ideus-BH Team 0:13:28
58 Jérémy Frehen (Bel) Wallonie Bruxelles Development Team 0:13:28
59 Florentin Belanger (Fra) AC Bisontine 0:13:28
60 Valère Thiébaud (SUI) Akros – Thömus 0:13:28
61 Louis Romiguiere (Fra) GSC Blagnac Vélo Sport 31 0:13:28
62 Jacques Sauvagnargues (GBr) Team Wiggins LeCol 0:13:28
63 Ben Katerberg (Can) Development Team Sunweb 0:13:28
64 Yann Pestiaux (Bel) Wallonie Bruxelles Development Team 0:13:28
65 Bastien Dethier (Bel) Pesant Club Liégeois 0:13:28
66 Quentin Venner (Bel) Wallonie Bruxelles Development Team 0:13:28
67 Alessandro Vandromme (Bel) GM Recycling 0:13:28
68 Axel Bouchet (Fra) GSC Blagnac Vélo Sport 31 0:13:28
69 Jon Barrenetxea Golzarri (Esp) Baqué-Ideus-BH Team 0:13:28
70 Antti Jussi Juntunen (Fin) GSC Blagnac Vélo Sport 31 0:13:28
71 Enzo Bernard (Fra) Vendée U 0:13:28
72 Shoi Matsuda (Jpn) Nationalmannschaft Japan 0:13:28
73 Léandre Huck (Fra) ESEG Douai-Origine 0:13:28
74 Alan Jousseaume (Fra) Vendée U 0:13:28
75 Jens Du Four (Bel) Home Solution-Soenens 0:13:28
76 Philéas Hansart (Fra) Dunkerque Littoral Cyclisme 0:13:32
77 Idar Andersen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:13:32
78 Mark Donovan (GBr) Team Wiggins LeCol 0:13:59
DNF Johan Meens (Bel) Pesant Club Liégeois
DNF Corentin Piret (Bel) Pesant Club Liégeois
DNF Martin Haas (Bel) Pesant Club Liégeois
DNF Sven Hassert (Ned) Pesant Club Liégeois
DNF Baptiste Moreau (Bel) Pesant Club Liégeois
DNF Luuk Herben (Ned) Davo United CT
DNF Joris Haex (Bel) Davo United CT
DNF Tom Peters (Ned) Davo United CT
DNF Maths Heinderson (Bel) Davo United CT
DNF Jonas Castrique (Bel) Wallonie Bruxelles Development Team
DNF Nico Houtteman (Bel) GM Recycling
DNF Gordon De Winter (Bel) GM Recycling
DNF Celestin Leyman (Bel) EFC-L&R-Vulsteke
DNF Thomas Naudts (Bel) EFC-L&R-Vulsteke
DNF Jarne Van Grieken (Bel) EFC-L&R-Vulsteke
DNF Vince Gerits (Bel) Stageco CT
DNF Lars Timmers (Ned) Stageco CT
DNF Tim Brams (Bel) Stageco CT
DNF Tom Geysegoms (Bel) Stageco CT
DNF Ronan Van Den Put (Bel) Stageco CT
DNF Jovany Van Oudenhove (Bel) Home Solution-Soenens
DNF Han Devos (Bel) Home Solution-Soenens
DNF Maarten Verheyen (Bel) Home Solution-Soenens
DNF Clément Marien (Fra) GSC Blagnac Vélo Sport 31
DNF Charley Calvert (GBr) GSC Blagnac Vélo Sport 31
DNF Ben Walsh (Irl) GSC Blagnac Vélo Sport 31
DNF Maxime Richard (Fra) CC Etupes
DNF Samuel Thibaud (Fra) Vendée U
DNF Thomas Champion (Fra) Vendée U
DNF Louis Brule (Fra) Dunkerque Littoral Cyclisme
DNF Guillaume Dauschy (Fra) Dunkerque Littoral Cyclisme
DNF Charles Antoine Dourlens (Fra) Dunkerque Littoral Cyclisme
DNF Killyan Houcke (Fra) Dunkerque Littoral Cyclisme
DNF Baptiste Bernard (Fra) ESEG Douai-Origine
DNF Théo Colpin (Fra) ESEG Douai-Origine
DNF Marvyn Delvart (Fra) ESEG Douai-Origine
DNF Léo Roussel (Fra) ESEG Douai-Origine
DNF Adam Viez (Fra) ESEG Douai-Origine
DNF Simon Guglielmi (Fra) Groupama – FDJ Continental Team
DNF Jossua Sibille Siron (Fra) AC Bisontine
DNF Bastien Coutelle (Fra) AC Bisontine
DNF Thibault Germain (Fra) AC Bisontine
DNF Pierre Patois (Fra) AC Bisontine
DNF Robert Scott (GBr) Team Wiggins LeCol
DNF Daniel Tulett (GBr) Team Wiggins LeCol
DNF Samuel Jenner (Aus) Team Wiggins LeCol
DNF Tiago Antunes (Por) SEG Racing Academy
DNF Antoine Aebi (SUI) Akros – Thömus
DNF Manuel Zobrist (SUI) Akros – Thömus
DNF Yannis Voisard (SUI) Akros – Thömus
DNF Rasmus Pedersen (Den) Team ColoQuick
DNF Alexander Salby (Den) Team ColoQuick
DNF Johan Price-Pejtersen (Den) Team ColoQuick
DNF Tiago Da Silva (Lux) Team Differdange – GeBa
DNF Toni Franz (GER) Team Differdange – GeBa
DNF Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange – GeBa
DNF Wout Van Elzakker (Ned) Team Differdange – GeBa
DNF Eugene Kakizaki (Jpn) Nationalmannschaft Japan
DNF Kento Omachi (Jpn) Nationalmannschaft Japan
DNF Kakeru Omae (Jpn) Nationalmannschaft Japan
DNF Daichi Tomio (Jpn) Nationalmannschaft Japan
DNF Ayumu Watanabe (Jpn) Nationalmannschaft Japan
DNF Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb
DNF Martin Alexander Salmon (GER) Development Team Sunweb
DNF Jose Luciano Martinez Ronconi (Arg) Baqué-Ideus-BH Team
DNF Ruben Gonzalez Marquez (Esp) Baqué-Ideus-BH Team
DNF Miguel Angel Fernandez Ruiz (Esp) Baqué-Ideus-BH Team