fot. Manzana Postobon

Kolumbijska drużyna Manzana Postobon rozwiązała kontrakt z 22-letnim Wilmarem Paredesem, którego Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) wpisała w piątek na listę zawieszonych kolarzy za stosowanie EPO. 

Wilmar Paredes „wpadł” na stosowaniu EPO podczas kontroli przeprowadzonej poza rywalizacją, dokładnie 27 lutego br., czyli kilka dni po tym, jak ukończył wyścig Tour Colombia. Jest to wynik próbki A. Pomimo to kolumbijski zespół postanowił pożegnać się z 22-latkiem w trybie natychmiastowym.

Nasza filozofia zawsze polegała i będzie polegać na szacunku do czystego kolarstwa. Czujemy się zobowiązani, aby ten sport był wolny od dopingu i opierał się na przejrzystych zasadach. Wierzymy jednocześnie, że kolarz będzie w stanie oczyścić się z tych zarzutów, zmierzyć się z postępowaniem z zasadami, jakie mu wpajaliśmy. Dlatego też będziemy się temu przyglądać. Raz jeszcze chcemy podkreślić, że całkowicie nie tolerujemy stosowania niedozwolonych środków wspomagających

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu prasowym wydanym przez drużynę Manzana Postobon.

Paredes wciąż nie odniósł zwycięstwa w zawodowym peletonie, ale wygrywał w klasyfikacjach młodzieżowych takich wyścigów jak Circuit Cycliste Sarthe i Tour des Fjords. Ponadto został królem gór w wyścigu Tour de Taiwan.

W sobotę drużyna Manzana Postobon ścigała się w Grand Prix Miguela Induraina, zaś w przyszłym tygodniu będzie startowała w Wyścigu dookoła Kraju Basków. Ostatnio zaś ogłosiła, że nie pojawi się w wyścigu Tour de Yorkshire w Wielkiej Brytanii z powodu problemów o charakterze formalnym.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments