fot. Movistar

Już w niedziele światowa czołówka specjalistów od wyścigów jednodniowych spotka się na wyścigu Amstel Gold Race. Wśród nich będzie Alejandro Valverde, który poprowadzi ekipę Movistar.

Po raz trzeci z rzędu, Amstel Gold Race stanie się wyścigiem zdecydowanie bardziej otwartym, ze względu na odsunięcie Caubergu od linii mety. To ponownie pozwoliło wpisać się na listę startową wielu specjalistom od samego ardeńskiego tryptyku, jak i tym, którzy wolą ściganie we Flandrii. Na starcie w Maastricht pojawi się także mistrz świata Alejandro Valverde, który poprowadzi ekipę Movistar.

Lista pomocników mistrza świata jest więcej niż interesująca. Znaleźli się na niej zarówno kolarze lubujący się w nieco łatwiejszych odcinkach, jak i prawdziwi specjaliści od pagórków. W najważniejszych momentach z mistrzem świata powinni jechać Carlos Betancur i Andrei Amador. Wcześniej swoją pomoc powinni za to zaoferować Imanol Erviti czy Carlos Barbero.

Co ciekawe, ostatnim zawodnikiem w koszulce mistrza świata, który wygrał trudną imprezę w Limburgii był Michał Kwiatkowski w 2015 roku.

Skład Movistar na Amstel Gold Race 2019: Alejandro Valverde, Carlos Betancur, Andrei Amador, Imanol Erviti, Carlos Barbero, Jaime Castrillo, Carlos Verona.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments