fot. Dimension Data

Mark Cavendish zajął 3. miejsce na 3. etapie Tour of Turkey. To najlepszy w ostatnim czasie wynik Brytyjczyka. Kolarz Dimension Data w Turcji nie udziela wywiadów dziennikarzom. Tym spostrzeżeniem podzielili się dziennikarze holenderskiego portalu Wielerfits.

Na etapie z metą z Edremit Cavendish skorzystał z dobrej pracy kolegów i finiszował na 3. miejscu. Brytyjski sprinter przyjechał na linię mety jedynie za Fabio Jakobsenem i Samem Bennettem. Kolarz z Wyspy Man po raz ostatni zakończył etap w czołowej trójce w czerwcu poprzedniego roku. Zajął 2. miejsce na 5. etapie Adriatica Ionica Race. Na etapowe podium wyścigu zaliczanego do World Touru czekał ponad 2 lata. Pod koniec lutego 2017 roku Cavendish był drugi na 4. etapie Abu Dhabi Tour. Na zwycięstwo etapowe czeka od lutego 2018 roku, kiedy triumfował na 3. odcinku Dubai Tour.

Nie udało mi się udanie finiszować przez wiele miesięcy, więc jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. Celebrowaliśmy to jak zwycięstwo. Poza wynikiem pokazaliśmy się z dobrej strony jako ekipa. Jedziemy tutaj z grupą młodych i utalentowanych kolarzy. Zaangażowanie i wsparcie kolegów jest jednym z lepszych wyróżnień

– powiedział Brytyjczyk w oficjalnej rozmowie po zejściu z etapowego podium.

Był to jedyny wywiad, który kolarz Dimension Data udzielił w Turcji. Cavendish bowiem nie rozmawia z przedstawicielami mediów. Dziennikarze obecni na Tour of Turkey przekonali się o tym już w poniedziałek, przed rozpoczęciem wyścigu. Sprinter nawet nie popatrzył w stronę mediów. Dziennikarze portalu Wielerfits wysłali maila do rzecznika prasowego, który odpowiedział, że nie ma możliwości przeprowadzenia rozmów z Markiem Cavendishem. Powodów trzeba było się domyślić samemu. Na pewno „Cav” nie czuje się dobrze i pewnie po chorobie i kraksach, które przydarzyły mu się w ostatnich miesiącach.

Dyrektor sportowy Dimension Data, Henrik Redant przyznał dziennikarzom, że to istotny tydzień dla Cavendisha. Zespół, jak widzieliśmy na 3. etapie, pracował dla „Manxmana”. Wcześniej to Cavendish rozprowadzał Ryana Gibbonsa, który w Turcji nie jest w najlepszej dyspozycji. Dlatego to właśnie kolarz z Wyspy Man może spróbować swoich sił na ostatnich metrach z kolarzami tj. Sam Bennett, Caleb Ewan czy Fabio Jakobsen.

Mark Cavendish zgodnie ze zwyczajem Tour of Turkey stanął na podium etapowym. Chwilę później przez niecałą minutę udzielił wywiadu organizatorom wyścigu. Koło Brytyjczyka zgromadziła się duża grupa dziennikarzy. Jeden z członków ekipy Dimension Data, David Spindler przekazał im informację, że trzeci kolarz etapu nie może udzielić im wywiadów. Spindler nie chciał podać dokładnej przyczyny.

Tour of Turkey potrwa do niedzieli. Jedyną szansą na kolejny dobry wynik dla Marka Cavendisha jest ostatni etap z metą w Stambule. W piątek i w sobotę powalczą kolarze, którzy pretendują do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments