fot. Deceuninck-Quick Step

Julian Alaphilippe nie jedzie już w wyścigu Itzulia Basque Country. Notujący rewelacyjny sezon Francuz z Deceuninck – Quick Step w środę ucierpiał w kraksie i choć przekonywał, że nie doznał poważniejszych obrażeń, ekipa zdecydowała się wycofać go z rywalizacji.

Alaphilippe w końcówce trzeciego etapu baskijskiego wyścigu zaliczył groźnie wyglądający upadek. Co prawda zdołał ukończyć zmagania, ale ze stratą, która przekreślała jego marzenia o wysokim miejscu w klasyfikacji generalnej. 26-latek mimo to chciał jechać dalej, podkreślając, że “będzie się starał bieżąco monitorować reakcje swojego organizmu”.

Tego samego podjęli się włodarze Deceuninck – Quick Step, którzy zdecydowali o wycofaniu swojej największej obecnie gwiazdy z imprezy.

Mając na uwadze obrażenia, odniesione w środę oraz trudne warunki atmosferyczne, podjęliśmy decyzję, że najlepiej będzie wycofać Juliana i skupić się na jego przygotowaniach do ardeńskich klasyków

– czytamy w komunikacie.

Alaphilippe ma w tym roku na koncie aż osiem zwycięstw. Najcenniejszym dotychczas skalpem jest triumf w Mediolan – San Remo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments